Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz lis 15, 2018 22:54

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 01, 2018 11:43 
debiutant
debiutant

Miałam ŁZS około 10 lat. Chodziłam do dermatologów najlepszych w warszawie a Ci przepisywali mi mocne szampony/sterydy które nic nie zmieniały. Okazało się że przyczyną przetłuszczania się włosów jest alergia na wszelkie chemikalia zawarte w szamponach również tych organicznych (wydawałam około 600 zł miesięcznie-szampny sprowadzałam z USA w ilościach sporych w poszukiwaniu czegoś co mnie w końcu wyleczy) na szampony które po jednym/dwóch użyciach mnie uczulały a głowa swędziała. Rozwiązaniem okazał się szampon:

Free_ and clear shampoo z niebieskimi napisami - Pharmaceutical Specialties - do zamówienia na ebay.com. Ten szampon jest na wielu stronach amerykańskich jako numer 1 dla alergików.
Do tego używałam m raz na tydzień peelingu enzymatycznego Mineral Treatment_ Wood soothing eudemic oil -oczyszcza skóre głowy kwasem salicylowym i usuwa tłuszcz z którego tworzy się łzs- zostawiam na 10-14 min i zmywam szamponem. Ten specyfik jest na bazie wody i nie powoduje uwrazliwienia jak inne oparte na alkoholu. Alkohol powoduje uwrażliwienie skóry a ta broniąc się wytwarza sebum.
W końcu ulga :). Te dwa produkty są bardzo ważne! Ten peeling po jakimś czasie również mnie uczulał więc z niego zrezygnowałam i używam obecnie tylko szamponu Free_ and Clear. Jeśli macie "rozbuchane" ŁZS to użyjcie tego peelingu przez 3-4 razy aby oczyścił skórę głowy ale później pozostańcie tylko przy szamponie Free_ and Clear.

Szampon wyleczył ŁZS (przy łzs swędzi głowa) natomiast przyczną Łupieżu który mimo wszystko miałam (już nie łzs ale pozostało mi wyciąganie małych grudek łupieżu ze skóry głowy) przy używaniu szampnu Free_ and Clear (to jest jedyny szampon na rynku który mnie nie uczula) okazała się kawa i mleko. U niektórych osób uczulenie na kawę i mleko objawia się ona plamami na twarzy a u mnie pojawiał się łupież. Jak się okazało mam alergię na kawę (konkretnie kofeinę) i mleko i jego przeroby (śmietana, jogurty, sery). Po ich odstawieniu w przeciągu tygodnia łupież znika całkowicie. Jeśli to u siebie podejrzewacie polecam sprawdzenie odstawienia tych produktów. Teraz nie mam ani ŁZS ani łupieżu i stosuję jedynie szampon Free_ and Clear. Byłam na testach alergicznych pokarmowych i nic nie wykazały. Teraz zamierzam zrobić testy na nietolerancję pokarmową. Tu znalazłam artykuł że przyczyną łupieżu może być nietolerancja:

https://www.dietymedicago.pl/Objawy-nie ... pokarmowej

Na twarz użyłam żelu z BiodermySensibio DS+ - i szybko mi twarz wyleczył.

Te dwa kosmetyki zawierają same bardzo delikatne substancje myjące przez co są dobre dla naszej skóry głowy.
Przy poszukiwaniu przyczyny ŁZS natrafiłam na: https://www.youtube.com/watch?v=LhaleZ3c6b8
i bazując na tym znalazłam metodę która u mnie się sprawdziła. Kurację stosuję 3-4 miesiąc, łzs nie mam, włosy się dobrze mi trzymają i w końcu nic mnie nie swędzi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim!:)

Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2018 11:43 

Strefa czasowa: UTC