Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:01

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 07, 2011 14:54 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
"Emulsja" to taka lekka zmyłka. Generalnie to pojęcie określa konsystencję raczej płynną.
Jeżeli chodzi o Humektan - to taki lekki krem /Humektan nie jest dostępny w sprzedaży pod inną postacią bo innej nie ma :wink: /. I na prawdę polecam. Jestem z niego zadowolona.
To z linka co dałeś to wersja 30g czyli w sumie bardzo mało. Ja mam 100 g.
Zrobiłam zdjęcie jak to wygląda w kwestii konsystencji:

Obrazek

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 07, 2011 14:54 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 20:24 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
A ja mam jeszcze jedno małe pytanko odnośnie Humektanu. Na opakowaniu napisane jest "Krem o największej zawartości wody". Gdzieś jednak kiedyś przeczytałem, że w zimie nie powinno się stosować kremów zawierających wodę, gdyż ta w niskiej temperaturze zamarza podrażniając skórę! :) Czy to prawda? A jeśli tak, to czy to oznacza, że Humektan nie nadaje się do stosowania w zimie i musimy poszukać czegoś innego? :) Z góry dziękuję za odp.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 11, 2011 17:43 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jeżeli chodzi o nasze warunki klimatyczne /te zimowe/ to sądzę, że nie ma się czego obawiać. W znakomitej większości preparatów woda jest związana przez inne składniki i nie wpływa niekorzystnie na skórę w połączeniu z mrozem.
To nie jest tak jakbyś polał twarz wodą i wybiegł na mróz :wink: Chociaż w Internecie takie panuje przekonanie. Wiadomo, że tłustszy krem będzie lepszy na mróz ale nie wyobrażam sobie smarowania mojej skóry tłustym preparatem ...
Warto pamiętać, że po umyciu i osuszeniu twarzy, należy nałożyć krem tak z 20 min przed wyjściem z domu /nieważne czy będzie to Humektan czy coś innego/.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 05:39 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
Lily, dziękuję za odpowiedź :D
To co jednak teraz napiszę może odstraszyć tych co mają zamiar zakupić Humektan. Otóż, sam zanim go kupiłem przeczytałem ogrom komentarzy na jego temat (na wizaz.pl) Co mnie zdziwiło to fakt, że bardzo wiele osób wypowiada się negatywnie na jego temat. Pomimo tego, kierując się opinią Lily, postanowiłem wypróbować samemu. Dwa dni po użyciu wyglądałem (i dalej wyglądam!) jak poparzony. ŁZS wróciło ;(
Nie mam 100% pewności czy to wina tego kremu, ale to dziwne, że przez cały rok udawało mi się utrzymać ŁZS w "uśpieniu" i nagle pojawiło się teraz, akurat wtedy, gdy zastosowałem Humektan.
Dodam, że mam teraz sesję, a jak wiadomo sesja=stres, więc możliwe, że jest to jest przyczyna.
Dobrze, że kolejny egzamin mam za tydzień, bo jak ja bym się komuś pokazał w takim stanie? Już od dwóch dni siedzę w domu, mam doła na maxa. Dzisiaj te czerwone plamy zaczęły się łuszczyć. Wierzę, że jak to wszystko się już wyłuszczy to może w końcu minie.
Będę się bał kolejny raz użyć Humektanu, wykorzystam go może jako krem po goleniu, ale nie jako podstawę pielęgnacji mojej chorej skóry. Całe szczęście kupiłem tę mniejszą tubkę (30g).
Chyba powrócę do Physiogelu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 07:23 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Możliwe, że to wina stresu plus połączenie reakcji alergicznej na jakiś składnik tego preparatu.
Jak widać nie wszystko jest dla wszystkich :wink:
Ja mam bardzo wrażliwą skórę, nigdy coś podobnego mi się nie przytrafiło w przygodzie z Humektanem. Nawet smarowanie w okolicach oczu łagodzi podrażnienie w tym miejscu.
Proponuję, zawsze przed użyciem nowego kremu, maści, etc. nanieść go punktowo na skórę twarzy w miejscu - według nas - najwrażliwszym - wtedy można zobaczyć jak skóra toleruje specyfik.

Smarowałeś sobie teraz plamy czy na razie zostawiłeś żeby "samo sie" zagoiło ?
Mam nadzieję, że zmiany szybko ustąpią. Sama mam teraz sesję więc wiem, że może nie być łatwo.
I nie dołuj się. Wiesz jak to działa.
Pamiętaj, że wszyscy razem w tym siedzimy :wink:

P.S. Musimy zorganizować jakieś spotkanie dla ŁZSowiczów i wtedy każdy będzie mógł się wygadać i nikomu nie będzie przeszkadzało, że siedzi z czerwonym nochem :) hehe.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 16:58 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
Posmarowałem Alantanem i teraz czekam aż "samo się zagoi" ;(
Oby przed egzaminem.
Dodam jeszcze, że ostatnio spożywałem truskawki w nadmiernych ilościach :)
a jak wiadomo truskawki uczulają więc może to one są przyczyną?

Heh, może takie spotkanie nie jest złym pomysłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lip 09, 2011 11:58 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Wszystko i nic może być przyczyną :wink:
I jak tam Marcinie skóra po tym jak "popsuł" ją Humektan ?

Zrobiłam mini-eksperyment. Dwa dni nie smarowałam twarzy Humektanem. I muszę przyznać, że skóra od sebum świeci się wtedy mocniej.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 12, 2016 18:31 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr paź 12, 2016 18:25
Posty: 1
Krem Humektan prosto z Finlandii, mam kilka sztuk do odsprzedania zapraszam http://allegro.pl/krem-humaktan-orion-p ... 65383.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 12, 2016 18:31 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL