Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:56

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 15, 2011 17:04 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Mój nowy nabytek - Humektan - krem nawilżający fińskiej firmy Orion Pharma. Preparat dostępny w aptece. Cena: 26 zł/100 ml
Stary krem się skończył. Szukałam czegoś dobrego co nawilży skórę i zapobiegnie jej łuszczeniu. Szperając w internecie można dostać zawrotu głowy dlatego dobrze z góry założyć sobie pewne kryteria. Stwierdziłam, że musi być to emolient /preparat trwale nawilżający/. Zwykły drogeryjny krem średnio sprawdza się przy problemowej, tłustej skórze.
Humektan zdaje się być obiecujący. Na polskiej stronie producenta można znaleźć coś takiego:

"Zastosowany środek konserwujący - glikol butylenowy, działa korzystnie u osób z łojotokowym zapaleniem skóry."
źródło: Orion Pharma - Humektan

Glikol butylenowy, podobno, bardzo dobrze radzi sobie z nadmiarem łoju. W zasadzie pierwszy raz przeczytam o działaniu tej substancji na skórę z ŁZS. Poszperałam więcej na ten temat i zdecydowałam się właśnie na Humektan a nie inny preparat. W końcu i tak zawsze trzeba przekonać się samemu ;)
W opisie produktu /na zdjęciu 2./ można zauważyć, że jest polecany do cery podatnej na ŁZS.

I na koniec jeszcze coś takiego:
"(...) Obrzęk towarzyszy wielu chorobom skóry i jest jednym z wykładników stanu zapalnego. Obrzęk - oznacza ni mniej ni więcej, że skóra ma wody ZA DUŻO, a nie za mało. Dostarczanie wody przy pomocy głęboko nawilżających formuł pogłębia obrzęk, a tym samym pogłębia skalę choroby. W łojotokowym zapaleniu skóry, na podłożu skóry obrzękniętej nie rzadko występuje złuszczanie, mylnie interpretowane przez pacjentów i dermatologów jako "suchość". W każdym przypadku tej choroby kremy głęboko nawilżające mogą mieć działanie niekorzystne. Dlatego Orion proponuje Państwu kosmetyki pozbawione formuł głęboko nawilżających. Wydaje się nam, że takie preparaty są bardziej fizjologiczne dla naszej skóry (...)"
autor: Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, dermatolog
źródło: emolienty.pl > Poglądy na temat kremów nawilżających

Również ciekawe podejście do sprawy. Czyli kremy głęboko nawilżające do skóry z ŁZS są złe. Chętnie usłyszałabym coś więcej na ten temat od owego dermatologa.

Obrazek

Obrazek

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 15, 2011 17:04 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt kwi 15, 2011 23:05 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ale rozumiem, że jeszcze go nie zastosowałaś? Pytam bo jest późno i nie wiem o co chodzi :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 16, 2011 08:48 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
No wczoraj go kupiłam :P Stosowanie zaczynam od dzisiaj i w niedługim czasie podzielę się spostrzeżeniami i efektami.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 16, 2011 09:36 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
lily napisał(a):
Mój nowy nabytek

lily napisał(a):
No wczoraj go kupiłam


No tak ... logiczne, logiczne ... :P

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 24, 2011 10:22 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
Lily, i jak wrażenia? :) Lepszy od Physiogelu? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 24, 2011 18:04 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Zależy kto co lubi :wink: Physiogel krem mi nie pasował bo po smarowaniu czułam jak twarz się lepi, powodował większe przetłuszczanie się skóry. Ale teraz o tym jak sprawuje się Humektan:
- opakowanie wygodne /jeżeli mogę się tak wyrazić/, jeszcze będę zastanawiać się nad wersją pojemnościową 30g do torebki :) ,
- krem jest bezzapachowy o bardzo przyjemnej konsystencji /jakby półwodna/ przez co genialnie się rozsmarowuje,
- wchłania się bardzo szybko, na skórze zostawia lekki film ochronny - dokładnie taki, żeby nie czuć "obciążenia" a jednak wiedzieć, że to czym się posmarowaliśmy nie wyparowało w powietrze :wink: /bardzo delikatnie natłuszczona skóra, co jest wyczuwalne po dotknięciu palcami/,
- po posmarowaniu skóra nie łuszczy, w zasadzie bez poprawek w ciągu dnia nie mam większego problemu ze schodzącą skórą,
- największym plusem dla mnie jest to, że skóra w ciągu dnia nie wygląda na taką przetłuszczoną jak po innych kremach,
- nie "zapycha",
- minusem jest krótkodystansowe działanie, czyli jak w przypadku każdego innego kremu. Mam tu na myśli to, że po umyciu twarzy, widać na niej łuszczenie. Czyli tak na prawdę, nie likwiduje problemu a jedynie ogranicza go do tego stopnia, że z domu można normalnie wyjść.
Reasumując - jestem pozytywnie zaskoczona i na pewno szybko się z Humektan'em nie rozstanę. Nie ma co liczyć, że krem wyleczy nas z problemu :wink: Choć każdy by chciał :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 03, 2011 11:54 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
Lily, czyli Alantanu Plus już w ogóle nie używasz, tak? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 03, 2011 15:48 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Tak Marcinie ! Odstawiony. Humektan to obecnie jedyny specyfik jaki stosuję do smarowania twarzy.
Chciałabym dodać jeszcze jeden jego plus. Otóż stosuję go pod oczy oraz nad powieki i nie powoduje u mnie podrażnienia a jak wiadomo okolice oczu są bardzo wrażliwe i zwykle omijamy je przy smarowaniu.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 06, 2011 15:55 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
Dzięki za odpowiedź LILY :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 07, 2011 09:50 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Lily, czy to jest to: http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.ph ... a-30g.html ??

Niby emulsja, a konsystencja krem więc sam już nie wiem.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 07, 2011 09:50 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL