Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 09:36

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 14, 2011 13:59 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 13:42
Posty: 5
Lokalizacja: Pomorze
Witajcie ;-)

Jako nowy użytkownik tego forum chcę podzielić się z Wami moją historią z ŁZS.

Przede wszystkim choroba ta pojawiła się na mojej skórze głowy około 2 lata temu. Na początku tylko na czubku głowy, później również na bokach i z tyłu. W innych miejscach mojego ciała bądź twarzy brak objawów.

Pierwszy raz kiedy trafiłam do dermatologa Pani stwierdziła u mnie zwykły łupież na co przepisała szampon przeciwłupieżowy - niestety nie pamiętam nazwy tego szamponu. Kiedy szampon nie działał, zaczynałam wątpić w możliwość wyleczenia tego "łupieżu" i krótko mówiąc zaniedbałam całą tą sytuację. Niestety "łupież" był coraz silniejszy i zaczęło mi to bardzo przeszkadzać w życiu.

Około 3 miesiące temu postanowiłam zabrać się za siebie i umówiłam się do innej doktor dermatolog. Doktor ta od razu stwierdziła u mnie ŁZS. Wytłumaczyła mi na czym polega ta choroba i że prawdopodobnie wzięła się ze stresów. Dodam, że około 6 lat temu miałam łysienie plackowate spowodowane stresem lub okresem dojrzewania. Łysienie zostało wyleczone właśnie przez tą Panią dermatolog i ani śladu po chorobie.
Doktor przepisała mi na ŁZS codzienne wcieranie na całą noc w skórę głowy emulsji SQUAMAX oraz w kolejny dzień płynu ALPICORT - również na całą noc. Następnie rano muszę umyć głowę szamponem La Roche Kerium DS, pozostawić pianę na 5min. Dodatkowo tabletki Zincuprin 2x1 tab. I tak aż do wyleczenia.

Niestety po codziennych rytuałach z pomocą mamy, która wcierała mi te wszystkie specyfiki w głowę muszę stwierdzić, że objawy zmniejszyły się, aczkolwiek nadal pozostał "łupież". Swędzenie głowy zmniejszyło się. Bywają dni że "łupieżu" jest mało, ale również takie kiedy podwójnie dużo mam tego świństwa na głowie. :(

Stwierdzam, że choroba ta jest przekleństwem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 14, 2011 13:59 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2011 17:13 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 10:43
Posty: 15
Skoro swedzi, leczenie jest do pupy. Kerium to - stwierdzam po analizie skladu, bo tez mi go polecono - drogi gadzet - poza argininą posiada obecny w wiekszosci szamponow kwasek cytrynowy i obecna wszedzie witaminę B5 :D O pozbyciu sie lupiezu na zawsze mozesz zapomniec natomiast od razu. Liczy sie brak swedzenia i lupiezowych strupkow otraz stanu zapalnego.

Z ciekawosci - jak cie "badano"?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2011 17:37 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 13:42
Posty: 5
Lokalizacja: Pomorze
Dermatolog przez lupę oglądała skórę głowy - oto całe badanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2011 17:41 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 10:43
Posty: 15
To moze i ma racje - u mnie lupy, albo smiesznego "dermatoskopu" - lupy z wściekle bialymi ledami - uzylo dwoch na siedmiu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2011 19:15 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
WOW u mnie jak lekarz zajrzał gołym okiem na skórę głowy to był sukces, a gdzie dopiero mówić o ledach lub lupie :P

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2011 22:22 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 10:43
Posty: 15
Ciii... Ledy byly przy drugiej wizycie...
A z lupa chyba mi sie cos pomylilo... spookojnie, reszta tylko rzucila okiem na glowe z gory, nie weim nawet, co mogli zobaczyc poza wlosami. Ale wiadomo - mistrzow takich jak Gregory House się nie poucza... Ciii...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 15, 2011 07:35 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 13:42
Posty: 5
Lokalizacja: Pomorze
Kiedy byłam u pierwszej dermatolog, zdjęła okulary, rzuciła wzrokiem na skórę głowy i nie dotykając włosów od razu stwierdziła łupież tłusty. Wzięła ulotkę która leżała pod ręką i przepisała szampon przeciwłupieżowy. Na marne próby mycia tym szamponem, nic nie pomagał. Druga dermatolog obejrzała całą głowę pod lupą i stwierdziła ŁZS. Niestety jak pisałam wyżej, jest mała poprawa, aczkolwiek "łupież" jak był tak jest.

W przyszłym tygodniu wybieram się do homeopaty i liczę na jego pomoc. Już kiedyś korzystałam z usług tego samego Pana i wyleczył moją dolegliwość. Podczas matury ze stresu wypadały mi bardzo włosy, wręcz zostawały kłęby w moich rękach po umyciu. Po około 2 miesiącach codziennego brania malutkich tabletek, które trzeba było ssać pod językiem, włosy przestały wypadać. Podczas mycia, czesania wypadała baaardzo minimalna ilość włosów. :) Znam wiele innych historii w których ten sam homeopata pomógł, ponieważ pół mojej rodziny korzysta z jego pomocy. Człowiek ten jest chyba moją ostatnią deską ratunku, dlatego chcę spróbować jego sił. Na ewentualne rezultaty trzeba będzie poczekać dłuższy czas, ale chyba zaczynam wierzyć że się uda. I na pewno dam Wam znać co z tego wyszło. :)

Myślę jeszcze o szamponie którym warto myć głowę, ponieważ włosy moje przetłuszczają się bardzo i myję je codziennie. Szampon La Roche kosztuje około 50zł + krem do twarzy La Roche Effeclar K jak dobrze pamiętam (około 60zł), który również przepisała mi dermatolog na bardzo tłustą cerę, podobno spowodowaną ŁZS. Razem ponad 100zł przy dobrych wiatrach co miesiąc, szampon często kończy się szybciej. Czy możecie podpowiedzieć mi jakiś szampon który chociaż w małym stopniu zmniejszy 'łupież' oraz świąd?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 15, 2011 23:02 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Np. Selsun Blue - łupież tłusty, ale z umiarem bo włosy mogą wypadać :D

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 10:59 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 13:42
Posty: 5
Lokalizacja: Pomorze
Kochani,

Wracam z nową, dobrą wiadomością. Po wizycie u homeopaty i otrzymaniu granulek mogę stwierdzić, że jest widoczna poprawa. Co prawda ŁZS występuje u mnie tylko (lub aż) na skórze głowy, na dzień dzisiejszy pół głowy jest całkowicie czyste i wolne od tłustych, strupowatych łusek. :) Po około 2 miesiącach codziennego zażywania granulek jestem bardzo zadowolona z efektów. Poza granulkami myłam włosy szamponem przeciwłupieżowym La Roche Kerium DS, ale myślę że nie miał on wielkiego wpływu na poprawę, ponieważ używałam go dużo szybciej niż granulki i nie dawał praktycznie żadnych efektów. Na dzień dzisiejszy używam szamponu Atoperal do skóry atopowej, choćby dlatego że jest tańszy i poleciła mi go kobieta w aptece. Po użyciu pół tubki sprawuje się w miarę dobrze, jednak po zużyciu całego opakowania będę szukała jeszcze czegoś innego. W zeszłym tygodniu byłam na trzeciej wizycie u homeopaty i przepisał mi on te same granulki, więc stosuję je nadal. Chyba w końcu zaczęłam wierzyć, że można pozbyć się tego okropnego dziadostwa... :)

Jeśli macie w swoim mieście poleconego choćby przez parę osób homeopatę, mogę szczerze zachęcić do wizyty. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 12:29 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Bardzo dobre wieści :) Coraz więcej osób idzie w stronę takiego leczenia. Jak widać czasami warto się przełamać.
Jestem ciekawa co w swoim składzie zawierały te granulki ?
Gratuluję poprawy. Oby problem zniknął całkowicie i na zawsze.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 12:29 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL