Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:15

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 17, 2012 06:35 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt sie 14, 2012 21:07
Posty: 8
Witam

Jak myślicie dałoby rady zrobić badania hormonalne u Lekarza Rodzinnego i jakie badania na hormony przy łzs ,wypadaniu włosów ,łojotoku.Co myślicie o badaniach na alergie pokarmową i inną może przez to nasila się nam ŁZS ,a nawet nie wiemy że mamy na coś alergie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 17, 2012 06:35 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt sie 17, 2012 10:33 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jeśli masz możliwość wykonania takich badań to zawsze warto je zrobić, bo drogą eliminacji można pomału dojść do przyczyny zmian na skórze.
Lekarz rodzinny pewnie odeśle Cię do dermatologa lub endokrynologa, a ten dopiero skieruje na badania. Do endokrynologa trzeba mieć skierowanie (no chyba że idziesz prywatnie ale moim zdaniem lepiej zacząć od NFZ ;) Podstawowe hormony jakie należy zbadać to estradiol, progesteron, testosteron, TSH. Od lekarza już będzie zależało jak szczegółowo do tego podejdzie, i dobrze wiedzieć o co pytać, żeby nie okazało się że skierowanie będzie na np. dwa hormony bo tak na prawdę to będzie mało co mówiło.
Przede wszystkim przed wizytą dobrze przemyśleć sobie "gadkę" żeby zdecydowanie mówić o tym, że problem jest uciążliwy, dotychczasowe leczenie było bezskuteczne itd. ;)

Na szczęście alergii pokarmowej nie mam, za to moja skóra twarzy i głowy fatalnie reaguje na różne składniki preparatów do stosowania miejscowego, więc nieprawidłowo dobrane kremy, szampony i tak dalej, zdecydowanie pogarszają jej stan.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 10, 2014 11:02 
Offline
nowicjusz
nowicjusz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 09:26
Posty: 5
Mojemu tacie udało się wynegocjować badania podstawowych hormonów i gospodarki lipidowej u internisty, ale to wszystko. Najlepiej byłoby skonsultować się z endokrynologiem, alergologiem i dermatologiem. Z czego do ostatniego poszłabym na końcu już z zebranymi wynikami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 04, 2015 08:32 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr mar 04, 2015 08:20
Posty: 1
Ja również muszę porobić badania. Czy ktoś może polecić jakieś laboratorium poznań? Z poprzednim zakończyłem współpracę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 17, 2016 15:51 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr paź 28, 2015 12:42
Posty: 5
Internista zleci jedynie podstawowe badania - tak się dzieje w 99% przypadków. Tak też było i u mnie z diagnozowaniem alergii i AZS. Dopiero zajął się mną dermatolog i alergolog i oni zlecili całą masę badań. Oprócz AZS jestem uczulona na całą masę rzeczy - teraz zaczynają pylić trawy i aż się boję co będzie dalej. Dodam, że odczulałam się przez 5 lat i kompletnie to nic nie dało. Kasa wyrzucona w błoto :(
Do smarowania skóry alergicznej, z wypryskiej i atopowej polecam krem Dermaveel. Jest bez sterydów, aczkolwiek działa świetnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 19:29 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt lut 23, 2018 22:33
Posty: 4
Oj tak... Bardzo dobrze znam to uczucie, kiedy robisz jakieś badania i wyrzucasz kase w błoto... Ja miałem ten problem jeszcze, że wyrzuciłem w błoto nieswoje pieniądze, bo skorzystałem z dobrej oferty jaką był szybki kredyt w ProfiCredit, na szczęście koszty były tam bardzo niskie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 01, 2018 21:21 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So mar 31, 2018 21:00
Posty: 4
Ja tez swego czasu miałem podobny problem i pamiętam jak bardzo pilnie potrzebowałem pieniędzy.. Dobrze, że byłem na tyle cierpliwy żeby skorzystać z rankingu dostępnego na stronie http://chcepozyczke.com.pl/ranking-pozyczek-ratalnych/ , bo to pozwoliło mi zachować naprawdę sporo pieniędzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 16, 2018 16:57 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2018 09:40
Posty: 4
Cześć, wiecie może gdzie dostanę jakąś dobrą pożyczkę na w miarę niski procent? Słyszałem, że są stronki internetowe które pomagają wybrać firmę z pożyczkami, znajomy mi wysłał coś takiego kliknij. Znacie inne podobne firmy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 20, 2018 13:15 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2018 12:45
Posty: 6
Lokalizacja: Łódź
Ja na szczęście trafiłam na dobrą internistkę, która sama zleciła mi badania hormonalne, po uprzednim zrobieniu podstawowej morfologii krwi i badań moczu. Ale dermatolog też powinien wystawić takie skierowanie, żeby się przekonać, czy to na pewno to - z tymi chorobami skórnymi bywa tak, że zanim usłyszy się właściwą diagnozę, trzeba trochę zgadywać, szukać i eliminować inne przyczyny takiego wyglądu skóry. Bywa też tak, że nakłada się kilka schorzeń naraz - można to zauważyć po tym, że lek przepisany na jedno z nich nie będzie przynosić rezultatów. Ja np. nie wiedziałam, że mam alergię na owoce czy metale, i miałam z nimi częsty kontakt, więc kondycja mojej skóry zależała też od tego. Lepiej jest zrobić badania oraz testy alergiczne, niż funkcjonować w niewiedzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2022 18:16 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): Wt cze 14, 2022 10:22
Posty: 363
Jeżeli masz pewność, że masz na coś uczulenie, lub chcesz się tylko upewnić, to zdecydowanie skontaktuj się z dobrym alergologiem. Mogę ci polecić tego https://mediccentre.pl/specjalisci/alergolog . Specjalista alergolog zapewnia diagnozę oraz leczenie chorób, które zostały wywołane przez alergeny - substancje generujące nagłe uczulenie. Lekarz alergolog jest więc niezbędny w sytuacji, gdy pacjent odczuwa dokuczliwe seryjne kichanie - np. w okresie wiosenno-letnim - jak i wodnisty katar.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 29, 2022 18:16 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL