Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:09

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 22, 2010 14:02 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Polecam linie dermoterapeutyków Clarsebic dla leczenia objawów Łojotokowego Zapalenia Skóry. Clarsebic występuje jako Clarsebic krem (stosowany jest przede wszystkim na skórę twarzy), Clarsebic emulsja (ciało) oraz Clarsebic szampon (skóra głowy). W moim przypadku Clarsebic krem bardzo dobrze łagodzi objawy ŁZS. Niestety po ostawieniu produktu objawy wracają. Wydaje mi się, że Clarsebic jest dobrym uzupełnieniem leczenia miejsc chorobowo zmienionych przez ŁZS.


Pod adresem http://www.clarsebic.com.pl dostępny jest krótki opis produktów Clarsebic oraz ich zestawienie cenowe w poszczególnych aptekach internetowych. Polecam!


clarsebic.com.pl napisał(a):
Clarsebic to innowacyjny na polskim rynku niesteroidowy preparat dostępny w formie kremu, emulsji oraz szamponu. Preparaty z linii Clarsebic służą do kompleksowego leczenia objawów łojotokowego zapalenia skóry: przywracają fizjologiczną równowagę skórze, wzmacniają jej barierę ochronną i ułatwiają złuszczanie. Krem, wskazany do stosowania na skórę twarzy, niweluje świąd, uczucie pieczenia i łuszczenie. Emulsję Clarsebic stosuje się do leczenia objawów na owłosionych partiach skóry (głowa, klatka piersiowa, broda). Pomaga ona także usuwać ciemieniuchę u dzieci. Szampon można stosować także w przypadku występowania objawów łupieżu pstrego oraz jako kuracja przeciwłupieżowa. Skuteczność wszystkich form preparatu została potwierdzona badaniami klinicznymi. Clarsebic dostępny jest w wielu aptekach na terenie całej Polski oraz w wybranych aptekach on line.


Link do video przedstawiający serię Clarsebic oraz fajnie przedstawiający etiologię oraz przebieg Łojotokowego Zapalenia Skóry: http://www.youtube.com/watch?v=fDhY8mrS0JM


Informacje zawarte na ulotce dołączonej do Clarsebic krem:

ulotka clarebic krem napisał(a):
Niesterydowy dermoterapeutyk do stosowania podczas leczenia i podtrzymywania efektów leczenia łojotokowego zapalenia skóry. Niweluje objawy tej choroby takie jak: łuszczenie, zaczerwienienie, pieczenie i ból. Krem Clarsebic odnawia naturalną barierę skóry utrzymując jej naturalną wilgotność, co jest kluczowe dla procesów jej zdrowienia. Przy stosowaniu profilaktycznym zapobiega również nawrotom choroby. Wskazany do stosowania na niewielkie obszary skóry tłustej (skóra twarzy).

Wskazania: ClarsebicTM niweluje świąd, uczucie pieczenia, łuszczenie i ból towarzyszące łojotokowemu zapaleniu skóry. ClarsebicTM umożliwia ponadto suchej, łuszczącej się skórze utrzymać właściwe warunki fizjologiczne, co jest niezbędne w procesie gojenia.

Środki ostrożności: Tylko do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu z oczami.
ClarsebicTM zawiera masło shea (B. parkii) i pacjenci ze znaną nadwrażliwością na ten składnik, lub na jakikolwiek inny składnik preparatu powinni przed użyciem skonsultować się z lekarzem.

Sposób użycia: ClarsebicTM należy wmasowywać delikatnie w zmienioną chorobowo skórę trzy razy dziennie (lub częściej, jeśli zachodzi taka potrzeba).

Skład: Aqua, isohexadecane, butyrospermurn parkii, pentylene glycol ethylhexyl palmitate, cera alba, PEG-30 dipolyhydroxystearate, bisabolol, polyglyceryl-6 polyricinoleate, tocopheryl acetate, hydrogenated castor oil, lactic acid, solanum lycopersicum, citrus limonum, vaccinum myrtillus, citric acid, malic acid, allantoin glycyrrhetinic acid, butylene glycol, magnesium sulphate, piroctone olamine, magnesium stearate, disodium EDTA, vitis vinifera, ascorbyl tetrisopaImitate, propyl gallate, telmesteine.


Informacje zawarte na ulotce dołączonej do Clarsebic emulsja:

ulotka clarsebic emulsja napisał(a):
Emulsja Clarsebic - niesterydowy, lekko złuszczający i wzmacniający naturalną barierę skóry preparat, wskazany w przywracaniu równowagi skórze dotkniętej zapaleniem łojotokowym.
Wskazana do leczenia objawów zlokalizowanych na owłosionych partiach skóry (klatka piersiowa, broda, skóra głowy), a także do usuwania ciemieniuchy u niemowląt; doskonała do stosowania na duże powierzchnie ciała.
Emulsja Clarsebic regeneruje barierę skórną, zmniejsza zaczerwienienie i świąd, złuszcza naskórek oraz hamuje infekcję grzybiczą.

Wskazania: ClarsebicTM SF jest wskazany w leczeniu objawów związanych z chorobami skóry głowy oraz innych owłosionych okolic ciała (łojotokowe zapalenie skóry, łupież pstry) u dorosłych i dzieci. Ułatwia usuwanie ciemieniuchy u niemowląt.

Środki ostrożności: Tylko do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu z oczami.
Stosowanie ClarsebicTM SF jest niewskazane u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na jakikolwiek składnik preparatu.

Sposób użycia: Usuń niebieską nakrętkę i wyciśnij potrzebną ilość preparatu tak, aby zwilżyć leczone okolice ciała (głowa, tors, broda). Wmasuj delikatnie aż do całkowitego wchłonięcia. Nie spłukuj. Należy używać raz dziennie lub stosownie do potrzeb.

Skład: Aqua, glyceryl polymethacrylate, pentylene glycol, propylene glycol, polyacrylamide, C13-14 isoparrafin, laureth-7, lactoferrin, piroctone olamine, dipotassium glycyrrhizate, sodium hyaluronate, carbomer, vitis vinifera, triethanolamine, telmesteine.


Cena Clarsebic krem oraz Clarsebic emulsja waha się pomiędzy 30, a 80 zł. Jest to dużo, tym bardziej, że produkty starczają na 1 - 1,5 miesiąca. Seria Clarsebic ogólnie jest bardzo droga, dlatego też polecam wątek o oszczędnym kupowaniu przez internet: viewtopic.php?f=13&t=21


Opis produktu Clarsebic szampon: viewtopic.php?f=9&t=26&p=121#p121

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 22, 2010 14:02 


Góra
  
 
PostNapisane: So cze 26, 2010 20:44 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Od ok tygodnia stosuję Clarsebic i jest widoczna poprawa na twarzy. Pierwszego dnia na skórze zrobiła mi się skorupa, a miało być przeciwnie. Natomiast przez następne dni było/jest tylko lepiej. Najważniejsze dla mnie to zmniejszenie zaczerwienienia. Oczywiście staram się kompleksowo traktować nasze schorzenie, może więc to koincydencja zdarzeń, ale liczy się przecież efekt :) Dlatego wstępnie polecam Clarsebic, zwłaszcza że można go już dostać za ok.32 zł (przynajmniej w aptekach na allegro).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 27, 2010 19:26 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ostatnio podczas mojego weekendowego "maratonu" skończył mi się Clarsebic i byłem zmuszony kupić w aptece Octopirox, ponieważ on zazwyczaj jest dostępny od ręki, a Clarsebic nie. Na początku Octopirox tak jakby pomagał, ale teraz po tygodniu jest słabo, a nawet źle. Kiedyś, przy pierwszym stosowaniu Octopirox pomagał przez jakieś 2 miesiące, a teraz po prawie 10 miesięcznej przerwie nie robi takiej rewelacji jak wcześniej. Na razie Clarsebic jako jedyny potrafił w dłuższym czasie przynosić ulgę mojej skórze.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 15:39 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Trafiłem ostatnio na ciekawy pdf opisujący badanie działania kremu Clarsebic. PDF znajdziecie pod tym linkiem: Clarsebic- badanie skutecznosci kremu.pdf

Jako ciekawostkę podaje dokładny skład Clarsebicu. Na dobrą sprawę można poszukać takich składników w innych produktach. Najprawdopodobniej one też pomogą nam w leczeniu skóry chorobowo zmienionej przez Łojotokowe Zapalenie Skóry. Może ktoś z nas pokusi się o podrobienie Clarsebicu :) Tak żeby było np. taniej :)

Lsohexadecane 8% Zmiękczacz skóry
Masło Shea 6% Zmiękczacz skóry
Bisabolol 1,2% Przeciwzapalny
Piroctone olamine 1% Przeciwgrzybiczy
Alglycera 1% Przeciwzapalny i keratolityczny
Witamina E 1% Przeciwzapalny i przeciwutleniacz
Allantoina 0,35% Keratolityczny
Winorośl właściwa 0,1% Anti-oxidant
Telmesteine 0,01% Przeciwzapalny i przeciwutleniacz

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 06, 2010 14:52 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Polecam przecenę Clarsebic Krem w aptece internetowej tanie-leczenie.pl, cena to 16,99 + przesyłka :)

http://www.tanie-leczenie.pl/apteka-pro ... -5104.html

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 13:21 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 12:15
Posty: 20
zamówiłam w tej aptece właśnie :) emulsję, termin ważności do marca ale myślę że za tą cenę warto wypróbować działanie. Był jeszcze szampon coś po 27 z hakiem ale nie zdążyłam ktoś mnie ubiegł :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 11, 2011 10:57 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Szampon właśnie raz się pojawia, a raz nie :shock: Nie wiem o co chodzi :) Skontaktowałem się z apteką tanie-leczenie.pl z zapytaniem o produkt Clarsebic. Dlaczego nie ma kremu oraz innych pod produktów z dłuższym terminem ważności. Odp. była szokująca, ponoć Jelfa wycofuje ze sprzedaży produktów linii Clarseic. Po pytaniu dlaczego, odpowiedzieli, że nie mają takich informacji. Czy to koniec Clarsebicu? Zobaczymy co przyniesie czas, ale jeżeli to prawda to dla mnie bardzo zła wiadomość, ponieważ ja podtrzymuje, zatrzymuje (jak zwał tak zwał :)) swoje ŁZS właśnie przede wszystkim Clarsebicem. Będzie trzeba poszukać czegoś innego. Tylko dlaczego się wycofują ... ? Nie opłaca się, czy może okazało się, że produkt jest szkodliwy ... ? Co wy na to?

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 11, 2011 17:58 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Co ? Pierwsze słyszę. Co prawda nie stosuję, ale to jedyna seria która faktycznie daje chorym komfort (czy jego część) normalnego życia.
W takim razie nie zapowiada się ciekawie.
Tam raczej nie ma nic szkodliwego w składzie (?). I myślałam, że się im opłaca.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 12, 2011 09:37 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 12:15
Posty: 20
Hm...wycofują? a to ciekawe? mam koleżankę farmaceutkę zapytam ją czy coś wie na ten temat. ale skoro w składzie nic złego to dlaczego? ja narazie testuję tą emulsję...ale sama nie wiem. nakładam też miejscowo na twarz ( broda i nos) zobaczymy po dłuższym stosowaniu. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 12, 2011 10:21 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
No właśnie i dlatego to jest takie dziwne. Z drugiej strony spójrzcie na cenę tego preparatu w normalnej aptece. Przecież to jest cena zaporowa. Może dlatego taką dali bo ciężko jest to wyprodukować i dlatego się powoli wycofują. My kupujemy to w aptekach internetowych, a Jelfa pewnie nie ma takiego zysku ze sprzedaży jak to w normalnej aptece. Spójrzcie na taki myk. W aptece internetowej "tanie-leczenie" preparaty Clarsebic były najtańsze, ale i tak ceny nie były szokujące bo za krem płacić prawie 40 zł, za emulsję ok 50 zł, a za szampon ok 40 zł. Ceny niby dobre w porównaniu z tymi u konkurencji, ale czy nadal są to ceny niskie?? Teraz sytuacja wygląda tak. Później najtaniej ma apteka internetowa "cefarm24.pl" i tak:
CLARSEBIC SF EMULSJA 100 ML 76.16 zł
CLARSEBIC SZAMPON 100 ML 57.95 zł
CLARSEBIC KREM 30 ML 64.95 zł

z czego tylko krem jest dostępny, a reszty nie ma w magazynie, a jakie do tego ceny??!!

Masakra ... mam tylko nadzieję, że Jelfa po prostu ma coś lepszego na ŁZS i do tego tańszego i stąd taki manewr :P Nadzieja matką głupich ...

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 12, 2011 10:21 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL