Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:22

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lis 13, 2016 18:37 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lis 13, 2016 18:16
Posty: 2
Witam wszystkich,
czytam forum juz od dawna i przetestowałam kilka leków proponowanych przez forumowiczów, ale bezskutecznie.
ŁZS dopadło mnie nagle i od razu mocno. Zaczęło się od świadu nosa, okrutnego, potem dołączył świąd twarzy zwłaszcza w okolicach fałd nosowo-wargowych, potem przyszła kolej na oczy, brwi, uszy, miejsce między łopatkami i głowa. Czyli cały zestaw. Nikt nie wiedział co to, myślano, ze to alergia, przeleczono lekami na alergię, sterydem Metypredem, przepisywano mi mnóstwo maści, szampony przeciwłupiażowe nie działają. Do tego mam lekki obrzęk policzków. Trwa to ponad rok. Co ciekawe, łuszczą mi się tylko brwi. Reszta swędzi, piecze, jest napięta. Głowa to horror. Nie mam żadnych mocnych zmian typu wypryski. Jeżeli już to skóra lekko się zaróżowia.
Pradźcie proszę co zrobić z głową, bo jestem bliska obłędu. Używałam szamponów typu Kelulal (i innych), może spróbować z nizoralem lub zoxin medem. U mnie jest sprawa trudna, bo nie mam łupieżu, łuski, włosy się przetłuszczają i wtedy skóra boli, swędzi i piecze. Lekarz przepisał mi leki na grzybicę Itrax, czy komuś to pomogło? Mówił, tez o Izoteku i lekami przeciwmalarycznymi (że niby na łzs działają). Jutro mam wizytę, chiałabym wykupić fototerapię Led, ale nie wiem, czy to zadziała. Napiszcie czy leki na grzybicę coś u was pomogły, izotek działa podobno tylko podczas terapii, więc moze alternatywnie spróbować leki na grzyba. Jak myślicie, będę wdzięczna za każdą sugestię.
Pozdrawiam serdecznie:-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2016 18:37 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz lis 24, 2016 22:39 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz lis 24, 2016 22:02
Posty: 1
Witaj Choruję już kilka lat, choroba zanika po czym znowu wraca :cry: Jeśli chodzi o twarz to miałam spokój przez dłuższy czas, ale skóra głowy koszmar. W tej chwili powtórka z rozrywki, wszystko wróciło. Mam dobrego dermatologa i wierze, że leki pomogą na receptę mam tabletki Myconafine lek na zakażenia grzybiczych, do smarowania miejsc chorych krem Travocort 10 mg /15 g Do mycia głowy szampon Oliprox na ŁZS, jak również krem o tej samej nazwie Trudno mi powiedzieć czy twój lekarz trafił z lekami, ale są również na grzyba więc to dobry kierunek. Ten szampon i krem co mam to powinnaś dostać bez recepty, ale jeszcze dopytam w aptece Pozdrawiam Cie gorąco :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 03, 2016 16:38 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt gru 02, 2016 09:32
Posty: 2
Mnie dermatolog przepisał szampon Stieprox, o działaniu stricte przeciwgrzybiczym. Stosuję go od czasu do czasu, raczej zapobiegawczo, z uwagi na to, że długotrwałe ŁZS narusza barierę ochronną skóry i o zakażenie grzybicze jest bardzo łatwo. Pomimo tego, że w ulotce przestrzega się przed stosowaniem na skórę twarzy, dermatolog poradził, aby przy myciu głowy nanieść pianę szamponu na suche, czerwieniejące czy łuszczące się miejsca na twarzy na czas, gdy szampon pozostaje na głowie/skórze głowy (ok. 3-5 min). Z tej rady korzystam ostrożnie, ale muszę przyznać, że ok. 1-2 min tej piany aplikowanej na problematyczne miejsca na twarzy pomaga.
Niestety, szampon jest dosyć drogi (za 100 ml płaci się najmniej ok. 37 zł), ale jest bardzo wydajny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 06, 2016 09:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz lis 03, 2016 08:04
Posty: 2
Czy robiłaś testy na nużeńce? Te pasożyty dają podobne objawy. U mnie się właśnie po 3 latach okazało że mam nużycę jak przeszła na powieki, a ja cały ten czas myślałam że mam klasyczny łzs.
Pomaga mydło siarkowe do mycia twarzy, olejek z drzewa herbacianego, sok z aloesu i szampony ziołowe. Byłam też leczona parę tygodni doksycykliną.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 06, 2017 09:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lis 13, 2016 18:16
Posty: 2
Hej,
dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Nikt tak naprawde nie wie, co mi jest. Robiłam testy na nuzeńce, ale niby nie ma. Nic mi sie nie łuszczy, kompletnie. Jedynie robią mi się w okolicach ust (takze brusd nosowo-wargowych) i nosa swędzące zaczerwienienia. Głowa swędzi, ale nie mam tam żadnych łuszczących sie zmian. Padła diagnoza, ze to mo ze atopowe zapalenie skóry, bo pomagają nieco środki na atopie.
Nie wzięłam tych leków na grzybice, o których pisałam w pierwszym poście. Poszłam na lampy led i jestem już po piatej. Mniej swędzi, plamy praktycznie nie widczne, głowa i nos nadal nieco swędzą, ale nie tak obłędnie. Przede mną jeszcze seria 5 lamp i zobaczymy. Obawiam się jednak, że jak przestanę sie naświetlać, to wszystko wróci.
Pozdrawiam wszystkich :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 01, 2018 11:26 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N lip 01, 2018 11:01
Posty: 17
Miałam ŁZS około 10 lat. Okazało się że przyczyną przetłuszczania się włosów jest alergia na wszelkie chemikalia zawarte w szamponach również tych organicznych (wydawałam około 600 zł miesięcznie na szampony które po jednym/dwóch użyciach mnie uczulały a głowa swędziała. Rozwiązaniem okazał się szmpon:

Free_ and clear shampoo z niebieskimi napisami - Pharmaceutical Specialties - do zamówienia na ebay.com.
Do tego używam raz na tydzień peelingu enzymatycznego Mineral Treatment_ Wood soothing eudemic oil -oczyszcza skóre głowy kwasem salicylowym i usuwa tłuszcz z którego tworzy się łzs- zostawiam na 10-14 min i zmywam szamponem. Ten specyfik jest na bazie wody i nie powoduje uwrazliwienia jak inne oparte na alkoholu.
W końcu ulga :). Te dwa produkty są bardzo ważne!

Na twarz użyłam żelu z BiodermySensibio DS+ - i szybko mi twarz wyleczył.

Ps. Te dwa kosmetyki są bardzo dobre ponieważ nie mają chemikaliów i substancji alergicznych (uwaga nawet szampony organiczne mają naturalne substancje które nas uczulają!) które mają inne szampony/kosmetyki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2018 11:26 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL