Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:11

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 11, 2018 13:48 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 13:09
Posty: 4
Witam

Jak stwierdził u mnie dermatolog około 8 lat temu leczę się na Atopowe zapalenie skóry i tak od 8 lat korzystam z tych samych leków
a mianowicie, Protopic na twarz i Oliprox szampon do włosów. Moim zdaniem to nie jest AZS tylko ŁZS, stadium jaki miałem na początku
bardzo się zmienił po około 3 miesiącach zażywania tych leków łupież przy krótkich włosach mam tyllko z tyłu i na czubku głowy, twarz
to czoło, policzki, nos - płatki w kącikach. Moim zdaniem wszystko zaczęło się od szpitala miałem kolkę nerkową, powiększoną nerkę
leżałem w szpitalu 2 tygodnie, byłem na lekach moczopędnych, przeciwbólowych, gorączka itdp, to osłabiło mój organizm i dostałem łzs.

Ostatnio coraz więcej poświęcam temu czas łzs, myślałem że przejdzie mi to samo lecz tak nie jest, jak przerwie leczenie powraca na nowo. Również mam problemy z oczami okulista stwierdził że mam zapalenie brzegów Meiboma, to również pojawiło mi się bardzo
dawno temu, lecz nie zwracałem na to uwagi myślałem że przy łzs tak jest. Byłem również u areologa miałem badania lecz nie mam
żadnej alergii na czynniki zewnętrzne czy wewnętrzne np. pokarm. Z rodzinny nikt nie choruje na łzs czy azs.

Jeśli chodzi o twarz i skórę, to: na twarzy mam czerwone policzki, takie fałdy na skórze i otwarte pory ( jakby igłą były przebite) nieraz pojawiają mi się czerwone bardzo wypukłe miejsca zazwyczaj niedaleko oka na policzku
na nosie w kącikach mam czerwone i widać żyłki, na czole pojawiają mi się plamy zazwyczaj 4-5 nie dużej wielkości są wypukłe jakby
trochę opuchła mi w tym miejscu skóra, policzki również mi puchną. W brwiach pojawia się łupież. Na głowie łupież mam na czubku głowy w strone plecy około 7 cm i stan zapalny, również łupież pojawia się jak mam dłuższe włosy w okolicach baków.

Mam 22 lat mężczyzna

Czy to jest AZS czy ŁZS ?

Czy to może być nużeniec ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 11, 2018 13:48 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt maja 15, 2018 18:36 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 14:30
Posty: 34
Bez zdjęć ciężko powiedzieć. Idź do dobrego dermatologa. W Warszawie mogę polecić niedrogiego. Masz nadprodukcję sebum? Z opisu może to pasować pod wszystko również pod trądzik różowaty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 17, 2018 16:09 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 13:09
Posty: 4
zdjęcia w załączniku


Załączniki:
Mon May 14 15-02-27.jpg
Mon May 14 15-02-27.jpg [ 87.97 KiB | Przeglądane 5418 razy ]
Mon May 14 13-56-14.jpg
Mon May 14 13-56-14.jpg [ 80.11 KiB | Przeglądane 5418 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 23, 2018 19:49 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 14:30
Posty: 34
Skóra podobna do mojej. na moje oko to łzs


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 27, 2018 12:01 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 13:09
Posty: 4
wojtuswww napisał(a):
Skóra podobna do mojej. na moje oko to łzs



Stosujesz jakieś leki lub diete ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 27, 2018 23:26 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
wydaje mi sie ze masz ŁZS z opisu masz moje objawy.Masz objawy w typowych miejscach dla ŁZS,czyli policzki,czolo,brwi,okolice uszu,moze takze pojawic ci sie na plecach pomiedzy lopatkami i na klatce piersiowej...Masc jaka stosujesz PROTOPIC jest na ŁZS sam ja na poczatku mialem ale nie bylem z niej zadowolony,teraz stosuje ELIDEL i jak dla mnie jest o wiele skuteczniejszy,niby tez jest na recepte ale ja na legalu kupuje ja w aptece bez RECEPTY ;P....Po osmiu latach to juz pewnie wiesz ze zero alkoholu,papierosow itp...?! TERAZ COS O MOIM STANIE...KUPILEM KREM KERIUM DS https://www.ceneo.pl/8659020. STOSOWALEM GO TAK JAK PISZA NA ULOTCE I O DZIWO NIE MAM ZADNYCH OZNAK ŁZS,NIE WIEM JAK DLUGO TO SIE UTRZYMA ALE JESTEM BEZ OBJAWOW JUZ OK 3mące...!!!STOSUJE TEN KREM TAK ZAPOBIEGAWCZO TERAZ TYLKO NA NOC I JEST OK.
JEST TEZ MAGICZNA CHINSKA MASC YIGANERJING KTORA KILKA RAZY STOSOWALEM ALE PODOBNO ZAWIERA MOCNY STERYD!!!FAKT JEST TAKI ZE LECZY W ZASTRASZAJACYM TEMPIE CO MOGE POTWIERDZIC...!!!!MIALEM DUZA ŁUSKE W BRWIACH Z KTORA NIE MOGL PORADZIC SOBIE KERIUM DS A PO POSMAROWANIU DOSLOWNIE 3 RAZY CHINSKA MASCIA WSZYSTKO ZNIKNELO!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 28, 2018 14:49 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 13:09
Posty: 4
U mnie skóra się nie łuszczy na twarzy tylko jest zawsze czerwona, łuszczy się jedynie na głowie. Również kupiłem na własną rękę KREM KERIUM DS lecz mam na ten krem jakieś uczulenie, strasznie pieką mnie po tym oczy, dostaje światłostrętu.

Wiem że po alkoholu jest najgorzej ZAWSZE dostaje na policzkach mocno czerwone plamy a pod okiem pojawiają się zapadnięte miejsca
u mnie nie wiem czy to po łzs czy po protopic, na 2-3 dzień wysyp łusek na głowie, Co do papierosów Palę około 17 papierosów dziennie
zacząłem palić w gimnazjum ;/

Poczytam sobie o tej chińskiej maści thx, a co do diety to próbowałeś jakaś stosować MARIUSZ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 28, 2018 20:04 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
Ja tez nie mam luski na twarzy,pojawia mi sie czasami w brwiach i to wszystko,na twarzy mam jedynie zaczerwienienia ale jak juz pisalem od kilku miesiecy jestem wolny od objawow...Z mojego doswiadczenia moge Ci powiedziec ze rumien po alkoholu nie pojawia sie od samej choroby tylko jest to reakcja na PROTOPIC...takie same rumienie pojawiaja mi sie po masci ELIDEL (STOSOWALEM OBIE TE MASCI I PO OBU MIALEM RUMIEN) a teraz mala ciekawostka....od kilku miesiecy nie stosuje juz ELIDELU tylko KERIUM DS i pare razy pilem alkohol i zgadnij co?! NIE BYLO ZADNEGO RUMIENIA!!!! A jesli chodzi o stosowanie diety przez okres mojej choroby to NIE STOSUJE,jem wszystko ograniczam tylko alkohol,energetyki i kawe....Jak sam pewnie sie orientujesz chorzy na ŁZS moga pic tylko wode bo wszystko inne im szkodzi ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 06, 2018 09:41 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr cze 06, 2018 09:38
Posty: 1
Ja skorzystałem z ziołolecznictwa, kupiłem mieszankę ziołową do kąpieli na tej stronie http://zielarzradzi.pl/ i powiem wam że widzę efekty


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 03, 2023 17:32 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): Wt cze 14, 2022 10:22
Posty: 363
Możecie polecić mi dobrego dermatologa, który specjalizuje się w leczeniu atopowego zapaleniu u dzieci. Zależy mi na tym, aby trafić na lekarza z dobrym podejściem do dzieci. Z chęcią zapoznam wasze opinie na temat centrum dermatologicznego https://febumed.pl/oferta_/889-Dermatologia-dziecieca . Synek ma bardzo suchą i wrażliwą skórę . Obawiam się, że przyczyna może być AZS.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2023 17:32 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL