Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:07

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 06, 2017 15:36 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn mar 06, 2017 14:52
Posty: 1
Cześć.
Dermatolog stwierdził, że mam ŁZS oraz liszajca pospolitego na twarzy. Dostałam na to doustnie antybiotyk Unidox Solutab i na wszystkie zmiany maść antybiotykową MUPIROX. Oprócz tego dermatolog zapisał mi steryd DEXAPOLCORT (do stosowania na pół twarzy :( - ale na razie go nie używam). Oprócz tego dostałam szampon PIROLAM – lekarz kazał używać piany na zmiany na twarzy – jednak wydaje mi się, że to jeszcze bardziej podrażnia mi skórę. Skóra na czole i policzkach jest okropnie czerwona, wysuszona i swędząca. Robią się też jakieś żółte zaschnięte plamy. Już nie wiem co robić? Czy twarz nawilżać kremami? Czy stosować Cetaphil (mam dermoprotektor). Mam wrażenie, że wszystko tylko bardziej podrażnia mi skórę. Antybiotyki stosuję już od jakiegoś czasu i nie widzę poprawy :( Czy samymi antybiotykami da się „zaleczyć” ŁZS?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 06, 2017 15:36 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt paź 05, 2018 09:21 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N wrz 30, 2018 15:13
Posty: 3
Ważna jest codzienna pielęgnacja, używanie kosmetyków nawilżających (sucha skóra sprzyja robieniu się zmian i co gorsza ran) na skórę głowy polecam peeling złuszczający i szampon ziołowy. Ja jeszcze na świąd i pękającą „chorą” używam preparat https://stopbol.pl/, on jest też preparatem naturalnym który pomaga w walce z problemami skórymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 09, 2022 12:02 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): Wt cze 14, 2022 10:22
Posty: 363
Bardzo współczuję ,sama borykam się z tym problem, który według mnie jest uciążliwy i wymaga leczenia u specjalisty, który sie specjalizuje w leczeniu łuszczycy. Ważne jest to, aby dobrać odpowiednie leczenie, które złagodzi objawy i wyciszy chorobę. Ze swojej strony mogę polecić wizytę u dermatologa z centrum dermatologicznego https://febumed.pl/oferta_/50-Leczenie-luszczycy . Widać, że lekarze tam pracujący mają indywidualne podejście do pacjenta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2022 12:02 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL