Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 08:18

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak żyć.
PostNapisane: So lut 04, 2017 12:59 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
Witam. Jestem Wojtek, mam 22 lata. Trafiłem tu przypadkowo. Postanowilem, z i ja coś od siebie dodam. Na łzs choruje już parę lat. Na wstępie napiszę tak.. mam już dość. Z roku na rok jest coraz gorzej. Całe to swinstwo zaczęło się u mnie od głowy. Począwszy od czerwonych plam po późniejsze łuski i łupież? Następnie w kącikach nosa po obu stronach, czerwona skóra łuszcząca się.. od tego roku przeszło już na czoło, mianowicie pojedyncze plamy i przy brwiach. Zaobserwowalem, że najgorzej działa na mnie alkohol i przebywanie w dymie papierosowym. Plamy potęguje również wysiłek fizyczny (lubię uprawiać sport ale nie mogę ! ) bylem u dermatologa, przepisał mi szampon pirolam, jakieś tabletki (nie pamiętam nazwy) i maść travocort. Maść na samym początku dawala radę, z biegiem czasu przestała. Pomaga jedynie na świąd. Staram sie nawilżać codziennie kosmetykiem od Ziaja. Powoli dochodzę do wniosku, że to walka z wiatrakami. Czy tego naprawdę nie da się wyleczyć??? Przez to moje życie to jedna wielka klapa. Wstaję codziennie i łudzę się na to, że nie zobaczę już u siebie plam na twarzy. Wstydzę się gdziekolwiek pokazać, czy to w pracy lub na studiach. Mój charakter od tamtej pory się zmienił, ograniczylem życie towarzyskie do minimum. Czy u Was też tak jest, że najgorszym okresem jest jesień/zima? W lato czy na wiosnę jako tako to ustępuje, odpukać. Przez to wszystko nasuwa się pytanie jak żyć?!
Pozdrawiam wszystkich siedzących w tym bagnie i życzę powrotu do zdrowia!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 04, 2017 12:59 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jak żyć.
PostNapisane: So lut 04, 2017 13:51 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Śr gru 28, 2016 22:59
Posty: 41
Witaj, nie stresuj się ja mam 17 lat a mam zmiany na linii włosów, na czole, za uszami to już w ogóle tragedia :D Tak najgorszym okresem jest jesień/zima. Obecnie testuję chińską maść, przeczytaj o tym robert ładnie opisał tutaj: viewtopic.php?f=2&t=1248 Generalnie to po 2 dniach smarowania zaczerwienienie o wiele sie zmniejszyło tylko łuska mi jeszcze została więc może warto tej maści spróbować. Jeśli boisz się reakcji alergicznej to posmaruj nią pierw jakiś obszar na dłoni, ja tak zrobiłem żeby się upewnić ze nie będzie pogorszenia. Pozdrawiam i trzymam za nas kciuki :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak żyć.
PostNapisane: So lut 04, 2017 22:22 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sty 26, 2016 12:47
Posty: 39
Wojtku, na chwilę obecną tylko Yiganerjing. Kilka dni smarowania i masz spokój z wyglądem skóry. Co najważniejsze dla wielu z nas - bardzo niska cena ~5 zł/opakowanie, które powinno wystarczyć na bardzo długo. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak żyć.
PostNapisane: So lut 11, 2017 18:47 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
Witam ponownie. Zakupiłem właśnie Yiganerjing. Dotarła do mnie wczoraj i od dzisiaj zacząłem smarowanie twarzy. Zobaczę jaki przyniesie efekt, o wszystkim poinformuje. Dzięki za radę i pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak żyć.
PostNapisane: Pn mar 06, 2017 16:26 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So lut 07, 2015 14:53
Posty: 8
Gigganter - i jak efekty?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak żyć.
PostNapisane: Wt mar 07, 2017 04:52 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
cristian9 napisał(a):
Gigganter - i jak efekty?

Zakupiłem maść z Allegro, posmarowałem nią wyraźne plamy na czole i wokół brwi. Fajne uczucie dała ta maść, że mógłbym 3 razy dziennie się smarować :-) fajnie chłodzi i w moim przypadku pomaga na świąd. Efekt po pierwszej kuracji nastąpił po 3 dniach:-) skóra wygląda normalnie, mam spokój od miesiąca można powiedzieć. Szczerze polecam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak żyć.
PostNapisane: Cz mar 30, 2017 13:48 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
No i przyszła reemisja... po 3 miesiącach spokoju. W sumie tak jakby na własne życzenie. Przez ostatni czas nie oszczędzałem słodyczy, wysiłek fizyczny tak samo przez ostatnie dni większy. Pojawiły się małe plamki w nowym miejscu :/ lecz nie są one tak mocne żebym wstydził się pokazać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak żyć.
PostNapisane: N kwi 02, 2017 14:52 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N maja 31, 2015 14:57
Posty: 30
Właśnie napisałem to w innym wątku, spróbuj kuracji kwasem kaprylowym. Pomaga on w walce z ŁZSem, a skutkiem ubocznym jest brak łaknienia na słodycze przez dłuższy czas.

_________________
http://kocihotelik.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak żyć.
PostNapisane: Cz mar 01, 2018 19:38 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz mar 01, 2018 19:09
Posty: 2
Mam pytanie czy kwas kaprylowy mozna stosować z lekami przeciwgrzybicznymi Flucorta 100mg??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak żyć.
PostNapisane: N lip 01, 2018 11:09 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N lip 01, 2018 11:01
Posty: 17
Miałam ŁZS około 10 lat. Okazało się że przyczyną przetłuszczania się włosów jest alergia na wszelkie chemikalia zawarte w szamponach również tych organicznych (wydawałam około 600 zł miesięcznie na szampony które po jednym/dwóch użyciach mnie uczulały a głowa swędziała. Rozwiązaniem okazał się szmpon:

Free_ and clear shampoo z niebieskimi napisami - Pharmaceutical Specialties - do zamówienia na ebay.com.
Do tego używam raz na tydzień peelingu enzymatycznego Mineral Treatment_ Wood soothing eudemic oil -oczyszcza skóre głowy kwasem salicylowym i usuwa tłuszcz z którego tworzy się łzs- zostawiam na 10-14 min i zmywam szamponem. Ten specyfik jest na bazie wody i nie powoduje uwrazliwienia jak inne oparte na alkoholu.
W końcu ulga :). Te dwa produkty są bardzo ważne!

Na twarz użyłam żelu z BiodermySensibio DS+ - i szybko mi twarz wyleczył.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2018 11:09 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL