Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:33

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 18:36 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 22:16
Posty: 8
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Z doświadczenia powiem Wam, że bałam się, iż ingerencja na skórę twarzy w formie zabiegu kosmetycznego jeszcze bardziej pogorszy stany zapalne które pojawiały się i znikały... Nic bardziej mylnego. Zaryzykowałam i teraz żałuję, że nie pomyślałam o tym wcześniej. Mogę polecić wykonanie peelingu kawitacyjnego (ja robię go 1 raz w miesiącu) oraz zabieg mikrodermabrazji na który chodzę co 1,5 miesiąca. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją kremami efekty są zdumiewające.

POZDRAWIAM :)

_________________
Tak pisać, by słowom było ciasno a myślom przestronnie... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 18:36 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 18:55 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj,

ja do dziś mam wyobrażenie takie, że jak ktoś zaczął by mi ze skórą kombinować to mogłabym się z tego łatwo nie otrząsnąć :)
Mogłabyś opisać te zabiegi, na czym polegają ? W jakim celu się je wykonuje ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 19:15 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 22:16
Posty: 8
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Peeling kawitacyjny - to oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogacone o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i meszków włosowatych, pozbycie się zaskórników, wągrów i bakterii. Wygładza skórę, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę. Ja za pomocą ultradźwięków po etapie oczyszczania mam wprowadzaną ampułkę (preparat) dla cery z problemami takimi jak nasze. Dzięki ultradźwiękom preparat dociera głęboko i działa cuda :) Zabieg nie jest bolesny i ja po nim nie mam większych problemów typu zaczerwienienia itp.

Mikrodermabrazja
- polega na ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka :) Wiem, że brzmi makabrycznie i sam zabieg nie należy może do najprzyjemniejszych ale warto go wykonać. Ja po raz pierwszy robiłam go mając na nosie i policzkach lekkie zmiany zapalne ale pomimo tego wszystko było OK. Po 2 dniach skóra na twarzy w dotyku i wyglądzie przypominała skórę na twarzy niemowlaka :)

Teraz już wiem, że warto ryzykować by zyskać rewelacyjny wygląd naskórka i super samopoczucie. Proponuję poczytać więcej o zabiegach na necie, te które wymieniłam są również polecane dla osób z problemami skórnymi.

_________________
Tak pisać, by słowom było ciasno a myślom przestronnie... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 19:53 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Wcale nie brzmi strasznie, wręcz zachęcająco tylko teraz kwestia przełamania psychiki :wink:
A jak pierwszy raz byłaś na tych zabiegach to mówisz, że skóra nie wyglądała później makabrycznie ? U mnie skóra stała się bardzo wrażliwa zwłaszcza przez sterydy. Nie wiem czy później długo by do siebie nie dochodziła, mocno byłaby zaczerwieniona.
Trzeba kiedyś spróbować i się przekonać.
W ogóle to fajnie byłoby coś wykombinować na uspokojenie skóry w kwestii nadmiernego (i to bardzo) wydzielania sebum. No ale to znowu działanie miejscowe, dla mnie mogłoby być jako dodatkowe - wspomagające. Na razie na zimę możliwe że zdecyduję się na kurację ogólną (czyli tabletkami).

Dzięki wielkie za przybliżenie sprawy :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 20:01 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 22:16
Posty: 8
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Odradzam stosowanie preparatów zawierających sterydy na skórę twarzy, bo efekty "po" mogę być makabryczne i nieodwracalne. I pamiętaj, że każde środki przyjmowane doustnie działają także na narządy wewnętrzne. A warto dbać o swoją wątrobę :) Na nadmierne sebum polecam Ci AFRONIS o którym pisałam w wątku związanym z pielęgnacją. Zresztą wszystkie preparaty wymienione tam przez mnie są sprawdzone i na mojej skórze działają tak jak powinny :) Może warto wypróbować? :P

POZDRAWIAM!

_________________
Tak pisać, by słowom było ciasno a myślom przestronnie... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 20:18 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Mądremu się jest po szkodzie :wink: Uwierz mi, że gdybym wiedziała tyle na temat choćby samych sterydów i stosowania ich na skórę twarzy (a raczej o ich całkowitym zakazie do stosowania na twarz ! ) to miałabym połowę problemów z głowy. Szkoda, że dermatolodzy tak chętnie je przepisują, i szkoda, że na początku jesteśmy tak nieświadomi.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 20:37 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 22:16
Posty: 8
Lokalizacja: Bielsko-Biała
lily napisał(a):
Mądremu się jest po szkodzie :wink: Uwierz mi, że gdybym wiedziała tyle na temat choćby samych sterydów i stosowania ich na skórę twarzy (a raczej o ich całkowitym zakazie do stosowania na twarz ! ) to miałabym połowę problemów z głowy. Szkoda, że dermatolodzy tak chętnie je przepisują, i szkoda, że na początku jesteśmy tak nieświadomi.


Niestety... Zgadzam się z Tobą w 100%. Ja na szczęście nie zdążyłam "załatwić się" sterydami, ale prawie każdy dermatolog do którego trafiałam przepisywał mi maści na bazie sterydów. Rzecz jasna recepta trafiała do kosza a problem pozostawał. Dlatego metodą prób i błędów dobrałam odpowiednie dla siebie preparaty. Duży wpływ na cerę ma także styl życia i otoczenie (w senie miejsca zamieszkania) :)

_________________
Tak pisać, by słowom było ciasno a myślom przestronnie... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 19:04 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Kiedyś chciałem zrobić sobie u kosmetyczki oczyszczanie twarzy, czy jakoś tak :) Opisałem jej swój problem, a ona na to żeby skonsultować to najpierw z dermatologiem. Dermatolog powiedział, żeby nie ruszać już i tak chorej i zmęczonej skóry jakimiś zabiegami kosmetycznymi. Nic nie zrobiłem, ale może kiedyś warto podejść do tematu :) Bardzo ciekawy post. Oby tak dalej natia :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 29, 2014 10:32 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn sty 27, 2014 14:13
Posty: 4
Witam wszystkich współcierpiących:) Od ponad roku męczę się z łojotokowym i śledzę forum, ale dopiero niedawno postanowiłam się zarejestrować i oto mój pierwszy post :)
Chciałabym odświeżyć temat, minęły 4lata od ostatniego postu, a wiadomo, że wszystko idzie do przodu, w medycynie i kosmetologii także. Dlatego może ktoś z Was zaryzykował i w ostatnim czasie korzystal z podobnych zabiegów i może podzielić się wrażeniami? ;)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 13:58 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt sty 17, 2017 10:19
Posty: 7
Ja zastanawiałam się kiedyś nad korzystaniem z takich zabiegów, ale kosmetyczka nie chciała nic zrobić, dopóki nie pozna opinii dermatologa. Ten powiedział, że delikatny zabieg można wykonać, ale nie wiadomo dokładnie jak zareaguje skóra, bo wystarczy, że jeden składnik jej nie podpasuje i już będzie problem. Z tego powodu zrezygnowałam z zabiegów u kosmetyczki i obecnie sama robię sobie maseczki i masaże w domu. Mam wrażenie, że takie naturalne produkty może są mniej skuteczne niż zabiegi w salonie i używane tam kosmetyki, ale jednocześnie są bardziej bezpieczne. I pozwalają dowiedzieć się jak działają na cerę poszczególne składniki, a nie kilkanaście albo kilkadziesiąt produktów wymieszanych w jednym pudełeczku czy flakoniku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 13:58 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL