Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:43

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 09, 2016 18:48 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 18:41
Posty: 3
Hej, od 2 lat zmagam sie z łzs skóry głowy przez który bardzo wypadają mi włosy :(
Jeszcze 2 lata temu moglam myc glowie co 2 dzien wieczorem, a teraz musze codziennie rano.

Wyglada to tak, ze na glowie mam zaczerwienione miejsca i takie krostki, w kilku miejscach, glownie z tylu glowy.

Stosowalam juz; cerkogel, squomax, zosiderm, zdroj szampon, pirolam szampon, pharmaceris szampon, salicylol, crotlimazolum i pewnie jeszcze o czyms zapomnialam.

Co mam zaczac stosowac, zeby pozbyc sie w koncu wypadajacych wlosow i swedzenia?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 09, 2016 18:48 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz mar 10, 2016 10:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr lut 24, 2016 11:43
Posty: 1
Wypróbuj Versic Set, Capitis szampon + Versic emulsja mi pomógł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 10, 2016 14:03 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 18:41
Posty: 3
Która to dokładnie emulsja?
Jak to stosowałeś i po jakim czasie zauważyłeś efekty?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 13, 2016 07:36 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Hm...dziwne, że po przetestowaniu tylu preparatów żaden nie okazał się pomocny. A stosując np. zoxiderm stosowałaś tak jak polecił producent?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 21:06 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 18:41
Posty: 3
Po umyciu wlosow szamponem nakladala zoxiderm na skore glowy, na jakies 3 minuty i splukiwałam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 18, 2016 21:40 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Ja nakładam na 5 minut ale to bez znaczenia. Jeśli miałby Ci pomóc to i po 3 minutach by Ci pomógł. Może spróbuj kuracjji miodem + olej kokosowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 01, 2018 11:32 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N lip 01, 2018 11:01
Posty: 17
Miałam ŁZS około 10 lat. Okazało się że przyczyną przetłuszczania się włosów jest alergia na wszelkie chemikalia zawarte w szamponach również tych organicznych (wydawałam około 600 zł miesięcznie-szampny sporowadzałam nawet z USA w ilościach sporych) na szampony które po jednym/dwóch użyciach mnie uczulały a głowa swędziała. Rozwiązaniem okazał się szmpon:

Free_ and clear shampoo z niebieskimi napisami - Pharmaceutical Specialties - do zamówienia na ebay.com.
Do tego używam raz na tydzień peelingu enzymatycznego Mineral Treatment_ Wood soothing eudemic oil -oczyszcza skóre głowy kwasem salicylowym i usuwa tłuszcz z którego tworzy się łzs- zostawiam na 10-14 min i zmywam szamponem. Ten specyfik jest na bazie wody i nie powoduje uwrazliwienia jak inne oparte na alkoholu. Jeśli macie rozbuchane Łzs to ten peeling polecam przez jakies 3 -4 razy później mnie uczulił.

Drugą przyczyną która u mnie powodowała łupież było spożywanie mleka i kawy. Po odstawieniu tych dwóch łupież znikł. Zrobiłam testy alergiczne pokarmowe ale te nie wykazały alergii. Teraz chcę zrobić testy na nietolerancję pokarmową. Tutaj jest wzmianka że nietolerancja może powodowac łupież;

https://www.dietymedicago.pl/Objawy-nie ... pokarmowej

Na twarz użyłam żelu z BiodermySensibio DS+ - i szybko mi twarz wyleczył.

Te dwa kosmetyki zawierają same bardzo delikatne substancje myjące przez co są dobre dla naszej skóry głowy.

Tak jak pisałam powyżej zrobiłam testy na nietolerancję pokarmową i wyszła mi nietolerancja mleka, kawy (a dokładniej Tyraminy z kawy) serów, cukru (wszelkich słodkich rzeczy w tym owoców), pomidorów, cukinii itd. Odstawiłam te wszystkie produkty i po łupieżu nie został ślad. Testy które robiłam były bardzo dokładne MRT150 (koszt 1850 zł) w ISO-LAB w Warszawie - wyniki tłumaczyła lekarz T. Partyka z ISO-LAB - polecam Panią :). Na teście przykładowo wyszła i nietolerancja fruktozy i pomimo tego że teoretycznie niektóre owoce były na zielone(czy niby mogłabym je jeść) to jednak przez fruktozę nie mogę nic z owoców poza Oliwkami.

Podsumowując przyczyny łupieżu u mnie były dwie:
1. szampon (swędziała mnie od niego głowa)
2. Nietolerancja pokarmowa (wyciągałam ze skóry głowy takie małe grudki)

Pozdrawiam, i życzę powodzenia :).


Ostatnio edytowano Wt lis 20, 2018 22:33 przez angellinna, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 24, 2018 16:33 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt lip 24, 2018 16:32
Posty: 1
Mam podobny problem :( Próbowałam już chyba wszystkiego, a lekarze rozkładają ręce ;((

________________
kurier poczty polskiej - kontakt


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 07, 2018 13:26 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt sie 07, 2018 13:19
Posty: 1
Czasami połączenie dwóch leków może zadziałać, moze warto isc w te strone?

_________________
https://zielarnia24.pl/herbaty,205.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 20, 2018 13:01 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2018 12:45
Posty: 6
Lokalizacja: Łódź
Mało jest szamponów do włosów na problemy z ŁZS, wiem coś o tym, sama przez to przechodziłam. Pomogła mi zmiana szamponu na taki całkowicie łagodny, pozbawiony jakichkolwiek substancji wysuszających - trochę się za nim naszukałam i wypróbowałam tysiące innych produktów i próbek, zanim znalazłam ten właściwy. Ale jeśli tobie nie pomógł żaden z tych preparatów, może to znak, że skórę głowy wcale nie atakuje ŁZS, a coś innego? Pokazywałaś ją kiedykolwiek dermatologowi albo trychologowi? Bo to aż niemożliwe, żeby żaden preparat nie zaczął walczyć z tymi zmianami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 20, 2018 13:01 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL