Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:44

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 28, 2016 09:41 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lut 28, 2016 09:17
Posty: 4
Jako że jestem nowym użytkownikiem, witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Z ŁZS zmagam się od ponad 5 lat i niestety przez ostatnie miesiące choroba się nasiliła.
Dotychczas miałem tylko czerwone plamki na płatkach nosa i świetnie radził sobie z nimi krem nanobase.
Ale niestety od kilku miesięcy zaczeły pojawiać się czerwone plamki na skórze między ustami a nosem. Oczywiście się łuszczą są suche lecz nie swędzą. Nanobase w miarę dobrze sobie radzi ale czasami nie pomaga zupełnie. KIlka dni temu kupiłem z polecenia w internecie krem La Roche Kerium DS do skóry łojkotowej i po trzech dniach stosowania objawy się nasiliły :?
Skóra w na płatkach nosa i pod nosem zaczeła się wysuszać i łuszczyć, plamki są jeszcze bardziej czerwone.

Dodam że na początku roku lekarz przepisał mi krem Batrafen i po kilku dniach stosowania objawy były identyczne jak od Kerium.

Nie wiem już sam jak sobie z tym poradzić, ja rozumiem że jest to choroba przewlekła ale spodziewałem się że ten kremik na prawdę mi pomoże a jest jeszcze gorzej.
Dodam że od około miesiąca do mycia twarzy stosuję Cepathil EM i dość dobrze go przyjeła moja skóra. Po myciu nie jest już taka sucha i emulsja zostawia taki delikatny nalot na skórze co jest bardzo fajne.

Ale jeśli chodzi o krem to lipa. Nie mam pomysłu co by tu jeszcze spróbować.

Denerwuje mnie już ten cały ŁZS bo ja się staram, przeszedłem na dietę, nie jem ostrych rzeczy, odstawiłem alkochol a to cały czas jest a w niektóre dni to masakra.

Czy mógł bym Was prosić o podpowiedź jakie kroki zastosować żeby chociaż trochę zmniejszyć objawy ŁZS?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 28, 2016 09:41 


Góra
  
 
PostNapisane: N lut 28, 2016 12:34 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Witaj, domyślam się jak się czujesz też przez to przechodziłem. Największym celem przy walce z łzs jest po prostu znalazeienie odpowiedniej pielęgnacji skóry i w tedy o łzs się zapomina. Wiem co mówię, ponieważ dzięki Bogu mi się to udało a też swoje przeszedłem. Tak w skrócie Ci powiem, że nie mam żadnych oznak łzs. Twarz myję żelem antybakteryjnym ziaja łojotok trądzik taki z pompką i smaruję twarz kremem alantan z 8zł, raz w tygodniu na twarz nawet nie na całą tylko tam gdzie kiedyś miałem łzs nakładam emulsję zoxiderm i to wszystko.

Ps. Co do kremu kerium ds to słyszałem, że na początku jest pogorszenie a później już jest lepiej ale to zależy od organizmu itd. Jednemu pomoże, drugiemu zaszkodzi. Każdy musi przetestować na własnej skórze.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 28, 2016 16:53 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lut 28, 2016 09:17
Posty: 4
Dzięki za odpowiedź.

Dokładnie tak jak piszesz. Ja dopiero zaczołem poszukiwać odpowiedniej pielęgnacji skóry.
Dodam że ten kremik Alantan posiadam od kilku dni na podrażnienia na szyi, i jest rewelacyjny. Spróbuję go użyć na zaczerwienione miejsca. I wypróbuję też Twoje sposoby.

Nie wiem tylko czy jeszcze dać szansę temu Kerium bo w tym momencie to już mam tak suchą skórę w miejscach chorobowo zmienionych że takiej chyba nigdy nie miałem.
Chciał bym jeszcze nałożyć na tą noc ale boję się że jutro rano będzie jeszcze gorzej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 01, 2016 19:51 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
Reters ja mam LZS od ok 5 lat...nie moge powiedziec ze jest bardzo zle bo w porownaniu co pisza inni to ja mam lagodne objawy no ale zdazaja sie momenty ze stan sie znacznie pogarsza....od kilku lat stosuje ELIDEL i jestem z niego zadowolony,KERIUM DS stosuje codziennie rano i to prawda ze na poczatku jest pogorszenie ale po ok 1 tyg...objawy powinny zanikac i skora bedzie sie uspokajac...Bardzo dobry jest tez ZOXIDERM,stosuje go od niedawna ok miesiaca i sa swietne efekty a mianowicie,mialem zmiany miedzy lopatkami,w brwiach,okolice uszu,na brodzie,w wasach...po regularnym stosowaniu wszystko ustapilo!!!! Tylko na czole i policzkach po obu stronach nosa mam zaczerwienienia (nie sa to ogromne ogniska lecz raczej delikatny rumieniec) nie wiem czemu ZOXIDERM nie dal temu rady,moze potrzeba wiecej czasu....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 01, 2016 19:52 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): N lis 15, 2015 12:07
Posty: 105
Slwaek17 sprobuje jeszcze twojego sposobu na LZS... MAM NADZIEJE ZE I MI POMOZE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 01, 2016 21:04 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Reters jeśli widzisz, że kerium ds nie przynosi pozytywnych rezultatów co odstaw go i tyle, po co skórę męczyć. Widocznie, ten krem nie jest dla Ciebie. Podczas swojej walki też kupowałem różne specyfiki, które pomagały innym a mi nie. Dany produkt może mieć w składzie jakiś składnik, który może podrażniać i już problem gotowy. Jeśli widzimy, że coś nie służy naszej skórze to to odstawiamy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 20:59 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lut 28, 2016 09:17
Posty: 4
Dzięki Panowie za pomoc.

Od kilku ładnych dni jest dużo lepiej. Zastosowałem się do Waszych rad.
Myję twarz ziają łojotok(tym z pompką) i smaruję twarz zwykłaym alantanem lub takim kremikiem jak nanobase.

Od około 2 tygodni jest wyraźna poprawa, Łzs praktycznie nie ma. Tak jak sławek pisałeś. Gdy się znajdzie odpowiednią pielęgnacje skóry o łzs się zapomina. Jeszcze na pewno wypróbuję zoxiderm. Myślę że też da radę tak jak u Was :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 18, 2016 21:43 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
O widzisz, wygląda na to, że na Ciebie działa to samo co na mnie, super! :) Ja tak samo zanim znalazłem te kosmetyki, które działają na mnie to też miewałem ataki łzs i wgl szkoda gadać a później to było tylko lepiej. Teraz zapominam o łzs. Cieszę się, że mogłem pomóc.
Pozdrawiam :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 20, 2016 07:59 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lut 28, 2016 09:17
Posty: 4
I to bardzo dużo pomogłeś :)
Na prawdę, jest wyraźna poprawa.
Super że istnieją takie fora. Ja też staram się pomagać ludziom na forach w różnych aspektach życia.
Jeszcze raz dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 01, 2016 20:01 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Nie ma sprawy. Trzymaj się, cześć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 01, 2016 20:01 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL