Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:05

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 08, 2015 20:57 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
I to jest właściwe podejście. Pozytywne myślenie i chęć walki z tym ścierwem :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 08, 2015 20:57 


Góra
  
 
PostNapisane: So maja 09, 2015 10:41 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Dzięki Sławek za dobre słowo! Pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 09, 2015 17:09 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 20:28
Posty: 23
franek jeśli chodzi o puder to ja nakładam go pędzlem do pudru (żona mi wybrała i kupiła). Ja go nakładam na twarz metodą stemplowania bo najłatwiej mi go tak aplikować. Dobrze by było, gdyby ktoś Ci to pokazał (siostra, dziewczyna...). Mnie uczyła żona jak nabierać puder i jak go nakładać na twarz. Ten puder jest sypki i ja przechylam opakowanie i potem nabieram sobie ten puder z wieczka i trochę otrzepuję za nim go zacznę nakładać, żeby pozbyć się nadmiaru pudru z pędzla, żeby w razie czego nie nałożyć sobie za dużo. On jest transparentny więc go nie widać, dostosowuje się do koloru skóry.
Aha ja go nakładam na twarz rano dopiero w tej kolejności: tonik płatkiem kosmetycznym, następnie woda termalna (jak się trochę wchłonie), krem (jak się wchłonie), puder.
Aha ten puder nie przykrywa niedoskonałości, tylko matuje skórę, a mnie to wystarcza.

Z tego co żona mówi to taki puder bambusowy można kupić z innej firmy PAESE (dostępnej w większościowi drogerii i nie trzeba specjalnie go zamawiać z biochemii urody jak ten mój. Z tym, że ja wolę swój bo wiem jakie są składniki, że są naturalne i mi to nie szkodzi) i wiem, że go nie widać.

Jeśli chodzi o szampon babydream to mnie on bardzo wysusza twarz i zacząłem go unikać, tak staram się myć włosy, żeby jak najmniej woda z szamponem spływała mi po twarzy. Nie stosuję tez babydream codziennie.

Co do kremu brzozowo - rokitnikowego to ja jestem z niego bardzo zadowolony. Wiem, że rokitnik może uczulać i z rezerwą do niego niektórzy podchodzą, ale mnie nie zrobił krzywdy. Ja go sobie bardzo chwalę. Codziennie stosuję go wieczorem na zaczerwienienia na twarzy, ale tez profilaktycznie smaruję nim czoło i resztę twarzy. Zostawiam nawet taką grubszą warstwę na tych czerwonych plamach i mnie to pomaga i nie zapycha.
A jak mi wyskoczy jakiś niespodziewany gość na twarzy (mimo, że mam już 30 lat to problemy nastolatków czasem też wyłażą, a nawet czesto) to tez nakładam ten krem w to miejsce, nawet grubszą warstwę i szybciej mi też to leczy.

Co do lekkiego kremu brzozowego to go mam, parę razy użyłem (teraz leży w szafce chyba się przeterminował nawet) i nie mogę w zasadzie nic o nim powiedzieć. Mnie się dobrze sprawdza po prostu Kerium D.S z la roche - possay na zmianę z kremem nawilżającym z AA, oceanic help cera atopowa (te kremy używam rano).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 14, 2015 20:53 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Kupiłem wode termalną z Vichy w aptece(około 20zł) miał ktoś może? Jakie efekty? rafael jak możesz to napisz mi jeszcze gdzie kupiłeś tą wode termalną Uriage, ten puder bambusowy, tonik oczarowy i balsam Dax Cosmetics Men Sensitive.Wszystko przez internet jak tak to jakieś strony poproszę.Ja byłem dzisiaj u siebie w mieście w poszukiwaniu wyżej wymienionych produktów i Pani w Rossmanie robiła wielkie oczy i nie wiedziała o czym do niej mówię :D. Dostałem tylko jak mówię tą wode termalną z Vichy.Nie byłem w Naturze bo już czas nie pozwolił ale tam zawsze mają mniejszy wybór niż w Rossmanie ale sprawdze jeszcze.Mam jeszcze jakieś sklepy zielarskie itp ale nie wiem czy tam coś z tych rzeczy mógłbym dostać..Muszę się dokładnie rozejrzeć ale może ktoś zorientowany podpowiedziec gdzie najpewniej można się spodziewać w/w produktów :wink: Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 15, 2015 19:36 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 20:28
Posty: 23
franek
jeśli chodzi o wodę termalną to ja używałem tylko firmy Uriage bo z tego co się orientuję jest to jedyna woda termalna na rynku, której nie trzeba wycierać, tylko czeka się, aż się wchłonie. Dla mnie to wygoda, dlatego tylko tą kupuję i tylko na jej temat mogę się wypowiedzieć (bardzo pozytywnie oczywiście).
Jeśli chodzi o to gdzie ją kupuje to można ją dostać w aptekach, ale też nie we wszystkich oraz przez internet. Ja kupuję na allegro bo jest tam najtaniej, albo tak jak ostatnio przez aptekę internetową Gemini. Ta woda tania nie jest około 30 zł za 300 ml.

Dax cosmetics też jest ciężko dostać w drogeriach czasem można go znaleźć w Naturze lub Laboo, ale ja teraz kupiłem w aptece internetowej Gemini tak jak wodę termalną, bo była bardzo dobra cena. Popatrz sobie na allegro.

Co do pudru bambusowego i toniku oczarowego to te dwa kosmetyki kupuję w sklepie internetowym z naturalnymi kosmetykami Biochemia Urody. Zawsze jak robię tam zamówienia to staram się dokupywać inne rzeczy, żeby sprawdzać czy coś innego na mnie z ich kosmetyków nie podziała (mają bardzo fajnie wszystko opisane na swojej stronie i wytłumaczone działanie danego kosmetyku).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 26, 2015 20:33 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
A więc kupiłem balsam po goleniu ten Dax Cosmetics przez allegro, z biochemii urody Ten puder bambusowy (w niebieskim pudełku i hydrolat oczarowy).Czekam jeszcze za wodą termalną Uriage, zamówiłem również przez allegro.No i wdra?żam nowe kosmetyki do codziennego użytku.Pytanie jeszcze do Rafaela, jaki szampon stosujesz/polecasz??Ja mam jeszcze resztę Babydream ale też jakichś super efektów nie ma więc może i tu pora na coś nowego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 27, 2015 10:11 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 20:28
Posty: 23
Franek jeśli chodzi o szampony to używałem do tej pory babydream z tym, że zawsze przy spłukiwaniu uważałem, żeby jak najmniej dostało się go na moją twarz (bo bardzo ją wysusza). W zasadzie już trochę odszedłem od tego szamponu, ale żeby nie skłamać to powiedzmy, że używam go na zmianę z head&shoulders. Wiem, że niektórzy maja po nim łupież, albo działa nie tak jak trzeba, natomiast u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Mam też kupiony nizoral w małej buteleczce, ale używam go bardzo rzadko i chyba też dlatego, że nie widzę żadnych efektów po nim. Mam zamiar kupić w końcu szampon z issany urea (z rossman), chyba taki czerwony, o którym piszą inni forumowicze.

Jeśli chodzi o skórę głowy to ja nie mam z nią większych problemów, jedynie trochę się przetłuszczają włosy, ale przy codziennym myciu nie mam problemów, no i czasami pojawiają mi się niewielkie płaty takie jak przy łuszczycy przy skroniach i na brodzie (ale to rzadko) i wtedy używam płynu D.S. z uriage i mi pomaga już praktycznie za pierwszym użyciem (zależy kiedy zauważę że coś się dzieje i kiedy zastosuje ten płyn):

D.S. płyn
Hipoalergiczny płyn w sprey’u usuwający łupież oraz łuskę.
Preparat stworzony specjalnie aby ograniczyć namnażanie się mikroorganizmów związanych z powstawaniem łupieżu i łuski. Łagodzi objawy swędzenia i podrażnienia dzięki zawartości kombinacji składników aktywnych. Stosowany codziennie, szybko przywraca zdrowy wygląd skóry głowy. Zabezpiecza przed nawrotem objawów i ponownym uczuciem dyskomfortu


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 02, 2015 16:17 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
rafael,

Ja od nie całego roku używam szamponu, o którym piszesz czyli Isana Med Ure 5%. Bardzo go sobie chwalę. Efekt z czasem zmniejszył się ale i tak jest to jeden z bazowych szamponów, którego nie może u mnie zabraknąć. Zawsze biorę dwa opakowania. Jest tani, 5zł. Pamiętam jak go zacząłem używać w lato tamtego roku. Mogłem myć włosy co 3-4 dni a i tak wyglądały świeże i się nie przetłuszczały, coś pięknego. Myślałem, że to jakaś magia bo wcześniej to co dwa dni myłem. Tak jak pisałem efekt z czasem zmalał, teraz szampon nie robi już takiego efektu ale i tak to jest bardzo dobry szampon. Pomimo, że ma w składzie sls to ma też nawilżający mocznik i to chyba jego największy plus. Polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 02, 2015 19:04 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 20:28
Posty: 23
Muszę sobie w końcu kupić ten szampon tylko za każdym razem jakoś o nim zapominam. Gdybym miał ogromny problem z głową to pewnie już bym dawno go miał, ale tak jak pisałem wcześniej mam zamiar go kupić więc dzięki za podanie konkretnej nazwy tego szamponu, nie będę musiał szukać w wątkach :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 02, 2015 19:43 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Nie ma sprawy :P. Poza tym zrobiłem literówkę w nazwie. Poprawna nazwa Isana Med Urea 5%.

:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 02, 2015 19:43 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL