Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:32

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 09, 2015 14:26 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So maja 09, 2015 14:07
Posty: 2
Cześć,

Moje ŁZS zaczęło się nie pamiętam już kiedy... Skóra z twarzy schodzi mi bardzo mocno, szczególnie skóra pod brwiami, z płatków nosowych i z czoła. Do tego ostatnio nasiliło mi się łuszczenie skóry głowy, najbardziej widoczne na granicy twarzy. Kiedy spinam włosy widać wielkie białe płaty skóry. Kiedy próbuję się ich pozbyć, wiadomo - pozostają czerwone plamki.
Pierwszy dermatolog przepisał mi szampon przeciwłupieżowy Pirolam, który nie przyniósł żadnych efektów, poza tym że włosy się mniej przetłuszczają i są bardziej puszyste. Do stosowania na twarz dostałam krem Aquaprecis, bardzo drogi, poprawia wygląd cery, ale w moim przypadku w ogóle nie pomaga na suchą, łuszczącą się skórę.
Ostatnio ponownie udałam się do dermatologa, który od razu stwierdził ŁZS. Dostałam receptę na szampon Mediket Ictamo o którym nie ma za wiele opinii, krem do twarzy Rozex na trądzik różowaty i płyn Diprosalic, którym mam smarować skórę głowy. O tym płynie przeczytałam wiele negatywnych opinii, głównie ze względu na to, że to steryd. Dodatkowo dermatolog przepisała mi także witaminę PP.
Z płynu Diprosalic raczej zrezygnuję, bo boję się efektu odstawienia. Zastanawiam się nad kremem Rozex i zakupem Nizoralu.

Co myślicie? Macie jakieś doświadczenia z wymienionymi lekami?

Będę wdzięczna za jakiekolwiek komentarze :wink:
Kompletnie nie potrafię poradzić sobie z moją twarzą, nie wspominając o głowie... :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 09, 2015 14:26 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 06:57 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć.
Rozexu nie stosowałem ale coś mi się obiło o uszy, że to też steryd. Ale nie każdy steryd jest tak samo szkodliwy, są mniej i bardziej szkodliwe. Sama musisz zdecydować czy użyć go czy nie. Poczytaj trochę w internecie, może trafisz na coś ciekawego. Co do nizorali to pomagał mi przez pierwsze dwa tygodnie a później przestał, więc ja mam do niego mieszane uczucia.

Moja pielęgnacja wygląda następująco:

Używam dwóch szamponów na zmianę tzn. Myję głowę przeważnie co dwa dni ale czasami co dziennie ale jednak staram się myc co dwa dni tylko jeśli jest konieczność to myję dzień po dniu. Głowę myję szamponem z rossmana za 5zł Isana Med Urea 5% czyli z mocznikiem i na zmianę używam drugiego szamponu Hipp Babysanft, delikatny dla dzieci. Plus do tego raz w tygodniu zoxiderm na skórę głowy i z głową mam spokój. Natomiast jeśli chodzi o skórę na twarzy to odstaw wszystko, uzbrój się w ciepłą wodę, żel ziaja antybakteryjny łojotok, trądzik i alantan plus w kremie. Możesz też zakupić lekki krem brzozowy firmy sylveco.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 14:59 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So maja 09, 2015 14:07
Posty: 2
Dzięki za rady!

Chyba się skuszę na Rozex, bo po opisie i składzie wydaje się być ok, opinie też ma dobre. Nizoral też kupię i zobaczę jak będzie działał na moją skórę głowy, może przyniesie poprawę. Jeśli nie, to wypróbuję opisaną przez Ciebie pielęgnację :)

Z tego co wypisałeś na pewno spróbuję też zoxiderm.

Do czyszczenia twarzy aktualnie używam Cetaphil, dobrze mi służy i 250 ml na bardzo długo starcza.

Przyszedł więc czas na kolejne próbowanie nowych kremów/szamponów. Mam nadzieję, że chociaż jeden mi się spodoba.

Pozdrawiam :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 01, 2018 11:50 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N lip 01, 2018 11:01
Posty: 17
Miałam ŁZS około 10 lat. Chodziłam do dermatologów najlepszych w warszawie a Ci przepisywali mi mocne szampony/sterydy które nic nie zmeiniały. Okazało się że przyczyną przetłuszczania się włosów jest alergia na wszelkie chemikalia zawarte w szamponach również tych organicznych (wydawałam około 600 zł miesięcznie-szampny sprowadzałam z USA w ilościach sporych w poszukiwaniu czegoś co mnie w końcu wyleczy) na szampony które po jednym/dwóch użyciach mnie uczulały a głowa swędziała. Rozwiązaniem okazał się szampon:

Free_ and clear shampoo z niebieskimi napisami - Pharmaceutical Specialties - do zamówienia na ebay.com. Ten szampon jest na wielu stronach amerykańskich jako numer 1 dla alergików.
Do tego używam raz na tydzień peelingu enzymatycznego Mineral Treatment_ Wood soothing eudemic oil -oczyszcza skóre głowy kwasem salicylowym i usuwa tłuszcz z którego tworzy się łzs- zostawiam na 10-14 min i zmywam szamponem. Ten specyfik jest na bazie wody i nie powoduje uwrazliwienia jak inne oparte na alkoholu. Alkohol powoduje uwrażliwienie skóry a ta broniąc się wytwarza sebum.
W końcu ulga :). Te dwa produkty są bardzo ważne! Ten peeling po jakimś czasie też mnie uczulił - teraz używam tylko szampnu Free and Clear.

Drugą przyczyną u mnie okazała się być ALERGIA POKARMOWA na kofeinę (kawę) i mleko i jego przetwory (ser, śmietana, jogurty). polecam testy alergiczne pokarmowe.

Na twarz użyłam żelu z BiodermySensibio DS+ - i szybko mi twarz wyleczył.

Te dwa kosmetyki zawierają same bardzo delikatne substancje myjące przez co są dobre dla naszej skóry głowy.
Przy poszukiwaniu przyczyny ŁZS natrafiłam na: https://www.youtube.com/watch?v=LhaleZ3c6b8
i bazując na tym znalazłam metodę która u mnie się sprawdziła. Kurację stosuję 3-4 miesiąc, łzs nie mam, włosy się dobrze mi trzymają i w końcu nic mnie nie swędzi.

Tak jak pisałam powyżej zrobiłam testy na nietolerancję pokarmową i wyszła mi nietolerancja mleka, kawy (a dokładniej Tyraminy z kawy) serów, cukru (wszelkich słodkich rzeczy w tym owoców), pomidorów, cukinii itd. Odstawiłam te wszystkie produkty i po łupieżu nie został ślad. Testy które robiłam były bardzo dokładne MRT150 (koszt 1850 zł) w ISO-LAB w Warszawie - wyniki tłumaczyła lekarz T. Partyka z ISO-LAB - polecam Panią :). Na teście przykładowo wyszła i nietolerancja fruktozy i pomimo tego że teoretycznie niektóre owoce były na zielone(czy niby mogłabym je jeść) to jednak przez fruktozę nie mogę nic z owoców poza Oliwkami.

Podsumowując przyczyny łupieżu u mnie były dwie:
1. szampon (swędziała mnie od niego głowa)
2. Nietolerancja pokarmowa (wyciągałam ze skóry głowy takie małe grudki)

Pozdrawiam, i życzę powodzenia :).


Ostatnio edytowano Wt lis 20, 2018 22:32 przez angellinna, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 02, 2018 19:52 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz sie 02, 2018 19:51
Posty: 1
Mam wrażenie, że opisałaś tutaj mój przypadek... Widzę, że nie jestem osamotniona w tym wszystkim i niektórzy przeżywają po prostu dokładnie to samo


_______________
https://marciniakogrodzenia.pl/podmurowka/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 20, 2018 13:08 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2018 12:45
Posty: 6
Lokalizacja: Łódź
To, że można przechodzić ŁZS tak samo, nie znaczy, że te same produkty podziałają. Oczywiście, dobrze jest pytać o opinie, bo można zostać nakierowanym i znaleźć coś, co podpasuje skórze, i nie poprzestawać na receptach lekarzy. Przy ŁZS bardzo ważne jest znalezienie dobrego preparatu do oczyszczania skóry z martwego naskórka (tylko nie peeling ziarnisty), także na skórę głowy da się coś takiego znaleźć. I należy włączyć do codziennej pielęgnacji delikatne, naturalne kosmetyki, które są przyjazne wrażliwej skórze łojotokowca. Ja od lat używam połączenia dermokosmetyków na ŁZS + naturalnych kosmetyków - akurat ktoś tu wspomniał o kremie brzozowym Sylveco, który sama stosuję i moja skóra doskonale go toleruje.
Odradzam używania wszelkich produktów na bazie sterydów, tylko można sobie popsuć zdrowie. Skupiłabym się za to na oczyszczaniu i głębokim nawilżeniu skóry.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 23, 2018 21:58 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt lis 23, 2018 21:56
Posty: 1
Mam podobne problemy :( Wiele leków na mnie nie działa. Kiedyś p. doktor przepisywała mi maść robioną i dawała ona jakieś efekty. Niestety, mój dermatolog się zmienił (poprzedni lekarz poszedł na emeryturę) i nie przepisuje mi już tego samego.

_________________
https://www.rkantor.com/kurs-euro/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 24, 2021 14:12 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Pn kwi 06, 2020 15:36
Posty: 64
jesli juz liczysz na efekty z leczenia zebow to musisz sie udac do https://es-dent.com.pl/ - nie dosc ze lecza zeby to i twoj portfel zaszczedzi a trafilem tam wlasnie z polecenia doktora ktory leczy u mnie ŁZS


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 05, 2022 11:47 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2022 10:20
Posty: 18
Duch29 napisał(a):
jesli juz liczysz na efekty z leczenia zebow to musisz sie udac do https://es-dent.com.pl/ - nie dosc ze lecza zeby to i twoj portfel zaszczedzi a trafilem tam wlasnie z polecenia doktora ktory leczy u mnie ŁZS


Co to ma do rzeczy? Lol jaki spamer.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 05, 2022 11:47 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL