Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:27

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Historia Laika
PostNapisane: N lut 22, 2015 19:19 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lut 22, 2015 18:44
Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów.
Założyłem konto na owym portalu, ponieważ szukam pomocy.Mój problem zaczął się jakieś 7 lat temu a objawiał się w postaci łupieżu suchego, który co jakiś czas nawracał.W tym czasie stosowałem szampony przeciwłupieżowe i problem zniknął.Niestety ale pewnym czasie pojawił się łojotok na twarzy, skórze głowy następnie na karku oraz barkach.Oprócz łojotoku mam problem z pryszczami wypełnionymi białą wydzieliną.Ze względu na wzmożone wydzielanie łoju jestem zmuszony codziennie myć głowę.Przez te wszystkie lata próbowałem wiele środków:
Kwasy AHA BHA, azelainowy, nadtlenek benzoilu, Atrederm, i wiele innym maści niestety problem łojotoku pozostał.
Obecnie stosuję szampon catzy healing, daktarin(dzięki niemu pociemniały włosy na skroni), masć dermobon oraz doustnie terbinafinę już dwa tygodnie, niestety ale nie widzę efektów.Problem z łojotokiem nadal występuje.Dlatego też planuję zmienić dermatologa, i tu moje pytanie jakie badania mogą być przydatne dla dermatologa?
Pytam ponieważ czytałem na forum iż forumowicze np. po wyleczeniu gronkowca zażegnywali problem.
Dodam że pryszcze z ropną wydzieliną pojawiają się w okolicach brwi oraz włosów, oraz występuję swędzenie skóry głównie na barkach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 22, 2015 19:19 


Góra
  
 
PostNapisane: N lut 22, 2015 22:16 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Powinieneś przebadać tarczycę i zrobić badania na obecność nużeńca.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 23, 2015 08:38 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lut 22, 2015 18:44
Posty: 3
slawek17 napisał(a):
Powinieneś przebadać tarczycę i zrobić badania na obecność nużeńca.


Dziękuję za odpowiedź, wczoraj trochę poszperałem w internecie i z tego co znalazłem to dobrze by było abym zrobił badanie zeskrobin naskórka.Tylko mam do Was pytanie dotyczące owego badania otóż lekarzowi który pobiera wydzielinę muszę powiedzieć co chce zbadać?Grzyby, pasożyty, roztocza, gronkowiec itp ja mam go jakoś ukierunkować?Czy to zwyczajnie w trakcie posiewu okaże się co to jest?Obawiam się że to może być gronkowiec ponieważ dakratin dział na gronkowce i wydaje mi się że dlatego pociemniały mi włosy na skroni, tym bardziej że środki przciwgrzybiczne słabo na mnie działają.
Zapomniałem dodać że w przeszłości przechodziłem kurację itrakonazolem ale niestety efekty na łojotok jak i pryszcze mizerne.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 24, 2015 07:49 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lut 22, 2015 18:44
Posty: 3
Drogi slawku17 miałbym do Ciebie pytanie jakie dokładnie zrobić badania hormonów tarczycy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 24, 2015 19:43 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Witam.
Powiem, Ci szczerze dokładnie to nie wiem bo nigdy takich nie robiłem badań,tylko trochę już siedzę na forum i czytam to i owo i te badania są zalecane przy naszej chorobie. Najlepiej chyba będzie jak udasz się do najbliższej przychodni/szpitala i tam Cię pokierują.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 24, 2015 19:43 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL