Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:48

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 31, 2010 12:53 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witam !
Myślę, że wiele osób zastanawiało się czy w święta słodkości i inne "niecne" przyjemności będą miały wpływ na stan skóry, a mianowicie czy nie nasilą ŁZS. Z dietą bywa różnie, ja doszłam do takiego punktu, że jedynie po winie czy wódce nasila się swędzenie głowy. Reszta spożywanych przeze mnie rzeczy nie ma negatywnego wpływu na skórę albo jest on tak niewielki, że niezauważalny.
No więc chwalić się jak tam z Waszą skórą ? Mam nadzieję, że u większości okej, bo wystarczy, że masa ciała wzrosła :wink:
I oczywiście - udanego pijanego Sylwestra bez wypieków na twarzy !

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 31, 2010 12:53 


Góra
  
 
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:11 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
W święta było nawet OK choć muszę przyznać, że wcale tych świąt nie "użyłem", bo zjadłem tylko 1 (czyt. JEDEN) kawałek placka i to było na tyle ze słodkościami. Pomimo tego i tak ŁZS mnie zaatakowało jednak na szczęście szybko przeszło. Podejrzewam, że była to wina dłuższego siedzenia w domu gdzie panuje suche i gorące powietrze.
Najgorzej było jednak w Sylwestra, a raczej dzień po. Po wypiciu butelki białego wina wyglądałem jak poparzony :(
Chyba muszę całkowicie zrezygnować z alkoholu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 17:11 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
To teraz ja troszkę napiszę jak dieta ma się do mnie i mojego ŁZS.
A więc przez dwa miesiące odstawiłem cukier praktycznie do zera. Wcześniej piłem dziennie około 5 herbat i słodziłem po 4 łyżeczki cukru, wiadomo jakieś słodkie bułki, pączki, ciasta, ciastka itd. Ogólnie dużo cukru bo lubię bardzo słodycze i wszystko co słodkie dlatego bardzo ciężko mi było zrezygnować z tego wszystkiego ale wiadomo czego się nie robi dla zdrowia. I przez te dwa miesiące starałem się zdrowo odżywiać przez pierwsze dni nawet się myliłem i z przyzwyczajenie słodziłem herbatę ale i tak lądowała w zlewie :D. No dobra pomęczyłem się tak zmiany skórne (ŁZS) z początku zdawało mi się że są mniejsze ale faktycznie tylko mi się zdawało. Tak naprawdę wcale nie były mniejsze a może czasami nawet i większe niż przed tym jak jadłem wszystko.
Ale po tych dwóch ciężkich miesiącach przyszły Święta i powiedziałem sobie piep*ze tą dietą. Tyle się męczyłem a tu tyle pyszności więc mówię przez ten okres będę jadł wszystko i tak też robiłem. Czyli bardzo dużo ciasta, cukierków itd. :). I co jest najlepsze? W moim przypadku ŁZS się nie powiększyło ale nawet zmniejszyło od kiedy rzuciłem dietę. Łojotok dalej jest ale co najważniejsze zaczerwienień praktycznie nie mam, bardzo się z tego cieszę, że chociaż jeść mogę normalnie i współczuję tym na których dieta ma diametralny wpływ. Bo nie dość, że chorujemy to jeszcze nie zjeść po ludzku? Masakra. Koniec końców doszedłem do wniosku, że dieta nie ma na mnie wpływu na całe szczęście nie wiem jeszcze jak z alkoholem ale niedługo postanawiam też to sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 01, 2022 20:18 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt mar 01, 2022 19:33
Posty: 23
Ja po prostu ograniczałam świąteczne potrawy do ryb, kapust i pierogów. No i barszczyku :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lis 30, 2023 18:05 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): Wt cze 14, 2022 10:22
Posty: 363
Czyli po prostu tak świątecznie;). Moim zdaniem najlepszym sposobem na brak "obżarstwa" w czasie świąt jest wyjazd z domu i spędzenie tego czasu w jakimś hotelu czy ośrodku. Wiedziałam już kilka takich ciekawych ofert. Jedna z nich to święta na Kaszubach https://hotelaubrecht.pl/rodzinne-i-nie ... -kaszubach . To doskonała okazja do wypoczynku i spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 30, 2023 18:05 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL