Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 09:29

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 09:37 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Witam wszystkich,

Chciałbym się zapytać, czy ma ktoś może na forum doświadczenie z tzw. motylem, czyli rumieniem na nosie i policzkach, ponieważ nie mogę tego w żaden sposób zwalczyć... Dzisiaj, po porannej toalecie wyszła jakaś reakcja i motyl był bardziej czerwony, niż zwykle i do tego porobiły się takie jakby plamki czerwone. Myślę nad protopicem, ale wiem, że to nie zwalczy problemu na stałe. Wyczytałem gdzieś, że ten krem jest bardzo dobry http://www.apo-discounter.pl/sebclair-k ... 653d2b9ef0, jednak nie wiem, czy do moich potrzeb, próbował ktoś z was już tego?

Wysyłam zdjęcie dla zainteresowanych, tak jak powiedziałem, normalnie zaczerwienienie jest mniejsze, dzisiaj coś poszło nie tak.
http://iv.pl/images/66496584397455196683.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 09:37 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 10:27 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 06:24
Posty: 6
U mnie motyl wyłaził od żelów do mycia twarzy i zbyt mocnego tarcia skóry. Twarz mogę myć jedynie hipoalergiczną kostką myjącą. Pojawiał się również, gdy miałem narażenie na jakiś alergen.

Miałeś w ogóle robione testy na alergię? Stosowałeś kremy bez dodatków roślinnych?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 10:38 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Ano nie robiłem, może warto zrobić. A gdzie to zrobić? Wystarczy udać się do jakiegoś ośrodka zdrowia i tam zrobić, czy muszę dostać skierowanie jakieś?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 10:58 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 06:24
Posty: 6
Cytuj:
Ano nie robiłem, może warto zrobić.
Warto zrobić, bo alergia nie zawsze się objawia poprzez kichanie i łzawienie oczu.

U mnie wyszła silna alergia na rumianek, jednak gdy moczyłem nogi czy włosy w naparze z rumianku, to nie pojawiały się egzemy na głowie i nogach. Stan zapalny pojawiał się dopiero, gdy tym naparem przecierałem twarz lub siedziałem w pokoju, gdzie znajdowały torebki z tym ziołem.

Mam również alergię na owoce cytrusowe, jednak nie wiadomo na które konkretnie. Ze dwa miesiące temu, został rozpylony u mnie w pokoju olejek bergamotowy i pojawił się motyl, a potem świąd twarzy...

Tak więc muszę czytać dokładnie skład kosmetyków i unikać wszystkiego co ma w sobie rumianek, cytrusy oraz nagietek. Unikam również kosmetyków, które zawierają wiele składników naturalnych, bo potem nie można dojść, co uczula.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 12:23 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Dobrze więc, jak będę miał okazję, to na pewno zrobię sobie takie testy.

Czekam jeszcze na opinie lily, bo ma ona spore doświadczenie, może wniesie coś świeżego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 13, 2014 13:12 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Mogę Cię nieco pocieszyć. Jak spojrzałem na Twoje zdjęcie to się trochę uśmiechnełem, ponieważ nie ma co w sumie dramatyzować. Ten motyl nie jest jakoś strasznie widoczny. Żebyś Ty mój zobaczył jak miałem od poparzenia słonecznego przez około tydzień z 5x czerwieńszy od Twojego + do tego małe ranki. Tak więc Ty nie martw się na zapas bo to nie pomoże. I spróbuj Ziaja Med Antybakteryjna Żel myjący trądzik, łojotok. Mi właśnie on wyleczył motyla, więc może i Tobie pomoże.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 14:16 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj,
jak zwykle odpowiadam z poślizgiem ale praca mnie pochłania ;)
No więc najpierw napisz co aktualnie stosujesz na twarz - czym myjesz i smarujesz.
Po drugie muszę Ci powiedzieć, że skóra nie wygląda tak źle. Jeśli chodzi o tą część skóry po bokach nosa to wydaje mi się, że masz płytko unaczynioną skórę. Stąd może być np. reakcja po kąpieli w postaci plamek, które po ochłodzeniu się ciała znikają - masz taki problem ?
Jeśli chodzi o nos to ciężko mi coś powiedzieć - może dasz radę wrzucić zdjęcia nosa trochę z oddali ? Poza tym podejrzewam, że i tam pojawia się problem z naczynkami.
Po drugie jak wyżej wspomniano niewłaściwa pielęgnacja i nadmierne tarcie również nasilają rumień. Widać, że masz delikatną cerę więc musimy pomyśleć nad zmianą pielęgnacji.
Sebclair, który podlinkowałeś - to odpowiednik "boskiego" ale wycofanego z rynku polskiego Clarsebicu. Clarsebic wiele osób na tym Forum chwaliło. Sebclair jeszcze jakiś czas temu był dostępny wyłącznie poza granicami Polski, ale widzę, że już u nas można na niego zapolować. Jeżeli masz trochę wolnych pieniędzy polecam wypróbować.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 10:24 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
No dobrze więc. Rano stosuję na twarz, albo Hydrolat oczarowy z Biochemii Urody, albo żel oczyszczający Ziaji do skóry alergicznej, atopowej, wysuszonej. Później smaruję się albo Kerium DS La Roche, albo Cicaplastem, również LR. Wieczorem, jak mam czas, to myję twarz olejami i później smaruję kremem brzozowo-rokitnikowym z betuliną Sylveco.

Generalnie to troszkę dziwnie wygląda, bo na początku ten rumień był na całym motylu, a teraz wdzierają się takie jaśniejsze placki w stronę grzbietu nosa. Dodam, że po alkoholu problem znika całkowicie, jak wypiję sobie więcej, to motyl automatycznie niknie, więc nie wiem, czy to naczynka. Podeślę za jakiś czas zdjęcie, jak wygląda to normalnie. A co do Sebclairu, to czytałem różne opinie, może warto spróbować :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 16:52 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Aha, jeszcze zanim dermatolog powiedziała mi o ŁZS, próbowałem jakoś uporać się z tym motylem i byłem na zamykaniu naczynek laserem Varilite Iridex, oraz IPL VascuLight Plus, jednak nie dało to dobrych efektów. Ponadto, gdy byłem młodszy(obecnie mam 19 lat) nie miałem takiego zaczerwienienia, więc wydaje mi się, że muszę po prostu znaleźć jakiś złoty środek, który usunie mój problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 21, 2014 06:11 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Jesteś w tym samym wieku co ja. Także, że rozumiem Cię, o Twoje obawy o swój wygląd. Myślę, że w tym wieku to jest szczególne. Jesteśmy młodzi itp. Ale nie ma co dramatyzować. Serio, Twoja twarz nie wygląda źle. Jest całkiem w porządku. Wiesz co, ja na Twoim miejscu zrobił bym tak. Na tydzień odstawił bym wszystko oprócz żelu oczyszczający ziaji i kremu Sylveco. Tylko to. Bo może Twoja skóra jest po prostu zmęczona od tych wszystkich olejów, kremów itp. Może nawet spróbuj przez 2-3 dni myć twarz samą wodą i zobaczysz, czy będzie pogorszenie a może wręcz przeciwnie. Ja teraz czasami jak myję głowę to tylko przetrę twarz tą wodą co mi z włosów zcieka i jest ok. Bez niczego. Więc i Ty tak spróbuj.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 21, 2014 06:11 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL