Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:05

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 06, 2014 14:52 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 06:24
Posty: 6
ŁZS i oleje? :shock: Przecież przeciwwskazaniem do stosowania olejów na skórę są wypryski łojotokowe. Również gdy ktoś ma problemy z łojotokiem głowy, to nie powinien na nią lać olejów, bo to potęguje wypadanie włosów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2014 14:52 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt cze 06, 2014 15:30 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Nie mam żadnych wyprysków łojotokowych(na szczęście), jest tylko taki rumień w kształcie motyla, który na pewno da się jakoś zwalczyć, ponieważ znika on, gdy wypije trochę alkoholu. Koledze rafaelowi udało się pokonać go właśnie tą metodą, więc ja też próbuje.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 07, 2014 09:47 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Wianuszek,
widać, że nie wiesz nic o leczeniu czy chociażby pielęgnacji skóry problemowej :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 07, 2014 20:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 06:24
Posty: 6
Cytuj:
widać, że nie wiesz nic o leczeniu czy chociażby pielęgnacji skóry problemowej :wink:
To dlaczego na Linomagu w płynie i maści, jest przeciwwskazanie - wyprysk łojotokowy? Linomag w płynie, to olej lniany.

Po drugie, wiele osób stosowało oleje na głowę, mając przetłuszczające się włosy i znacznie nasilało się wypadanie! Teraz wyobraź sobie osobę, która ma łojotok i wypadanie włosów nim spowodowane. Ja łysieję z powodu łojotoku i dlatego nawet nie próbowałem tej metody. W ogóle wiele artykułów wspomina o tym, że osoby z łojotokiem nie powinny ich stosować na głowę.

Po trzecie, wiesz co u mnie powoduje nasilenie się łojotoku, pojawienie się łusek, grudek i tłustego łupieżu? Stosowanie się do porad dla łojotokowców...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 08, 2014 11:10 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Po pierwsze, musisz wiedzieć że nie wolno generalizować. Może gdybyś wykazał trochę chęci, poczytał Forum, to byłbyś w stanie wyciągnąć wnioski, że nie dla każdego zawsze to samo jest dobre.Dla przykładu sama pisałam o tym, że u mnie np. olej kokosowy bardzo dobrze wpływa na stan skóry głowy. Na twarz - po pierwsze, nie jest wskazany i nawet nie próbowałam, a po drugie - żaden olej u mnie na twarzy się nie sprawdza bo powoduje zapychanie. Sama walczę z łojotokiem w pełni znaczenia tego słowa, co za tym idzie - również z łojotokiem skóry głowy i niestety z przerzedzonymi włosami.
Jeśli chodzi o oleje czy inne terapie to trzeba być świadomym tego co zamierza się użyć. Dodatkowa trudność jest taka, że każdemu służy coś innego. Dlatego walka nie jest taka prosta. Do tego np. niekażdy olej nadaje się do użytku na skórę - trzeba wiedzieć dlaczego ten, a nie inny.
To, że mi coś nie pomogło nie krzyczę na cały świat, żeby inni się przed tym wystrzegali bo to byłoby bardzo samolubne.
Polecam zajrzeć do literatury fachowej zamiast czytać popularne fora, bo po Twoich wypowiedziach wnioskuję, że te "wiele artykułów" na pewno nie było opartych na rzetelnych informacjach.
Poza tym bardzo mnie irytuje jak ktoś ma ewidentne braki w wiedzy, a próbuje pokazać, że wie najlepiej. Otóż, Linomag w płynie - wiesz dlaczego w przeciwwskazaniach ma wyprysk łojotokowy ? Nie ze względu na olej lniany, a substancje pomocnicze, które mogą ewidentnie nasilić łojotok czy plamy łojotokowe - lanolina i wazelina.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 08, 2014 12:36 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 06:24
Posty: 6
Wiesz, stosowałem się do zaleceń osób, które szczycą się obszerną wiedzą i okazuje się, że WSZYSTKIE metody, które są tutaj i na blogach polecane na łojotok, u mnie działają zupełnie na odwrót.

Płukałem łeb różnymi ziołami - efekt? Po paru godzinach pojawia się świąd skóry, a na drugi dzień czuć smrodek, jakby głowa nie była myta kilka dni.
Parę dni temu kupiłem szampon dla niemowląt - efekt? Łojotok niesamowity. Szampon odstawiłem, bo musiałbym myć głowę dwa razy dziennie.
Miałem różnorakie szampony ziołowe - efekt? Świąd skóry, grudki, łuski, nasilenie łojotoku.
Stosowałem również szampony siarkowe i jeden dziegciowy - efekt? Wielkie, żółte grudy i strupy, tłusty łupież oraz "mięsne" guzy.
Wcierki ziołowe bezalkoholowe i alkoholowe - efekt? Twarz zalana łojem, czerwone plamki na głowie, większe wypadanie włosów.
Szampony codzienne - pojawienie się łupieżu zwykłego oraz tłustego, nasilenie łojotoku.
Tzw. "delikatne" szampony - efekty jak powyżej.

I wiesz co mi pomaga na te wszelkie łupieże, łuski, grudki, łojotoki? Zwykły, mocno chemiczny, drogeryjny szampon przeciwłupieżowy z pyritionianem cynku za kilka złotych. I tylko takim mogę myć głowę. Jeśli nastąpi jakieś pogorszenie(b. rzadko), to stosuję jeszcze szampon z siarczkiem selenu, który mocno u mnie hamuje przetłuszczanie.

Cytuj:
To, że mi coś nie pomogło nie krzyczę na cały świat, żeby inni się przed tym wystrzegali bo to byłoby bardzo samolubne.
Tak, tylko, że na ŁZS(i nie tylko) zawsze poleca się tylko naturalne i delikatne kosmetyki, natomiast każe się wystrzegać wszystkich drogeryjnych, "pełnych chemii" kosmetyków. Ja uległem tej modzie na bycie "eko" i źle na tym wyszedłem.
Jeśli komuś to pomaga, to nikomu tego nie bronię stosować, ale drażni mnie jeśli forsuje naturalne metody jako jedyne słuszne, natomiast te nienaturalne jako zło, które trzeba unikać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 12:23 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Czas na relacje.

Stosuje oczyszczanie twarzy olejami codziennie już prawie dwa tygodnie. Sprawa wygląda następująco. Twarz jest faktycznie miększa, pojawia się mniej pryszczy, jednak problem motyla jak na razie nie znika. Rano, gdy wstaje, jest on znacznie mniej widoczny, jednak gdy przemyje twarz hydrolatem i nałożę krem, wraca. Moja pielęgnacja wygląda tak, jak rafaela. Rano hydrolat, krem, natomiast wieczorem oleje + krem sylveco(działa on najlepiej według mnie). Myślę nad kupnem tej maści protopic, może mi w jakimś stopniu pomoże. Wydaje mi się, że moje ŁZS różni się od pozostałych forumowiczów, gdyż mnie skóra się nie łuszczy, nie przetłuszcza, ani nie swędzi mnie, jest tylko ten motyl no i łupież we włosach i czasem w brwiach. Macie jeszcze jakieś rady, czy metody do wypróbowania, bo gdy sytuacja się pogarsza wpadam w doła...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 16:45 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 06:24
Posty: 6
A może masz uczulenie na jakiś składnik kosmetyku lub na coś innego? Też kiedyś miałem motyla, a potem zaczęły się u mnie stany zapalne na twarzy. Miałem zdiagnozowane AZS i nie wiedziałem co było przyczyną. Również myślałem, żeby alergologa poprosić o Protopic.

Krem jednak dla mnie był stanowczo za drogi i oczywiście nie leczy, więc postanowiłem znaleźć winowajcę mojego problemu, bo moje remisje trwały 2-3 dni.

Pozbyłem się ziela rumianku z domu, bo wyszła mi w testach porządna alergia i sprawdziłem składy kosmetyków. Okazało się, że w piance do golenia był ekstrakt z rumianku i pamiętam, że robił mi się stan zapalny koło nosa po goleniu.

Jednak moje AZS całkowicie ustąpiło gdy pozbyłem się... olejków eterycznych z domu, bo olejki eteryczne to silne alergeny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 18:06 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Być może, jednak ciągnie się to już dłuższy czas i na jego przestrzeni przetestowałem już wiele kremów.

A jeśli byłoby coś nie tak w domu, to na wyjazdach motyl powinien znikać, lub przynajmniej zmniejszać się, a tak nie jest.

Na pewno istnieje jakiś sposób na pozbycie się tego, muszę tylko testować nowe rzeczy. Na razie będę ciągnął tę kurację, może potrzeba więcej czasu, nie wiem...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 21:45 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Też kiedyś tzn. tej zimy miałem problemy z rumieniem i motylem. Strasznie się z tym czułem. Noc czerwony, policzki też. Do tego tak jakby czułem w tych okolicach gorączkę i pieczenie. Wszytko ustąpiło można powiedzieć z dnia na dzień odkąd odstawiłem wszystko czym myłem twarz i zacząłem myć tylko samą wodą + Ziaja Med Antybakteryjna Żel myjący trądzik, łojotok. Od tamtej pory może raz na 2-3 miesiące pojawi mi się lekko zaczerwieniony nosek ale i tak zaraz wszystko znika i już czuję, się dobrze. Mi pomógł to może i Tobie pomoże. Nie jest drogi około 10zł. Przy czym przy stosowaniu 2x dziennie starcza mi na bite 2 miesiące.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 21:45 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL