Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:44

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn maja 26, 2014 15:47 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jeżeli mogę powiedzieć coś od siebie w kwesti olei, to dzisiaj odpowiedziałam na post sheridan'a i w podlinkowanym poście wymieniłam te, których należałoby szukać: Oleje potencjalnie przyjazne skórze tłustej / łojotokowej / trądzikowej.
Wiadomo, że łatwiej dostępne są oleje: z nasion winogron, lniany, z ogórecznika, z wiesiołka. Dwa ostatnie teoretycznie łatwiej dostać w aptece niż w spożywczym.
W każdym przypadku, tak jak pisał rafael, należy brać pod uwagę wyłącznie oleje nierafinowane, czyli niepozbawione najcenniejszych właściwości.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2014 15:47 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn maja 26, 2014 16:53 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 20:28
Posty: 23
jatoja jeśli chodzi o listę z olejami to były na niej jeszcze:
olej sezamowy
olej z jojoby
olej migdałowy
olej z oliwek
olej z pestek dyni
Musiałem wybrać tylko kilka pozycji, żeby nie mieszać wszystkiego (nie chciałem sobie zaszkodzić) i padło na trzy: lniany, z pestek winogron i orzechów włoskich. Ale wybierałem na czuja więc uważaj przy robieniu swojej mieszanki.

Poczytaj to co podsyła lily - fajnie tam pisze.

Może dobry będzie też olej z rokitnika, bo krem brzozowo-rokitnikowy sprawdza się u Ciebie też dobrze, może to ten rokitnik daje też takie fajne efekty, nie tylko brzozowy.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 26, 2014 17:23 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Dziękuję wam bardzo, zrobię sobie listę z tymi olejami i będę polował :D Będę dawał znać na bieżąco jakie są skutki i moje odczucia.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 28, 2014 15:35 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Byłem dzisiaj w mieście i udało mi się kupić tylko olejek rycynowy i lniany. Resztę kupię przez internet. Mając większą możliwość wyboru polecacie mi zwrócić na jakieś oleje szczególną uwagę, czy nie kombinować i kupić te co rafael?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 29, 2014 09:50 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
No właśnie musisz kombinować. Jeśli to ja bym teraz wybierała oleje to zwróciłabym się ku temu z nasion malin. Jest lekki więc powinien się dobrze sprawdzić. Lniany też jest w porządku więc możesz przy nim zostać.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 29, 2014 10:58 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Okej, to dokupię z pestek malin i może jeszcze jakiś jeden? Co sądzisz o rokitniku? Nie wiem, co będzie dobrze pasować do tych dwóch.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 29, 2014 11:30 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Rokitnik jest bardzo dobry z tym, że ten olej ma charakterystyczny marchewkowy kolor :) Więc solo barwi skórę (nie na zawsze, oczywiście), "rozcieńczony" innym olejem na pewno będzie mniej problematyczny w tej kwestii.
Na prawdę nie trzeba bombardować skóry kilkoma olejami na raz - ja bym zaczęła od jednego oleju bazowego. I stosowała np. przez 2 tygodnie, potem następny olej przez 2 tygodnie, itd., i oczywiście notowała efekty :) Jak się wszystko na raz zmiesza to nie będzie wiadomo, który olej skóra lubi najbardziej, moim zdaniem to ważne i pomoże w pielęgnacji na przyszłość. Poza tym jak się okaże, że oleje Tobie nie służą, to co zrobisz z takim gigantycznym zapasem ? Zawsze ostatecznie można zużyć na włosy ;)
Masz już lniany i rycynowy, tak ? Jeśli masz chęci i pieniądze oczywiście, to możesz dokupić z nasion maliny (jest w ofercie zrobsobiekrem.pl i biochemiaurody.com ale aktualnie dostępny chyba tylko w tym drugim sklepie). No i do tego możesz dobrać rokitnikowy.
No a później oczywiście :) zakładasz własny temat i piszesz relacje, wraz z opisem w jakich proporcjach co i jak długo stosujesz. Warto dzielić się swoimi doświadczeniami.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 29, 2014 11:36 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Zamówię sobie dwa na raz w tym sklepie:
http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Olej-z-pestek-malin/266
http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Olej-z-r ... nowany/636
bo skoro i tak muszę płacić za przesyłkę, to bardziej opłaca się kupić dwa :D
Dzięki za rady, na pewno skorzystam, no i oczywiście opiszę swoje doświadczenia, może komuś się przydadzą :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 03, 2014 19:51 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 12, 2014 16:31
Posty: 28
Mam już wszystkie potrzebne oleje, dzisiaj zrobiłem sobie taką próbną mieszankę 30ml. Jakieś 15% oleju rycynowego i po równo pozostałych olei: rokitnikowego, lnianego i z pestek malin. Moje spostrzeżenia są takie, że rokitnikowy ma strasznie intensywny kolor i chyba będę go musiał lać troszkę mniej, niż pozostałych. Będę codziennie mył twarz tą metodą, jeśli po owej mieszance nie będzie działo się nic niepokojącego, to zrobię sobie większą ilość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 06, 2014 08:50 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Cz lut 27, 2014 20:28
Posty: 23
jatoja uważaj na ten olejek rycynowy, bo mnie na początku trochę wysuszył i po kilku użyciach zmniejszyłem jego proporcję do około 10% (może nawet mniej) dolewając oleju lnianego. I u mnie te max 10% rycynowego było idealne. Potem jak robiłem kolejne porcje to już nigdy nie przekraczałem 10% rycynowego.
Ale wiadomo, że musisz sam sobie dobrać odpowiednią proporcję dla siebie.
Co do rokitnikowego, jeżeli tak barwi jak mówisz, to po prostu daj sobie go mniej.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2014 08:50 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL