Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:28

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 13:01 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Tak ocet jabłkowy rozcieńczam w proporcji jedna szklanka przygotowanej wody i dolewam 2 łyżki octu i tym spłukuje włosy. Co do olejku to właśnie dodaje do szamponu nawilżającego emolium kilka kropli i tym myje włosy.Czyli ocet jabłkowy i olejek z drzewa herbacianego można stosować na włosy jednak do twarzy nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 13:01 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 15:30 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Mam jeszcze pytanie co do dezoderantów i wszelkich perfumów , obecnie mam dezodorant w sprayu Old Spice original czy mogę go używać ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 20:23 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Problemowa skóra twarzy jest ... problemowa :wink: więc podstawową kwestią jest niedopuszczenie do przesuszenia i podrażnienia, dlatego ocet jabłkowy i olejek z drzewa herbacianego mogą nie być najlepszym rozwiązaniem.
Dezodorant używasz pod pachy ? Jeśli tak, to okej ale może warto byłoby zwrócić uwagę czy nie zostaje przy okazji spryskana klatka piersiowa bo wiadomo, że tego typu produkty mogą podrażniać i wysuszać.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 21, 2014 14:00 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Więc tak zakupiłem szampon Babydream myłem nim głowe i twarz wczoraj wieczorem i dziś rano , do tego krem intensywnie nawilżający SPF 20 firmy Iwostin , przed wyjściem na słońce nałożyłem , zauważyłem że czoło i nos po nim się świecą. Czy jest on odpowiedni ? Czy mogę go stosować razem w połączeniu z kremem brzozowym Sylveco i szamponem ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 09:30 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
No więc często po kremach świeci się skóra, szczególnie po filtrach, choć z ten z Iwostinu z tak niskim faktorem nie powinien za bardzo "tłuścić" ale w praktyce bywa różnie. Możesz stosować bez problemu takie połączenie, ale wydaje mi się, że póki co Sylveco używaj na noc, a Iwostin na dzień. Krem z filtrem przeciwsłonecznym stosujemy na dzień, jak sama nazwa wskazuje :wink:
Poza tym jeśli chcesz myśleć o realnej ochronie przeciwsłonecznej to SPF powyżej 30 powinny wchodzić w grę. Najlepsze filtry (w sensie składu przyjaznego skórze) ma Bioderma (np. AKN MAT, Photoderm MAX Fluide, Photoderm Mineral, Photoderm AR - jest to delikatny krem tonujący, czyli wyrównujący koloryt skóry).
Trochę gorzej "składowo" wypada La Roche-Posay, ale ich filtry również są godne polecenia (np. Anthelios AC, Anthelios SPF 50+ lekki fluid)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 20:46 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Byłem dziś u lekarza cenionego w moim mieście internisty , pogadałem z nim o swoich dolegliwościach no i stwierdził że dieta wiadomo można stosować ale z umiarem , nie ograniczać się jakoś szczególnie.Przede wszystkim unikać produktów przetworzonych , wszelkiego rodzaju keczupów,majonezów,sosów czosnkowych itd. , owoców cytrusowych. Mówił że można wystawiać twarz ,klatke piersiową na słońce wręcz jest to czasami wskazane, przepisał mi też tabletki Aerius , które stosowałem przez pewien okres około roku temu , do tego dał skierowanie do poradni alergologicznej oraz na badanie krwi (aż 9 badań)
Powiedział też że powinienem nawiązać kontakt z jakąś kosmetyczką , no i właśnie tu mam pytanie bo słyszałem różne opinie o takich wizytach i zabiegach kosmetycznych, wiadomo zależy wszystko od tego do jakiego fachowca się trafi.Pan doktor stwierdził że kosmetyczka może od czasu do czasu pomóc z problemem nadmiernego nagromadzenia się łoju itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 24, 2014 15:44 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Pewnie chodziło jemu o jakieś pilingi lub coś takiego tak myślę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 15:42 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Stosuje od kilku dni połączenie szamponu Babydream (na całe ciało również twarz i włosy), Krem intensywnie nawilżający SPF 20 IWOSTIN, Krem brzozowy Sylveco który był tu wiele razy chwalony oraz tabletki Delortan (jest to odpowiednik tabletek Aerius które zostały mi przepisane przez lekarza).Zauważyłem że przez kilka dni moja skóra stała się jakby lepsza w wyglądzie no i nie pojawiały mi się te okropne plamy na skórze ale teraz znowu w weekend pozwoliłem sobie na grilla, kilka zjedzonych kiełbasek i alkohol zrobiły swoje i znowu przez dwa dni zaczęły mi się pojawiać zmiany skórne.Czy macie jakiś sposób na to? czy unikacie alkoholu i innych przyjemności ? Dodam że nadal staram się stosować diete jednak zdarzają mi się dni kiedy zjem jakieś ciacho czy też wypije kilka piw.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 02, 2014 20:31 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Ja ogólnie mało pije alkoholu. Czasami jakieś piwko czy kieliszek ale nie mam niespodzianek. Tym bardziej po słodyczach, których jem dość dużo bo je lubię. Kiedyś jak sobie odmawiałem tych przyjemności moja skóra wyglądała dużo gorzej. Moim zdaniem dieta nie ma dużego wpływu na ŁZS. Przynajmniej u mnie tak jest. A sory bym zapomniał. Dziwne ale jest jedno danie po, którym bardziej swędzi mnie głowa (ale nie mam na twarzy zaczerwień) są to moja ulubione naleśniki. Niby smażone itd. ale np. jak zjem kotlety też smażone to tego nie mam dziwne xd. No nic sam musisz po jakimś czasie dojść do wniosku czy dieta Ci pomaga i Twojemu łzs czy nie.:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 15:45 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Minęły 3tygodnie odkąd odstawiłem całkowicie dotychczasowe kosmetyki, używam tylko kremu brzozowego Sylveco na noc oraz do mycia całego ciała szampon Babydream tak jak wcześniej tutaj mi radzono.Zauważyłem efekty a mianowicie na czole nie występują mi czerwone plamy a jak juz to sporadycznie jednak czasem swędzi mnie ciało a na twarzy i klatce piersiowej plamek nie ma, natomiast zaczął mi wychodzić trądzik nie jakoś mocno ale jakaś krostka co parę dni się pojawi.Zacząłem też solidnie ćwiczyć staram się co drugi dzień robic pompki, brzuszki i takie tam ogólnie więcej ruchu.Twarz przemywam też wodą przygotowaną jest ona dobra czy raczej nie bardzo? Jeśli chodzi o diete to postanowiłem wszystko z umiarem, ograniczam cukry, ostre potrawy i rzeczy przetworzone jednak raz na jakiś czas zjem jakieś ciacho czy zjem pizze i nie ma dramatu, natomiast widzę że najbardziej po wypiciu kilku piw na drugi dzień skóra jest w gorszej kondycji.Piję też dużo wody niegazowanej (2l dziennie) bo jak wiadomo woda oczyszcza no i ponoć skóra też lepiej wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 15:45 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL