Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 08:10

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 17, 2014 13:35 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Temat widze poruszany wiele razy , każdy wypisuje mnóstwo kremów , maści , leków , sterydów etc. ja sam stosowałem wiele i nie przynosiło to owocnych skutków a mianowicie od 5-6 lat mam problem ze skóry na początku nie stanowiło to dla mnie problemu ponieważ czerwone piękące i swędzące plamy pojawiały się sporadycznie i to w okresie zimy , natomiast z czasem problem zaczął się nasilać coraz częściej przy wysiłku fizycznym , zdenerwowaniu czy też zmianie temperatur na czole oraz klatce piersiowej (tam sporadycznie) pojawiały się czerwone plamki o nieregularnych kształtach , wiem że wielu pewnie to zbagatelizuje ale trudno znieść wzrok ludzi którzy patrzą na Ciebie jak na jakieś ufo , aby dowiedzieć się co mi jest i jak to leczyć przeszukałem cały internet i doszedłem do wniosku że jest to Atopowe zapalenie skóry lub też trądzik różany , jednak po przeczytaniu wielu postów stwierdziłem że może być to Łojotokowe zapalenie skóry , dodam że łupież czasem pojawiał mi się jednak nie miałem z tym większego problemu. Z leków które brałem to : tabletki Aerius (zapisane przez dermatologa) , EctoSkinP7 , Cetaphhil MD , Emolium krem specjalny , Travocort (steryd zapisany przez dermatologa) , tonik Pharmaceris A. Wizyty u dermatologa też nie dały za wiele , stwierdziła że ważna jest dieta (od dłuższego czasu unikam mleka bo wiem że uczula ale co jeszcze? ) wiadomo ostre potrawy , słodycze tylko jak wyeliminować cukier skoro jest praktycznie we wszystkim ? Ostatnio byłem w aptece u zaufanego farmaceuty pokazałem mu co wcześniej stosowałem i ogólnie opisałem swój problem powiedział mi żebym spróbował toniku z serii Pharmaceris T oraz tabletek Normatabs (suplement diety) stosuję to od tygodnia i jak na razie zauważyłem tylko że na twarzy wysypało mi się więcej pryszczy ale może to ma jakoś wyjść teraz ? Nie wiem sam już co stosować jakie leki , jaka dieta. Chce znalezc złoty środek na to cholerstwo zanim wpadne w jakaś depresje a nie chce marnować czasu (mam 20lat) na zadręczanie się i pilnowanie czy za chwile nie wyskoczą mi jakieś czerwone plamy na twarzy...
co na tą twarz najlepiej stosować , coś bez recepty , bez sterydów co poprawia wygląd skóry i nie powoduje wyprysków czerwonych swędzących plam. Jakiś krem , płyn , tabletki ?
W ogóle nie jestem pewien czy to ŁZS ale wszystko na to wskazuje , mam też pytanie czy tą chorobą mogłem nabyć np. przez robienie sobie maseczki na trądzik z drożdży i mleka którą stosowałem dłuższy czas na twarz ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 17, 2014 13:35 


Góra
  
 
PostNapisane: So maja 17, 2014 13:39 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Obecnie stosuje na czoło olejek z drzewa herbacianego z oliwką do tego przemywam twarz octem jabłkowowym (i tu pytanie czy można mieszać to ze sobą ? ocet jabłkowy z olejkiem z drzewa herbacianego ?) , tabletki Normatabs , tonik Pharmaceris T i krem również z serii Pharmaceris T i piję raz dziennie szałwie , rumianek oraz herbate z miętą , zacząłem też stosowac diete tzn. wykluczyłem ze swojego jadłospisu kawe , czekolade , słodycze staram się jadać sporadycznie tylko , żółte sery tak samo białe , ogólnie nabiał do tego wszelkie ostre potrawy. Czy robie dobrze ? Będę wdzięczny za jakąkolwiek okazaną pomoc/rade :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 17, 2014 14:27 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Po pierwsze - koniecznie odstaw wszystko co aktualnie stosujesz na twarz, wraz z produktami Pharmaceris. Tabletki możesz "wyjeść" do końca. To co teraz stosujesz tak przesusza Ci skórę i w dodatku ją podrażnia że hoho :wink: Olejek z drzewa herbacianego (napisz firmę proszę) to dobra sprawa ale trzeba umiejętnie stosować żeby nie przesuszyć skóry. Póki co go nie używaj.

Aktualnie plamy pojawiają się na całej twarzy czy tylko na czole ?
Odstawiłabym tonik a skupiłabym się na porządnym nawilżaniu skóry twarzy. Poza tym, jeżeli masz trądzik hormonalny to leczenie zewnętrzne bez użycia czegokolwiek na receptę niewiele da. Jeżeli to trądzik kosmetyczny czyli spowodowany niewłaściwą pielęgnacją - możemy spróbować Ci pomóc. Oczywiście często występuje mix obu rodzajów trądzików, ale pielęgnacja w obu przypadkach powinna przebiegać tak samo więc efekty powinieneś zauważyć.
Po pierwsze: zakaz mycia twarzy mydłem i innymi dostępnymi szeroko produktami. Najlepiej zaopatrzyć się w szampon (tak, szampon) Babydream (Rossmann). Można nim się umyć od stóp do głów, ma łagodny skład, włosy są po nim trochę sianowate (bo nie ma tak silnych detergentów i innych "cudów" co przeciętny szampon). Spieniając go na dłoniach można nim bez wahania umyć twarz. Jest to tania (5 zł/250 ml) opcja i bardzo dobra.
Po drugie: bezwzględny zakaz dotykania się po twarzy, tarcia, uciskania czy drapania - może brzmi to śmiesznie, ale skóra problemowa nie lubi "nadprogramowego" dotyku :wink: Poza koniecznym myciem czy smarowaniem. Przed każdym nałożeniem kremu należy ręce dokładnie umyć (chodzi tu głównie o zmycie pozostałości po substancjach które przeniesione na twarz mogą ją podrażnić). Dłonie można myć czym się chce, byle dokładnie je spłukać.
Do nawilżania twarzy na pewno nie krem dedykowany cerze tłustej, trądzikowej. Są one zazwyczaj tak wysuszające że pozornie matują w efekcie robiąc większe spustoszenie. Ja polecam: Bioderma Sensibio Light, Bioderma Hydrabio Sérum - te dwa kremy dostępne w każdej aptece, w razie czego zawsze można zamówić na miejscu jeśliby nie mieli. Poza tym bardziej treściwszy jest krem Sylveco lekki krem brzozowy, ale trudniej dostępny, bo praktycznie tylko na Allegro ale warto go kupić. Nie polecam innych kremów Sylveco jeżeli występuje ewidentny problem z trądzikiem bo pozostałe kremy Sylveco mogą najzwyczajniej w świecie "zapchać" skórę i spowodować w efekcie większy wysyp zmian trądzikowych. Kremy tej firmy są bardzo dobre jeśli chodzi o skład ale niestety bardzo treściwe (głownie chodzi o zawartość olei) co możne nasilić trądzik. Wersja Sylveco lekki krem brzozowy nadaje się dla trądzikowców. W razie czego jak by coś się działo po zastosowaniu to pisz i ustalimy inny schemat stosowania.
Czyli podsumowując na początek polecam Sylveco lekki krem brzozowy do stosowania rano i wieczorem. Do tego szampon Babydream (Rossmann) do mycia twarzy uprzednio spieniony na dłoniach - 2 razy dziennie lub częściej jeśli będziesz miał potrzebę. Przede wszystkim skóry nie możesz przesuszać, dlatego musisz zacząć świadomie dobierać pielęgnację. Jeżeli to ŁZS to właśnie właściwą pielęgnacją można sobie bardzo pomóc.

Co do diety

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 17, 2014 21:08 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Więc tak olejek z drzewa herbacianego jest firmy ''PharmaTech''. Aktualnie plamy pojawiają się na czole kilka takich czerwonych punkcików oraz na klatce piersiowej ale głównie chodzi o czoło , w domu raczej nie mam z tym problemu ale np. kiedy wyjde gdzieś i idę to po kilku minutach czuję ogromny dyskomfort czuję że zaraz ''mnie wysypie'' , jeśli chodzi o trądzik to nie mam na tą porę jakichś mega problemów z nim , kilka pryszczy od czasu do czasu się pojawi i to wszystko. Pytanie jeszcze czy ocet jabłkowy który stosuję do spłukania włosów oraz do przemycia twarzy też odstawić ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 17, 2014 21:15 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
A jeszcze mam pytanie co z tą dietą czy warto sobie odmawiać jakichś produktów szczególnie ? Czy raczej dieta nie ma wpływu na łzs a bardziej pielęgnacja skóry i odpowiednie kosmetyki ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 18, 2014 18:12 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Lily czekam na pomoc z Twojej strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 18, 2014 20:23 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć Franek,
ja Ci powiem coś od siebie. Z tego co zauważyłem wielu osobom dieta pomaga przy łzs. Zwłaszcza jeśli odstawią cukier, nabiał, alkohol, zbędny tłuszcz itd. ogólnie trzeba się zdrowo odżywiać. U mnie dieta się nie sprawdziła tzn. gdy ja stosowałem to był w gorszym dużo gorszym stanie jak po tym jak rzuciłem ją w cholerę. Na co dzień jem normalnie, czyli sporo słodkiego i dużo białka i jest znośnie. Co do mycie twarzy to również polecam szampon babydream ten, który poleciła lily. Sam nim dziś myłem głowę i twarz i jest naprawdę dobry jak na tą ceną i skład. Co do mycia twarzy to ja od jakiś 5 miesięcy myję 2x dziennie twarz żelem myjącym ziaja łojotok i trądzik. Świetna sprawa to dzięki niemu tak naprawdę dałem popalić mojemu łzs. To on zredukował rumień i inne niedoskonałości. Wgl świetny kosmetyk nie wysusza choć byś mył nim 5x dziennie twarz jest antyalergiczny, delikatny dla skóry i ma ph takie jak potrzeba. To takie coś jak w linku http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26583
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 18, 2014 20:48 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Co do diety to od paru dni próbuje się zdrowo odżywiać , praktycznie wyeliminowałem wszystko to co lubie , jem wafle ryżowe , bułki pełnoziarniste , mięso bez panierki pieczone , dzisiaj np. jadłem zupe rybną z warzywami oraz makaron ze szpinakiem.Piję dużo wody niegazowanej z cytryną , unikam nabiału i słodyczy , alkohol sporadycznie ostatni raz na święta piłem.Narazie wiadomo efektów nie widać , dzisiaj siedząc sobie spokojnie przed komputerem poczułem że skóra zaczyna mnie ''piec'' i zaraz potem do łazienki zobaczyć i już na czole kilka plam , klatka piersiowa i plecy również. Takie swędzące , piękące plamy które znikają po kilku minutach , kiedyś gdy na twarzy pojawiały się takie plamy to czasem przemywałem je zimną wodą z kranu aby dać skórze ukojenie jednak teraz wiem że to jeszcze może pogorszyć. Zanotowałem sobie kosmetyki od Lily i Sławka i zamierzam je zakupić , bo na ten czas odstawiłem wszelkie inne. Jak macie jeszcze jakieś wskazówki to piszcie proszę , jak to mówią tonący brzytwy się chwyta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 19, 2014 21:42 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Lily jeśli chodzi o ten krem brzozowy Sylveco to czy ten mogę zamówić http://allegro.pl/lekki-krem-brzozowy-s ... 16785.html ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 06:09 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Tak, dokładnie o ten chodzi więc możesz kupować.
Jeżeli chodzi o dietę to musisz sam zaobserwować czy pomaga. Wiele opinii jest takich, że ograniczanie spożycia pewnych produktów przynosi korzyści. No cóż, ja jestem przykładem, że dieta nie ma żadnego znaczenia, a tylko i wyłącznie pielęgnacja odgrywa kluczową rolę.
Ten olejek z drzewa herbacianego jest dobry na szczęście, bo czasem ktoś może sobie aplikować kompozycję zapachową a nie olejek który w składzie powinien mieć stężenie 100%, bez dodatków.
A jak płuczesz włosy ? Rozcieńczasz ocet i spłukujesz nim włosy ? Jeśli tak, to na włosy możesz stosować ale na twarz nie. Jak myjesz włosy to do szamponu, jak już wylejesz go na dłoń, możesz dodać parę kropli olejku herbacianego :) Ale nie wlewaj do butelki bo olejek upłynnia konsystencję szamponu.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 06:09 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL