Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:10

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 03, 2014 07:50 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So maja 03, 2014 07:28
Posty: 2
Witam.
Mam łojotok na skórze głowy. Mimo, że włosy myję codziennie, wystarczy kilka godzin i już skóra (oraz kawałek czoła) jest tłusta. Stosowałem kilka rzeczy, np. płyn Lithyop Capilar lub ostatnio szampon przeciwłojotokowy Foltene Pharma. Lecz skutek obydwu był taki sam - nie tylko łojotok nie zniknął, ale skóra zaczęła wytwarzać go jeszcze więcej! Czy powinienem go odstawić? Na innym forum zaproponowano mi, bym udał się do endokrynologa, gdyż ma to podłoże hormonalne. Co powinienem zrobić?

Jeszcze dodam, że kiedyś dermatolog przepisał mi jakiś kompleks witaminowy, kluczową była witamina PP (na receptę) i rzeczywiście były efekty. Niestety jak tylko przestałem łykać - łojotok wrócił.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2014 07:50 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr maja 14, 2014 10:06 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jeżeli po witaminie PP widziałeś wyraźną poprawę to również radziłabym się udać do endokrynologa.
Czy również masz problem z łupieżem ? Jeśli tak, to czy po wymienionych przez Ciebie specyfikach problem się nasilił ? Możesz podać na Forum ich składy ?
Co do łojotoku - jego wzmożone wytwarzanie było oczywiście spowodowane zastosowaniem tamtych produktów. Dlaczego ? Skóra musiała być po nich bardzo przesuszona przez co próbowała się "ratować" wytwarzaniem jeszcze większych ilości sebum. A sebum w nadmiernych ilościach działa wysuszająco i podrażniająco. Takie błędne koło. Skórę łojotokową trzeba nawilżać od zewnątrz, dotyczy to twarzy i skóry głowy. Wtedy będzie ukojona i będzie można mówić o sukcesie. Niestety powszechnie dostępne produkty działają wysuszająco co w efekcie drażni skórę i efekt w najlepszym przypadku jest żaden.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 14, 2014 10:23 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Ja teraz zacząłem łykać witaminę PP ale bez recepty za 3.50 za 20 tabletek. Na razie biorę ponad tydzień jedna kapsułkę dziennie 50mg ale na razie bez zmian. Wiadomo na efekty trzeba poczekać. A mógłbyś napisać dokładną nazwę i producenta (chyba tak to się pisze) witaminy pp, którą ty zażywałeś oraz ile mg jeśli masz tam gdzieś opakowanie.

Pozdrawiam. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 21, 2014 13:25 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So maja 03, 2014 07:28
Posty: 2
lily, z łupieżem nigdy nie miałem problemów. A mogłabyś polecić jakiś dobry środek nawilżający? Co do składów kosmetyków wymienionych w pierwszym poście, płyn Lithyop Capilar zawiera
substancję czynną: Lithium Succinate (bursztynian litu) 8%, a jeśli chodzi o szampon Foltene Pharma, oto co widnieje u producenta:
Cytuj:
Skład:
- Witamina B6.
- Biotyna.
- Wyciąg z szałwi.
- Nie zawiera lauretosiarczanu sodu (Sodium Laureth Sultafe – SLS).
Wskazania i działanie:
Szampon reguluje wydzielanie łoju. Opracowany specjalnie w celu usuwania nadmiaru sebum. Normalizuje aktywność gruczołów łojowych. Łagodna formuła nie zawiera lauretosiarczanu sodu (SLS). Chroni delikatną równowagę skóry głowy.
Witamina B6 i biotyna pomagają regulować wytwarzanie sebum na owłosionej skórze głowy. Wyciąg z szałwi, dzięki właściwościom oczyszczania skóry, przynosi ulgę włosom i odświeża skórę głowy. Nie powoduje „efektu odbicia” – po zakończeniu stosowania szamponu nie następuje powrót do problemu przetłuszczania się.


slawek17, zażywałem następujące witaminy: Vitaminum PP Teva (200 mg) oraz Vitaminum C Teva (200 mg). Teva to chyba właśnie producent. Co do ilości, dokładnej nie pamiętam, ale było tego dużo. Samą witaminę PP rano i wieczorem przynajmniej po dwie tabletki (czyli co najmniej 800 mg dziennie), witaminę C w jeszcze większych ilościach, z tego co pamiętam, ale bez konsultacji z lekarzem nie polecam ustalać sobie samemu dawki. Efekty były natychmiastowe - już na drugi dzień praktycznie żadnego łojotoku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 09:33 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Na początek mogę polecić łatwo dostępny i bardzo nawilżacz do skóry głowy - Seboradin Niger Balsam (podkreślam BALSAM). Dostępny w każdej aptece, jeśli nie od ręki to można z pewnością zamówić. Koszt ok. 24 zł/200 ml.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 17:23 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
marco dzięki za odpisanie w sprawie tych witamin. Faktycznie sporo tego łykałeś. :p


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 17:23 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL