Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:54

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 07, 2014 22:02 
Offline
nowicjusz
nowicjusz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2014 21:32
Posty: 2
Chciałbym się was spytać o to jak często myliście i jak często myjecie włosy przy łojotokowym zapaleniu skóry. Mam tutaj na uwadze trzy rzeczy które dostajemy gratisowo do łojotoku. Czyli zabijanie mieszków włosowych przez łój, swędzenie oraz pieczenie. Czyli im dłużej zostawiamy łój na swojej głowie tym bardziej włosy wypadają, bardziej swędzi i piecze. Chodzi mi o to że mycie pomaga na te przypadłości, ale jednocześnie podrażnia naszą skórę głowy i tym samym powoduje zwiększenie wydzielanie łoju. Osobiście bywa tak że myje włosy dwa albo trzy razy dziennie bo nie jestem w stanie wytrzymać swędzenia a o spaniu na na poduszce bez umycia wcześniej włosów nie ma mowy. Innymi włosy - ma ktoś jakiś złoty środek jak to pogodzić ? ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 07, 2014 22:02 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr kwi 09, 2014 22:23 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pt lut 07, 2014 10:25
Posty: 13
O kurczę, a mnie się wydawało, że moje mycie codziennie rano to już bardzo często. Dopóki myję włosy dobrym szamponem jest okej. Nie swędzi, nie ma płatów.
Może inny szampon? Taki, który łagodzi i nawilża skórę głowy? Innego rozwiązania nie widzę...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 12, 2014 21:07 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Ogólnie mam taką zasadę, że myję głowę nie rzadziej niż co 2 dni. Ale na częste myje codziennie ponieważ mam jakąś robotę w domu i następnego dnia idę do szkoły więc muszę jakoś wyglądać. Ale wiem, że im częściej myje się włosy tym one bardziej się przyzwyczajają i włosy później bardziej mogą się przetłuszczać ale to też zależy od kilki czynników np. szamponu, którym myjemy włosy. Lecz ważne jest też, żeby w miarę dbać o stan naszej skóry głowy. Dobry szampon+coś na łupież, jakiś balsam lub emulsja i da się żyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 30, 2014 14:06 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr kwi 30, 2014 14:00
Posty: 1
najlepszy jest przeciw włosom przetłuszczającym się

_________________
ogrodniczy warszawa
lakiernie proszkowe Kraków


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 30, 2014 18:57 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr kwi 30, 2014 18:15
Posty: 1
Niestety za często nie można - ja co 3 - 4 dni :(

_________________
bieganie
ogrzewanie podłogowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 30, 2014 19:04 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
To masz dobrze jak co 3 -4. Ja muszę częściej bo wyglądają nieświeżo a w tedy źle się czuję :D.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 19:26 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn maja 05, 2014 19:22
Posty: 1
Ja na początku myłem często. Było to konieczne. Zalecenie dermatologa. Obrzydliwy specyfik. Teraz mam już inny szampon. Skóra się przyzwyczaiła i myję góra 3 razy w tygodniu :)

_________________
automatyczne skrzynie biegów Białystok
skrzynie biegów naprawa Białystok


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 06, 2014 19:29 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
baronmax mam do Ciebie pytanie. Jakiego szamponu używasz, że myjesz 3x w tygodniu? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 14, 2014 10:59 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Temat wisi już jakiś czas i jakoś umknął mojej uwadze. W takim razie powiem co sądzę o częstym myciu.
Misją tego Forum, poza tym, że mamy tutaj sobie pomagać i się wspierać, jest obalanie mitów i uświadamianie. Szczególnie zależy mi na tych dwóch ostatnich kwestiach, bo dzięki nim, każdy będzie mógł pomóc sobie a przy okazji innym.

Nie jest prawdą, że jeżeli włosy będą rzadziej myte, to skóra się "przyzwyczai", będzie się mniej przetłuszczać i w ogóle będzie cud miód malina. Prawdą jest, że skórę głowy powinno się myć tak często, jak jest to potrzebne. Skóra głowy "pracuje" intensywnie nawet u osób które nie mają problemów skórnych. Osoby ze skórą problemową muszą oczyszczać ją częściej, bo zalegający łój zmieszany z zanieczyszczeniami powietrza (mam na myśli wszelkiego rodzaju pyły), powoduje podrażnienie skóry głowy, a w efekcie indukcję bądź nasilenie stanu zapalnego.
A teraz czas na uświadomienie, tak jak pisałam na początku, pamiętacie :wink: ?
No więc "mycie" "myciu" nie jest równe. Można kupić pierwszy lepszy szampon, wyszorować czuprynę i już się cieszyć, że skóra czysta to skóra zdrowa. Owszem, ale na pewno nie u osób z predyspozycją do łupieżu czy stanu zapalnego. Trzeba być świadomym pielęgnacji, gdyż odpowiednio dobrana pomaga zapomnieć o chorobie. Mówię to, bo wiem z własnego doświadczenia, a nie stosuję jakiegoś magicznego czy super drogiego środka. Trzeba wiedzieć czym myć (podstawa to produkty bez SLS i jego podobnych w działaniu form; godny uwagi jest szampon Babydream (Rossmann), i co stosować dodatkowo jeśli skóra dalej "woła" o pomoc. Na początek balsamy i inne preparaty przeznaczone do włosów z krótkim i rzeczowym składem (mój faworyt: Seboradin Niger Balsam do włosów). Mleczko czy inne smarowidło przeznaczone teoretycznie do ciała również może się nadać, ważne aby zajrzeć do składu i zobaczyć czy będzie okej (jeśli nie umiemy czytać składów - napisać na Forum, chętnie pomogę w rozszyfrowaniu co może podrażnić). Ponadto na skórze głowy można wypróbować oleje jadalne - oby nierafinowane (kokosowy, z czarnuszki).
Tym sposobem nawet przy codziennym myciu skóra nie dość, że będzie oczyszczona to będzie ukojona, bez stanów zapalnych, swędzenia czy przesuszenia. Ważne aby być systematycznym i przy pojawieniu się efektów, nie rezygnować z pielęgnacji bo zapewniam, że problem wróci, niestety.
Moim zdaniem błędne (niekoniecznie koło :wink: ) to jest myślenie, że przy rzadszym myciu, skóra głowy będzie zdrowsza. Jak się o nią świadomie zadba, to można szorować i szorować i wszystko będzie ok :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lis 08, 2014 16:17 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So lis 08, 2014 16:10
Posty: 1
Marta napisał(a):
O kurczę, a mnie się wydawało, że moje mycie codziennie rano to już bardzo często. Dopóki myję włosy dobrym szamponem jest okej. Nie swędzi, nie ma płatów.
Może inny szampon? Taki, który łagodzi i nawilża skórę głowy? Innego rozwiązania nie widzę...


Koleżanka dobrze radzi. Spróbuj innego szamponu powinno pomóc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 08, 2014 16:17 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL