Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:15

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 26, 2014 11:24 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Też mnie to zastanawia, aż sam pójde sobie zrobić chyba takie badania i dam znać jak u mnie. Tylko gdzie takie badania sie robi i ile zapłaciłaś? Ja z ciałem nie mam problemów więc nic powiedzieć o tym nie moge


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 26, 2014 11:24 


Góra
  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 20:34 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Ja czasami też mam problem z swędzącym ciałem. Po prostu czasami mnie zacznie swędzić brzuch lekko się podrapię wyskoczy taka krostka jak od ugryzienia komara i znika po pół godziny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 28, 2014 16:34 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 05:51
Posty: 39
Hej. To badanie nie było drogie. Kosztowało 23 zł. Na wyniki trzeba czekać jakiś tydzień. Ja je wykonałam w Alab. Mają swoją stronę internetową i można się na niej dowiedzieć o najbliższym punkcie pobrań. Co do wyniku, to jest ujemny. Rozumiem, że każdy z nas ma te nieszczęsne drożdżaki, tylko w przypadku naszym powinno ich być więcej niż normalnie. W moim przypadku ta ilość nie przekroczyła normy. Naprawdę teraz nie wiem gdzie uderzyć. Skoro szampony przeciwłupieżowe mają zwalczać te drożdżaki to jaki jest sens ich używania w moim przypadku? Może powtórzyć te badania? Już sama nie wiem.

Sławku, w Twoim przypadku pewnie to też jakieś alergiczne sprawy. Tylko u mnie jest gorzej. Mi to tak łatwo nie znika. Tak jak pisałam mam później ślady. Takie jak się ma po jakimś stanie zapalnym. A na szyi to w ogóle mam ciągle takiego liszaja, który raz jest mniej widoczny, raz bardziej, raz czerwony i swędzi, raz mniej widoczny. Nie mogę się tego dziadostwa pozbyć, nawet ja 3 dni smaruję pimafucortem ( dłużej się boję i robię przerwę). Ale ciągle to mam. Tak samo takie placki na dekolcie i w miejscach które już wcześniej opisałam. Jedyne co, to że dostałam receptę na telfexo. To antyalergiczny lek. Chyba dość silny. Po nim mniej mnie swędzi. Ale plamiska nie znikają. Boję się używać zbyt długo pimafucortu czy hydrocortysonu. Resztki protopicu 0,03 jakie mi zostały też na to nie działają. Zresztą protopic też nie miód. Niby bezpieczniejszy od sterydów a tak naprawdę cholera wie jak to z nim jest na dłuższą metę. Jak stosowałam go zeszłego lata, to wkurzało mnie uczucie ciepła w miejscach gdzie go stosowałam ( w sumie cała twarz). I było mi podwójnie gorąco :-). Dlatego nie chciałabym go używać regularnie właśnie na lato.

Napiszcie proszę co sądzicie o tych drożdżakach. Może ktoś miał już takie badania? Albo się na nie wybiera? Ciekawa jestem waszych wyników i waszych opinii.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 28, 2014 17:25 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Wrócę do tych zaczerwień bo coś mi się przypomniało..Miałem coś podobnego jakieś trzy lub cztery miesiące temu. Na szyi właśnie. U mnie to wyglądało jak typowe zaczerwienienia, nie jakieś bardzo widoczne trochę, była na nich taka skorupka jakby skóra martwa, nasilał się podczas mycia więc jak się kąpałem starałem się nie ruszać tych miejsc. Miałem dylemat czy ruszać to czymś tzn. smarować czy nie. Nie wiedziałem czy ma to związek z ŁZS czy nie. Raz nawet chciałem posmarować zoxidermem ale pomyślałem sobie jak zrobi się gorzej czy coś to lipa będzie więc niczym tego nie smarowałem. Tak w dzień to było mało co widoczne, miałem to jeśli dobrze pamiętam po obu stronach szyi i jeśli było mi gorąco lub się zdenerwowałem to właśnie w tedy się nasilało. Lecz w końcu zaczęło blednąc co dzień to mniej było tego widać aż w końcu po jakiś dwóch tygodniach nie było po tym śladu. Przez te dwa tygodnie kiedy zauważyłem, że zmian skórne przybierają zdrowego koloru używałem delikatnych szamponów bez sls itp. oraz żeli do kąpieli również bez sls. Nie wiem czy to miało jakiś związek czy nie. Teraz myję szamponami raczej delikatnymi ale zdarza się, że myje też takimi z sls itp. o raz używam żeli i płynów do kąpieli z sls i nie mam śladu na szyi po tych zaczerwienieniach.
Mam nadzieję, że Ci to zniknie. :)
Trzymaj się:).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 28, 2014 20:01 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Badania zrobie na pewno ale jakos pod koniec maja, bo teraz mam matury na głowie :D A co do tego alab to nie widzę na stronie internetowej badań skóry głowy, a może źle szukam? Ja u siebie zauważyłem ze w strefach łojotokowych gdziekolwiek po myciu nie przejade po skórze paznokciem (czy to miedzy brwiamy, we włosach, a nawet po małżowinie usznej) to zostaje na paznokciu skóra(taki osad ze skory?), tak jakby była zmiękczona od wody i bez problemu dało sie ją zdrapać. Także ja naprawde nie wiem co mi dolega, przypomina mi to też tak jakby wychodzące zaskórniki, a może to poprostu łupież tłusty?
Co do drożdzaków to myślalem ze tylko one są odpowiedzialne za łuske, no bo co innego? A może poprostu poszłaś na badania po umyciu szamponem przeciwgrzybiczym i sie jeszcze nie zdążyły namnożyć?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 29, 2014 16:59 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
gimbus dobrze myśli. Ja jak kiedyś czytałem o różnych badaniach mikrobiologicznych skóry twarzy z tego co pamiętam na obecność nużeńca to raz przeczytałem, że takie badanie robi się rano. Tzn. wstajesz po nocy, nie wolno myć twarzy tylko w takim stanie się idzie i się robi badania. Bo tak to wyniki mogą być nie rzeczywiste.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 29, 2014 17:33 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 05:51
Posty: 39
Cześć,

Gimbus, te badania to są badania mykologiczne. Taka jest fachowa nazwa. I jak wpiszesz w Alab, to wyświetli się to badanie. Ja mimo to zadzwoniłam jeszcze do placówki najbliżej mnie żeby się upewnić.
Głowę myłam dnia poprzedniego ( bo bym chyba z domu nie wyszła takie tłuste) ale już od jakiegoś czasu nie myje szamponami z substancjami aktywnymi tzn. grzybobójczymi. Parę postów wcześniej pisałam, że się na nie wkurzyłam, bo 3 mycia jest niby lepiej, a później masakra. Teraz, używa szamponu isana med z rossmana z mocznikiem dla wrażliwej skóry głowy. Bez parabenów itp. I powiem szczerze, że skóra mniej się łuszczy. Tak jakby skóra głowy bardziej nawilżona. Ale niestety został świąd.....Ale kosztował naprawdę niewiele, bo ok 5 zł. Cóż za miła odmiana w porównaniu do tych drogich, aptecznych szamponów. Mimo, ze głowa była umyta pani laborantka zgarnęła trochę łusek jako materiał do badania. Jedyne co, to że włosy nie były aż takie tłuste. Nie wiem....może powtórze te badania?

Sławku, to co piszesz o tym zaczerwienieniu, to prawie to co u mnie. Tylko u mnie nie znika. Cały czas jest albo mniej albo bardziej widoczne. Czasem prawie blade, tylko jak pociągnę ręką to czuje tą szorstkość. Po kąpieli bardziej zaczerwienione i swędzi....
Teraz z kolei doszły mi plamiska na prawym policzku. Cholera wie co to? Takie jakby krosty, czy stany zapalne. Ale nie zwykłe pryszcze, takie wiecie z białym łebkiem, tylko takie czerwone, swędzące i później trochę się łuszczą. Zauważyłam, że te stany zapalne tworzą się bliżej linii włosów, czyli na zewnątrz policzków tak jakby. Mieliście coś podobnego?
Już tu kombinuje jakie jeszcze by tu zrobić badania? Mnóstwo tego. Gronkowce, nużeńce itp. Ale nie chce się tak zapętlić w to wszystko i być mądrzejszą od lekarza.Zresztą sami wiecie jacy są ci dermatolodzy...śmiech na sali. 0 szukania przyczyn. Moja derma dopiero teraz, po ponad roku dała mi skierowanie do alergologa. Najłatwiej jest przepisać steryd!
Dobra, dosyć żali. Gimbus....powodzenia na maturze......trzymam kciuki. Ależ to stres był jak sobie przypomnę!
a Ty Sławku nie wybierzesz się na jakieś badanka?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 30, 2014 19:13 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć Agnieszko.
Badania? Raczej nie narazie. Bo najpierw bym musiał znaleźć jakiegoś dobrego dermatologa, żeby nie pogorszył mojego stanu itd. Dobry dermatolog zazwyczaj nie jest tani. Pewnie ze 100zł za wizytę + koszty dojazdu i jakieś leki. Z kasą u mnie na razie cienko, może w wakacje się poprawi jak znajdę jakaś pracę.
Puki co nie narzekam. Jestem zadowolony ze swojego stanu skóry. Teraz kiedy się opaliłem już trochę to prawie wgl nie widać, że mam łzs. Tylko tam gdzie mam go najwięcej tzn. nos mi się świeci ale da się z tym wytrzymać a tak to ok.
Wczoraj zacząłem testować nowy szampon (seboradin niger z wyciągiem z czarnej rzodkwi). Mam nadzieję, że pomoże na razie za wiele nie będę pisał bo wiadomo na jakieś rezultaty minimum z tydzień trzeba poczekać. Mam nadzieję, że zmniejszy mi wypadanie włosów i brwi bo to moja największa zmora z tego całego łzs. To chyba na tyle:).
Trzymaj się.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 30, 2014 20:04 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Dziękuje Agniemich, mam nadzieje że ten stres sie nie odbije u mnie na niczym.
Slawek, nos sie swieci nie przez łzs tylko przez rodzaj cery, wnioskuje: tłustej. Z tym sie nic nie robi, może minąc z wiekiem a może i nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 02, 2014 21:42 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
gimbus. Mądrze piszesz ale gdy byłem zdrowy nosek mi się nie świecił. A wiadomo, ze przy łzs cera ma skłonności do bycia tłustą stąd ten problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 02, 2014 21:42 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL