Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 19:51

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ŁZS?DIAGNOZA
PostNapisane: Cz kwi 03, 2014 23:49 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz kwi 03, 2014 22:42
Posty: 6
Witam , jestem tu nowy ale czuje,że chyba zostane z wami na dłużej;D
Otóż większość objawów jakie mam sie zgadzaja tj. przetłuszczajace się włosy,tłusty łupież (na głowie mam mase tych łusek, skóra głowy jest jakby mocno napieta i mam wrażenie ze jest też przesuszona,w sumie to myje teraz głowe codziennie,bo włosy rano są przetłuszczone;gdzies już od miesiaca jednym szamponem tj. "head and shoulders",nie wiem czy ma to jakies znaczenie akurat co do tej przesuszonej skóry głowy ,ale teraz jest masakra ze stanem mojej skóry i włosów,bardzo sie przeżedziły,co było piorytetem do zmotywowania mnie i walki z tym "hu*******!.).Cofając sie w przeszłość to mam gdzieś to jakieś 1,5 roku.Kiedyś coś probowałem czytać na ten temat, ale facet jak to facet, cos tam zobaczyłem, przeczytałem i na tym sie skończyło ,no ale w wyniku tego zaczałem stosować"nizoral", a pożniej "selsun blue",ten pierwszy specyfik bezskutecznie,a przy tym 2-gim miałem troche lepesze wrażenie.Co do twarzy to może teraz coś delikatnie widze w okolicach policzków,ale też nie wiem czy to jest objawa ŁZS ,ciało natomiast jest "najs".Nie pomijając najważniejszej rzeczy, nota bene nie swedzi mnie skóra głowy! ,a wiec teraz nie wiem czy to ŁZS czy co innego?
Czytając te forum postanowiłem kupić ten "Zoxiderm"emulsja przeciw łupieżowa, balsam "Seboradin Niger" i jakis "delikatny" szampon,ale chciałbym napierw zobaczyć wasze wypowiedzi.

Pozdrawiam, Kamil


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 03, 2014 23:49 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 10:06 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Wcale nie musi swedziec cie glowa, jak widzisz u kazdego lzs sie troche rozni i na kazdego dziala co innego. Jak sie jeszcze nie wybrales do dermatologa to to zrob i on ci powie co ci dolega. A co do leków to trzeba testowac i testowac, sam jeszcze nie mam swojego zlotego srodka. A no i uwazaj zebys nie dostal sterydów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 05, 2014 11:57 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
W pewien sposób sam się zdiagnozowałeś :) - łupież tłusty (łojotokowy). Nie oznacza to ŁZS, które objawia się czerwonymi, często swędzącymi, plamami, następnie złuszczającymi się tworząc strupki i "płatki" naskórka. W każdym przypadku schemat pielęgnacji jest taki sam - podstawa - łagodny szampon (np. Babydream). Dodatkowo warto o balsamy do skóry głowy o dobrym składzie, lub dobry balsam/mleczko do ciała, również o dobrym składzie. Nie ma co się bać stosować ich na włosy - to że napisane "do ciała" nie znaczy że na głowie się nie sprawdzi, ALE decydujący jest SKŁAD. Nie można polecieć do sklepu i kupić pierwszego lepszego produktu bo często powoduje to zaostrzenie zmian. Odstawienie drogeryjnych produktów to podstawa bo zła pielęgnacja daje objawy w postaci łupieżu czy ŁZS.
Sam wypisałeś rzeczy które polecam na początek. Od czegoś trzeba zacząć :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 09, 2014 20:47 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz kwi 03, 2014 22:42
Posty: 6
ok,dzieki ,odezwe sie za jakis czas i napisze co i jak , a co sadzicie o jakiejs odzywce do wlosow bez splukiwania? pamietam wlosy po np. nizoralu byly jak "siano", chociaz zeby wizualnie poprawic ich wyglad?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 11, 2014 14:59 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz kwi 03, 2014 22:42
Posty: 6
I co bys mogla polecic konkretnie do nawilzenia skory glowy? Wiem ze jak po treningu przykladowo po bieganiu na swiezym powietrzu to praktycznie nic nie czuje tych lusek na glowie... nie wiem z czym to zwiazane ,ale chyba przez to ze skora glowy jest sucha?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 18, 2014 18:56 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jeśli ma się problematyczną skórę głowy to nie polecałabym odżywek bez spłukiwania bo włos szybko się obciąży i będzie wyglądał nieświeżo. Za to np. Gb]Garnier Naturalna Pielęgnacja [Ultra Doux], Odżywka do włosów suchych i zniszczonych `Awokado i masło karité`[/b] jest bardzo fajny. Oczywiście jest to odżywka ze spłukiwaniem :) Wystarczy nałożyć, odczekać chwilę i zmyć :) Mam długie (do lędźwi), proste włosy i niestety lubiące się puszyć. Ta odżywka je wygładza, nie obciąża. Oczywiście jak dla Ciebie to może nie być potrzeby stosowania po każdym umyciu włosów, ale np. co drugie mycie. Koszt odżywki to 8 zł, skład całkiem przyzwoity jak na tego typu produkt.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2014 18:56 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL