Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 00:06

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 12, 2010 18:46 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 17:55
Posty: 14
witam postanowilem sie podzielic swoimi doznaniami na forum ,choc je obserwuje od dawna to teraz postanowilem to troche opisac bo jestem w czasie kuracji ktora mnie przeraza jak narazie efekty sa.
Ale od początku mam lat 30 pierwsze objawy to w szkole podstawowej łupiez wogule nie leczylem tylko jakies szampony i tyle nawet sobie sprawy niezdawalem co to jest.Az nagle w wieku 27 lat zauwazylem uczulenie na tulowiu za uszami na szyi myslalem ze to allergia pokarmowa,robilem testy ,wyszlo ze uczulony jestem na czekolade, roztocza i ostre przyprawy wiec myslalem ze od tego to mam .Po 2 latach męczarni tzn od 2009 zaczalem chodzic po dermatologach i efekty zadne ,co przypisywali dzialalo na krótko szampony od Nizoralu do stieproxu rózne maci na glowe na te holerne platy np FLUCINAR ,SALICYLOL masci robione nic nie pomagalo wiec przestalem chodzic po lekarzach ,aż nagle choroba sie nasilila mialem dosc postanowilem spróbowac jeszcze raz i jestem obecnie na kuracji powiedziala mi pani doktor ze stan jest powazny naprawde wygladalem jak upior twarz czerwona ,za uszami i szyi plamy ,cale plecy wysypane i tułów masakra no to polecila mi kuracje tnz
zastrzyki Dexaven 10 kluć
antybiotyk Dotur 30 dni po jednej tabletce
masc na glowe dermovate
masc robiona na cialo ,nie pamietam skladnikow ale jest tlusta
LAticort masc
TRIDERM masc na twarz
Wiem ze niektore leki sa lekko sterydowe i tego sie przerazilem bylem zalamany ale od czegos próbowac trzeba ,dr. powiedziala ze nic to nie jest az tak strasznego ze ludzie zyja ze sterydami do konca zycia bo to ich utrzymuje a ja tylko chwilowo aby to zapalenie zniklo bo stan byl powazny.
Zobaczymy po nowym roku ide na kontrole jak na razie po 4 dniach wyniki sa dobre glowy nie myje od 3 dni nie mam lupiezu plamy na ciele znikly twarz jak niemowlak jest OK zobaczymy ,ale boje sie ze choroba nawroci niechce na dluga mete brac sterydów a do tego jescze dochodzi ze mam wysokie wyniki wątrobowe wiec nie moge zniszczyc jej biorac serydy potem mam nadziej ze przejdziemy na lekka kuracje tzn bez sterydów.
Nie wspomne ile kasy szlo na te leki masakra np .teraz koszt wizyty 85zl plus dojazd 35 km w jedna strone do lekarza bo u nas prywatnie nie ma,leki 130zl i tak za kazdym razem
Napiszcie co sadzicie o tym moim przypadku dzieki Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 12, 2010 18:46 


Góra
  
 
PostNapisane: N gru 12, 2010 20:07 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj.
Póki co, trzeba się cieszyć, że remisja nastąpiła. Niestety, ŁZS lubi sobie wracać, pytanie tylko jak szybko.
Dexaven na bardzo poważne, ciężkie objawy zwykle zagrażające życiu (zwykle związane z uczuleniem). Pod kątem Twojego uczulenia lekarz przepisał ? Mam nadzieję, że będzie okej, pomimo, że wyniki wątrobowe nie cieszą się u Ciebie normą. Długotrwałego działania nie da.
Doksycyklina (Dotur) ? W zasadzie jest on typowo bakteriobójczy, fakt faktem działa na stan zapalny ale chyba nie aż tak jakbyśmy chcieli ... Lekarz powiedział po co przepisuje ?
A co do mycia głowy. Nawet jeśli objawy ustąpiły, powinno się myć głowę codziennie czy raz na dwa dni góra. A oprócz tego ustalić sobie jakiś jeden dzień na tydzień bądź dwa w celu mycia głowy szamponem leczniczym. Chodzi o profilaktykę - czyli zapobieganie :wink: Pozwoli to, a przynajmniej powinno, na dłuższy czas cieszyć się zdrową skórą.
Powodzenia w walce ! Napisz za jakiś czas o efektach.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 15, 2011 12:38 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 17:55
Posty: 14
witam
no to czas podzielic sie efektami po miesiacu kuracji efekt zadowalajacy miesiac bez tej choroby; ,to sie nie da opisac po prostu ULGA nic zaden łupież ,żadne plamy na ciele twarz w naturalnym kolorze po prostu super.Bylem tylko na samych zastrzykach DEXAVEN I tej Masci robionej Antybiotyk musialem odstawic bo po 8 dniach dostalem jakies uczulenie na czole takie chrosty czerwone i one sie mazaly taką tlusta ciecza.
ale dobra miesiac sie skonczyl zastrzyki tez bylo ich 10 i po tygodniu maly nawrót choroby tzn łupiez ale nie płaty tylko drobny,i czerwone plamy na tulowiu ramionach tez nie w takim stopniu zapalnym jak przed kuracja smarowalem mascia i spokuj po 3 godzinach moglem funkcjonowac.
I postanowilem pojsc do tej lekarki na kontrole,na dzien dobry dostalem ochrzan ze przerwalem antybiotyk DOTUR powiedziala mi ze to uczulenie na czole nie bylo od tego ze reakcja alergiczna na lek jesli jest to powinna wystapic po 24 godz. a po osmiu dnaich nie mialo prawa stwierdzila ze moglo to byc od przegrzania ciala ,reakcja pokarmowa alergiczna lub stres,dziwne no ale cóz lekarz wie lepiej.Antybiotyk mialem brac razem z zastrzykami po to by to zapalenie zminimalizowac wiec dosalem te same zastrzyki Dexaven tylko ze 6 sztuk 2 razy w tygodniu i mam brac antybiotyk ten DOTUR oraz na noc CLEMASTINUM tabletki ktore tez przerwalem wtedy bo nie wiedzialem od ktorych dostalem to uczulenie.Clemastinum powiedziala ze to na ustapienie swiadu
No coż zobaczymy co bedzie dalej poki co jestem po pierwszym zastrzyku jak na razie po tej miesiecznej kuracji mimo minimalnego nawrotu jestem zadowolony mam nadzieje ze bedzie lepiej to wam pozniej napisze
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 25, 2011 10:21 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 19:08
Posty: 14
czy wam sie nie wydaje czasem, ze w zime łagodnieją objawy choroby ? A szczegolnie chodzi o mrozy. Bylo kilka dni cieplej i mi znowu lekko wyskoczylo. To takie moje spostrzezenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 25, 2011 18:43 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 17:55
Posty: 14
ponoc na zime wlasnie sie nasilaja a w lecie sa mniej widoczne pod wplywem promieni slonecznych


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 25, 2011 19:30 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Teoria głosi, że w zimę objawy się nasilają. Osobiście podpiszę się pod mareckim bo u mnie twarz w okresie wiosenno-letnim (ze szczególnym naciskiem na "letnim" :wink: ) była w przerażająco złym stanie. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 25, 2011 19:30 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL