Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 23:26

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 19:33 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Myślę jednak że Babydream jest dobry(duzo dobrych opinii) i tani- dalem 4zl za 250ml co jest dla mnie śmieszną ceną bo kupowałem juz szampony po 50zł ktore nic nie dawały. A teraz potrzebuje jakiegos dobrego szamponu dla mojej glowy. I jeszcze pytanie: jak uzywam zoxidermu to przed nim uzyc normalnego szamponu z SLS czy babydream?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 19:33 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 16:52 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Szampony z SLS muszą iść w zapomnienie, nie licząc tych leczniczych bo większość jest z SLS i jak komuś taki przeciwłupieżowy służy to nie ma potrzeby rezygnować. Spokojnie możesz użyć Babydream :) Wyszorować nim głowę a później nałożyć Zoxiderm.

gimbus3000,
a może do kompletu spróbować balsamu Seboradin Niger ? :) Skład super, nie powinien podrażnić.

Pamiętajmy że obok szamponu do codziennego stosowania nie musi stać szampon przeciwłupieżowy. Może to być balsam do skóry głowy, wcierka, cokolwiek co może okazać się skuteczne będzie dobre.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz mar 06, 2014 08:09 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Ale przeciez w tym szamponie seboradin niger jest SLS. A masz moze jakis schemat jak to uzywac np. Dwa dni babydream a potem seboradin?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz mar 06, 2014 13:15 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Przeczytaj jeszcze raz mój post. Tak to my się tu możemy bawić w nieskończoność. Bardzo proszę o uważne czytanie, inaczej można zrobić sobie krzywdę ;)

PS: tam jest "balsam" a nie "szampon".

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz mar 06, 2014 13:51 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Rzeczywiście, przepraszam. A co do tego babydream, to taki delikatny szampon moze oczyscic skore z łoju? Polecacie jeszcze cos dobrego do mycia twarzy bo zazwyczaj twarz myje tym samym co glowe i skora na policzkach mi sie łuszczy od x lat .dodam ze skora na powiekach i kosciach policzkowych swieci mi sie nawet odrazu po umyciu tak jakbym w ogole nie mogl tego umyc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Cz mar 06, 2014 19:19 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Może wyda Ci się to śmieszne (sam tak na początku myślałem) ale najlepsze mycie twarzy moim zdaniem to mycie samą wodą, odpowiednio ciepłą ale nie za gorącą. Z początku możesz zauważyć lekkie pogorszenie, bo skóra musi się do tego przyzwyczaić ale z czasem będzie coraz lepiej. Ja teraz myją twarz praktycznie samą wodą i jeśli chodzi i skórę na twarzy to praktycznie zapomniałem co to łzs. Został do poprawy tylko nos :P. Dzięki temu skóra uczy się sama bronić przed szkodliwymi działaniami itd. Lecz efekty będą widoczne po jakiś 2 miesiąca. W sprzyjających warunkach po miesiącu. Polecam takie mycie buzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 07:46 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jeśli uważasz, że samo mycie wodą Ci nie wystarczy, to spieniając szampon Babydream na rękach możesz nim spokojnie umyć twarz ... jak i całe ciało ;) Sama tak robię i jestem zadowolona.
Owszem, szampon Babydream nie jest takim "detergentem" jak szampon z SLS ale radzi sobie z myciem włosów bardzo dobrze. Dla przykładu: moje włosy są bardzo długie, kończą się jakieś 5 cm nad biodrami, myję je codziennie bo po całym dniu wyglądają nieświeżo. Wystarcza dwukrotne umycie. Skórę głowy i włosy mam czyste.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 18:23 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Musze przyznac że ten zoxiderm wyeliminował mi łupież w jakis 90%, jedyne co zostało to podraznienia, takie jakby czerwone plamki słabo widoczne, wielkosci krost, ale bez zadnej ropy ani nic. No i jeszcze troche wedzi mnie skora głowy. Korci mnie zeby uzyc nizoral bo podobno pomaga na swedzenie, ale jeszcze postaram sie utrzymac stan bez łupieżu i moze samo sie cos poprawi a jak nie to bede próbować dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 19:55 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
A nie mówiliśmy? :D Chłopie zawsze słuchaj naszych rad to dobrze wyjdziesz :).
I pamiętaj o profilaktyce z tym zoxidermem. Myślę, że 1-2 razy na tydzień i na głowie będzie względny spokój. Jak sobie chwalisz szampon babydream?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ŁZS POMOCY
PostNapisane: So mar 08, 2014 12:30 
Offline
aktywny
aktywny

Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 14:15
Posty: 64
Co do babydream, to jeszcze za duzo o nim powiedziec nie moge bo za krotko go stosuje. Ale mimo wszystko nie myje tak dobrze jak szampony, ktore do tej pory stosowalem. Tutaj zdjecie mojego policzka jakąs godzine po umyciu.
http://imageshack.com/a/img823/5194/rg81.jpg Nie mam pojecia jak to zlikwidowac, wszystkie kremy działaja tylko po zastosowaniu, po umyciu twarzy znowu jest to co na zdjeciu. A borykam juz sie z tym dlugo, zawsze myslalem ze poprostu mam przesuszoną skórę.
http://imageshack.com/a/img850/4138/0dw3.jpg
Na czole o dziwo jakos teraz nie mam wiele łupiezu, bo zazwyczaj mam podobnie jak na policzku, a co do brwi to kazda luske jaka sie pojawi odrazu sciagam czymś ostrym. Jak widac są troche przerzedzone jak sie zaczynają bo tam mi sie luszczą chyba najbardziej(albo poprostu taka ich natura) zoxiderm musze stosowac na brwi chyba co 2dni zeby bylo czysto, ale w instrukcji jest napisane zeby robic dluższe przerwy
Jak to oceniacie? Może zaproponowac dermatologowi zeby dał mi jakies antybiotyki?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 08, 2014 12:30 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL