Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt mar 19, 2024 06:41

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 30, 2013 20:15 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć. Tak jak już wcześniej pisałem na tym forum prawdopodobnie mam ŁZS, i jakoś z tym żyje. Napisałem ten post ponieważ mam do Was pytanie tzn. czy Wam (chorującym na ŁZS) też wypadają włosy i brwi? Mi włosy wypadają nie może jakoś bardzo ale jednak brwi to samo bardzo się przeżadziły bardzo się boję, że nie długo wcale ich nie będę miał. Pomocy, proszę Was kochani odpiszcie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 30, 2013 20:15 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 10:42 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Czy w brwiach też obserwujesz zmiany ŁZS ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 11:14 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Raczej tak. Tzn. nie mam zaczerwienień ale mam łupież poprostu na brwiach. Myjąc głowę zoxidremem stosuję też na brwi bo to też włosy ;) o problem z łupieżem w brwiach znika ale nadal wypadają :|. Biorę cynk od 2 tygodni. Ale to chyba za krótki czas aby zauważyć jakieś efekty. Przydało by się coś co wzmocni moje włosy i przy okazji brwi żeby tak nie wypadały.
Pozdrawiam Sławek :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 18:12 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Tak się zastanawiam czy ja przypadkiem nie mylę ŁZS z nużeńcem.

http://vistafit.manifo.com/nuzeniec-ludzki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 18:54 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
No i właśnie tu jest pies pogrzebany ;) Wielokrotnie zastanawiałam się czy przypadkiem osoby z ŁZS nie mają też nużeńca ... albo tylko nużeńca ... albo tylko ŁZS. Objawy dla rozróżnienia tych chorób super specyficzne nie są, jedynie badanie mikrobiologiczne zeskrobin naskórka może potwierdzić czy faktycznie dotyczy nas nużeniec. Jeśli masz możliwość aby Twój dermatolog skierował Cię na takie badania to byłoby dobrze.
Poza tym wypadanie włosów nie zostanie zahamowane z minuty na minutę, gdyż problem jak wiesz tkwi głębiej w skórze. Przede wszystkim nakładać też coś przeciwłupieżowego i na brwi, tak jak to robisz :) Warto też smarować brwi dobrym nawilżaczem, czymś delikatnym (np. kremy z Biodermy do skóry atopowej/wrażliwej/czerwieniącej się).

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 19:53 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Chyba faktycznie czas poszukać dobrego lekarza.
Dziękuję za zainteresowanie. :)

Szczęśliwego Nowego Roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 22:43 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Cz mar 21, 2013 21:07
Posty: 11
Mi też wypadają włosy i do tego brzydko pachną :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 19:26 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Brzydko? Co masz konkretnie na myśli?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 31, 2014 14:29 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt sty 31, 2014 14:03
Posty: 1
Witam. Ja własnie mogę powiedzieć że po 6 miesięcznej walce z łzs głowy wygrałam.
Zachorowałam nagle dokładnie 1 lipca 2013 roku pojawił się straszny ból skóry głowy, strasznie piekło bolały mnie cebólki włosów skora zrobiła się mocno czerwona a kazdy podmuch wiatru sprawiał że miałam wrażenie jak by mi ktoś ciężarki do włosów przyczepił. Badania hormonalne ok tarczyca ok badania krwi super. Byłam u 3 dermatologów i jednego trychologa nadawali sterydów które nie pomagały,miałam dziesiądki szamponów które miały pomagac w pozbyciu się łuski gdyż łuska sprawia że włosy nie dostają tlenu i wypadają kazano myc włosy co dziennie(ja wyciągałam włosy garściami)wylałam morze łez myłam włosy jednego dnia szamponem do włosów tłustych a drugiego dnia nawilżającym firmy emolium dodatkowo by łuska lepiej się odrywała smarowałam głowe balsamem emolium do skóry głowy dzięki temu pozbyłam się bolącej skóry i łuski. Wcierałam w skóre seboradin na porost nowych włosów spryskiwałam też lotonem z czarnej rzepy na porost jadlam vitapil przez 5 miesiecy suszyłam zimnym strumieniem suszarki i nagle ustąpiło. Od świąt Bożego narodzenia mam spokój nic nie boli włosy nie wypadaja,mam dużo nowych w miejscach gdzie wypadły a wypadały naprawde garśćiami 200 włosów przy kazdym mycu włosów jeszcze trochę a była bym łysa. wystarczyła konsekwencja szampon do skóry tlustej na zmiane z nawilżającym ,witaminy oraz spray blue cap na łzs bez recepty.
życze wam udanej walki z tą paskudna choroba.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 09, 2014 12:28 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć.
Dziękuję, że wypowiedziałaś się w tym wątku. Napewno rady, które tu napisałaś bardzo pomogą mi i innym. Mnie teraz włosy mnie wypadają, ponieważ stosuje szampon przeciw wypadaniu włosów taki
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26673
Jakiego szamponu do włosów tłustych używałaś? I tym spray blue cap psikałaś na włosy czy jak tam? :)
Mam nadzieję, że już nigdy włosy Ci nie będą wypadać.
Trzymaj się:).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 09, 2014 12:28 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL