Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:18

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 02, 2010 15:29 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Olejki eteryczne to ciekłe substancje wonne uzyskiwane najczęściej poprzez destylację parą wodną z odpowiedniego surowca roślinnego. Jest to mieszanka wielu związków chemicznych i organicznych. Stosowane między innymi do aromaterapii, kąpieli, masażu.
Poniżej zestawianie naturalnych olejków eterycznych i ich właściwości. Na szczególną uwagę oczywiście zasługują te, które mają dobroczynne działanie na skórę z problemami, zwłaszcza łojotokowymi – bo przecież to nas interesuje najbardziej. Ale w zestawieniu znajdziecie również inne właściwości olejków którym warto się przyjrzeć skoro już taki temat powstał.
Przełożenie cena – ilość – efekt jest tak korzystne, że na pewno warto spróbować którejś z wymienionych pozycji. Osobiście zachęcam do wypróbowania olejku z drzewka herbacianego który zdecydowanie odpowiada skórze z naszymi problemami. Sama go stosuję, o efektach w odpowiednim czasie napiszę. Na marginesie dodam, że zapach średnio przyjemny ale nie uciążliwy :wink:
Za niecałe 10 złotych można mieć +/- 7 ml olejku eterycznego który starczy na bardzo długo nawet przy codziennym stosowaniu. Jest wydajny bo stosuje się niewielkie ilości.

Teraz kilka ważnych informacji:
> Pamiętaj, że żadne poważne schorzenie nie powinno być leczone bez konsultacji z lekarzem. Również jeśli masz wątpliwości zasięgnij porady lekarza lub farmaceuty.
> Czyste, czyli nierozcieńczone, olejki eteryczne są substancjami niezwykle aktywnymi dlatego nie należy dopuścić do bezpośredniego kontaktu olejku ze skórą gdyż może wywołać silne podrażnienie.
>> Na skórę do smarowania stosujemy rozcieńczone olejki w ilości 3 – 5 kropli na ok. 15 ml (jedna łyżka stołowa) oleju bazowego. Wymieszać.
>> Olejem bazowym może być olej z pestek winogron, z migdałów, oliwa z oliwek, oliwka dla dzieci. Do cery łojotokowej poleca się olej z pestek winogron.
>> Na włosy olejki eteryczne nie są stosowane gdyż nie rozpuszczają się w wodzie więc ciężko je aplikować. Można oczywiście spróbować wmasować punktowo z kremem, oliwką czy innym olejem bazowym. Oczywiście nikt nie broni eksperymentować. Można stosować przy myciu głowy dodając do szamponu.

Obrazek


Obrazek

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 02, 2010 15:29 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr lis 03, 2010 13:40 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
lily napisał(a):
>> Olejem bazowym może być olej z pestek winogron, z migdałów, oliwa z oliwek, oliwka dla dzieci. Do cery łojotokowej poleca się olej z pestek winogron.
>> Na włosy olejki eteryczne nie są stosowane gdyż nie rozpuszczają się w wodzie więc ciężko je aplikować. Oczywiście nikt nie broni eksperymentować.


Już w wątku: Walka z łupieżem według "1001 RAD DLA ZDROWIA" był poruszony temat używania właśnie olejku herbacianego z wykorzystaniem oliwy z oliwek lub oleju z pestek z winogron.

Cytuj:
Użyj olejku herbacianego

Olejek drzewa herbacianego (z melaleuki skrętolistnej) ma silne działanie grzybobójcze. Rozpuść 7 kropli olejku w łyżce oliwy z oliwek albo w oleju z pestek winogron i natrzyj tą mieszanką głowę. Pozostaw ją na noc, a rano umyj głowę szamponem. Możesz także dodać kilka kropli olejku do szamponu, którym myjesz głowę. Dziś można już kupić szampon zawierający olejek z drzewa herbacianego.


Szczerze to tego nie próbowałem, ale jeżeli jest to polecane więc może warto. Ochotnicy niech opiszą skutki działania olejku herbacianego :)

Co do aplikacji substancji świetnie na pewno nada się strzykawka, tylko bez igły! :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 14, 2011 13:00 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
A więc teraz moja relacja ze stosowania.

Co używałam ?
Olejek eteryczny z drzewka herbacianego.

Jak używałam ?
Na twarz do smarowania - łyżeczka oleju z pestek winogron (lub czasem emulsja Seboderm) plus 4 - 8 kropli olejku eterycznego (jak porcja się skończyła to zmieniałam ilość kropel raz na większą, raz na mniejszą). Stosowane na: skóra twarzy (bez policzków, ominięta okolica oczu), okolice uszu, linia włosów przy czole i skroniach.
Na twarz do przemywania wacikiem - 250 ml płynu micelarnego czy toniku plus ok. 30 kropli olejku eterycznego
Na włosy do szamponu - na 250 ml szamponu ok. 40 kropli olejku eterycznego. Chciałam tylko podkreślić, że na czas stosowania olejku odstawiłam szampon leczniczy.

Jakie efekty ?
Jeżeli chodzi o wpływ na plamki na twarzy - efekt żaden. Owszem, ładnie "podsusza" cerę, skóra mniej się przetłuszcza i to zauważalnie, pojedyncze pryszcze które zwykle miały tendencję do pojawiania się teraz praktycznie się nie pojawiały. Dlatego polecam dla osób mających problem z trądzikiem.
Co do skóry głowy - włosy wolniej się przetłuszczają. Przy codziennym stosowaniu szamponu z olejkiem eterycznym całkowity spokój na skórze głowy (jedynie minimalne łuszczenie spowodowane tym, że przecież olejki eteryczne wysuszają). Jednak odstawienie na dwa-trzy dni powoduje ponowne pojawianie się problemu.

Czy będę stosować dalej ?
Prawdopodobnie tak. Zwłaszcza jeżeli chodzi o włosy. Przykładowo szampony typowo lecznicze bardzo je przetłuszczają (panowie z racji tego, że mają zwykle krótkie może tak tego nie odczuwają) a dzięki olejkowi włosy dłużej zachowują "świeżość", pod tym kątem jestem bardzo zadowolona. Można więc stosować takie mycie kombinowane - jeden szampon leczniczy a drugi z olejkiem eterycznym.
Kończy mi się buteleczka (cały czas pierwsza) i teraz zamierzam na odmianę wziąć olejek pichtowy (czyli jodłowy).


I teraz pytanie do Was - spotkaliście się w ogóle z próbami wykorzystania olejków eterycznych ? Sami próbowaliście ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 17, 2011 03:04 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Dzisiaj użyłam pierwszy raz olejku pichtowego jako dodatku do szamponu i płynu micelarnego. Za jakiś czas opiszę jak się miewa skóra i jak wygląda działanie w stosunku do olejku z drzewka herbacianego.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 17, 2011 03:04 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL