Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:51

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 10:27 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Do codziennej pielęgnacji skóry głowy z ŁZS polecam Physiogel Szampon Plus.

Cytuj:
Physiogel Szampon Plus to hipoalergiczny szampon z odżywką do regularnej pielęgnacji włosów delikatnych lub zniszczonych. Physiogel Szampon Plus sprawia, że włosy stają się lśniące, elastyczne i wytrzymałe. Są łatwe do rozczesania i dobrze się układają.

Physiogel Szampon Plus nie zawiera substancji alergizujących, dlatego też może być używany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. W jego skład wchodzi tylko 10 składników i odżywka. Odżywka zawarta w tym szamponie wykazuje korzystny wpływ na stopień hydratacji włosów i skóry głowy. Wpływa na pogrubienie włosów, zapobiega rozdwajaniu się końcówek i nadaje włosom zdrowy wygląd. Dzięki niej włosy stają się łatwe do rozczesania i nie elektryzują się.

Physiogel szampon Plus nie zaburza naturalnego pH skóry.

Physiogel Szampon Plus szczególnie jest polecany do pielęgnacji:
Włosów suchych, łamliwych i delikatnych
Włosów po trwałej ondulacji i farbowaniu
Włosów osób ze skłonnościami do alergii i wrażliwą skórą
Physiogel szampon Plus może też być stosowany jako wspomaganie leczenia łojotokowego zapalenia skóry, a jego używanie w czasie remisji łupieżu korzystnie wpływa na włosy i skórę głowy.

Opakowanie: 150 ml
Sugerowana cena: 32 zł.


Więcej informacji na stronie producenta: http://www.physiogel.pl/Content.aspx?id=57


Istnieje jeszcze Physiogel Szampon bez odżywki. Sam osobiście nigdy go nie stosowałem, ale jeżeli komuś "nie podejdzie" odmiana szamponu z odżywką, to Physiogel Szampon może być dobrą alternatywą.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 10:27 


Góra
  
 
PostNapisane: N paź 31, 2010 14:40 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Polecam szampon Nivea for men - Strong Power. Również dla dziewczyn :) - typowy zapach niech nie odstrasza bo po umyciu jest praktycznie niewyczuwalny. Świetnie oczyszcza i pielęgnuje skórę. Na pewno dobre uzupełnienie szamponów leczniczych.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 22:40 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
lily napisał(a):
Polecam szampon Nivea for men - Strong Power. Również dla dziewczyn :) - typowy zapach niech nie odstrasza bo po umyciu jest praktycznie niewyczuwalny. Świetnie oczyszcza i pielęgnuje skórę. Na pewno dobre uzupełnienie szamponów leczniczych.


Nie omieszkam wypróbować. Tym bardziej, że cena jest przystępna (koło 12 zł??), a nie uśmiecha mi się po raz kolejny wydawać 32 zł na Physiogel.

lily napisał(a):
Również dla dziewczyn :)


Już wysyłam maila do Nivea, że ich produkt ma szersze zastosowanie ;) Swoją drogą, skoro polecasz ich produkt do codziennego stosowania to ciekawe czy ich szampon przeciwłupieżowy nie byłby skuteczny?

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 14, 2011 13:11 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Prawdopodobnie i by był - trzeba tylko to sprawdzić :P

Przestrzegam przed stosowaniem szamponów owocowych (szczególnie cytrusowych) pachnących super-ekstra (np. Palmolive z owocem granatu czy grejpfrutem, Timotej z brzoskwinią). Wtedy dopiero skóra zaczyna swędzieć, aż można wyjść z siebie. Nie wiem dokładnie od czego to zależy bo na przykład przy jedzeniu owoców żadnych problemów nie mam.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 14, 2011 18:19 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Powiem szczerze, że kilka razy stosowałem już polecany przez Ciebie szampon: "Nivea for men - Strong Power". Powiem szczerze, że nie zauważyłem skutków ubocznych. Tylko ciężko się przyzwyczaić, że coś co kosztuje mniej niż 10 zeta może być tak dobre jak Psychogel Szampon Plus :) Może jeszcze się suszę np. na tygodniowe stosowanie szamponu Nivea i wtedy coś skrobnę :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 15, 2011 11:19 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
Co ja mogę powiedzieć to to, że nie polecam szamponu "hedendszołlders". Wypróbowałem różne rodzaje tego szamponu i żaden mi nie pomógł. Tak samo z szamponem Clear.
Obecnie używam Loreal for Men przeciwłupieżowy i jest o wiele lepszy pomimo tego, że i tak nie zwalcza mojego łupieżu. Przynajmniej jest delikatniejszy dla skóry głowy, która nie swędzi po użyciu.

Mam pytanie, jak często myjecie włosy??
Myjecie włosy cały czas normalnym szamponem a od czasu do czasu profilaktycznie (np. raz na tydzień lub na dwa tygodnie) używanie czegoś mocniejszego typu Nizoral czy Selsum Blue?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 23, 2011 20:08 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N sty 23, 2011 19:56
Posty: 1
Witam!
Ja od jakichś 3 miesięcy choruję na ŁZS i mój dermatolog przepisał mi szampon specjalistyczny Stieprox, stosowany na zmianę z szamponem Vichy, powiedział, że jak to nie poskutkuje to trzeba będzie coś doustnie działać. No i niestety niewiele pomogło i w dodatku coraz bardziej wypadają mi włosy a skóra głowy swędziiii okropnie!! Nawet teraz się muszę podrapać :P Chciałabym żeby ta choroba przestała spędzać mi sen z powiek, bo wydawanie po 80zł na głupie szampony mi się nie uśmiecha :( Bynajmniej na szamponach typu Nivea bałabym się bazować, w obawie jakie to może mieć skutki na dłuższą metę. Jest to jednak poważne schożenie, które trzeba leczyć. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 13:59 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Hej. Słuchaj, wydaje mi się, że stosowanie dwóch szamponów na raz do końca wcale nie musi być dobre, tym bardziej jeżeli stosujesz je często. Przerwa pomiędzy stosowanie szamponów leczniczych powinna wynosić średnio 2 dni. W między czasie musisz stosować łagodny szampon taki np. jaki jest opisany w tym temacie. A włosy mogą Ci wypadać od szamponów leczniczych. Bo co za dużo to niezdrowo :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 27, 2011 23:16 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 10:43
Posty: 15
a to wolno myc glowe codziennie? co pprawda mi sie teraz slabiej wlosy przetluszczaja -nie co dzien, a co 1,5, ale ponoc wsyscy lekarze z tym walcza, to zbrodnia, skora miusi miec loj...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 28, 2011 12:35 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Rożne opinie już słyszałem. Generalnie jeżeli łój potęguje łzs więc raczej trzeba robić tak żeby go w pewien sposób ograniczać nawet jeżeli to ma być po przez codzienne mycie głowy.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 28, 2011 12:35 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL