Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:38

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomoc lzs
PostNapisane: N paź 17, 2010 13:31 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N paź 17, 2010 13:25
Posty: 9
Witam mam 16 lat w wieku 13 lat pojawil mi sie lupiez stooswalem rozne szampony przeciwlupiezowe itp nie pomoglo no i zaczelo mi wywalac strupy na glowie dostalem szampon sterydowy pirolam w plynie i selsun blue pomoglo jest spokoj do dzisiaj ale rok temu broda zaczela byc strasznie czerwona i okolice nosa poszedlem znowu do dermatolog i powiedziala mi ze jest to tradzik dostalem metronidazol no i cos tam pomoglo ale teraz nie jest zbytnio dobrze zalaczam zdjecie brody Obrazek i mam pytanie czy to jest lzs ? Nie pomaga tez benzacne 5 % czy moge zastosowac selsun blue na brode to byl bardzo dobry szampon czy tez nie ? Wizyte u dermatologa mam dopiero pod koniec listopada ... Umowilem sie na nfz bo niee mam kasy na prywatnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 17, 2010 13:31 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomoc lzs
PostNapisane: N paź 17, 2010 14:10 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj !
Po pierwsze zdjęcie jest nieostre więc ciężko cokolwiek stwierdzić. Możliwe, że jest to ŁZS. Na brodzie skóra się łuszczy ? Zaatakowane okolice twarzy o których mówisz zgadzają się z miejscami które atakuje ŁZS (ale trądzik również).
Z tym szamponem sterydowym bym uważała. Przy przewlekłym zapaleniu skóry najlepiej sterydów unikać, ale jeśli stosujesz na skórę głowy - to rób to jedynie jak jest na prawdę tragicznie. Selsun Blue to całkiem niezły szampon. Możesz spróbować przy myciu włosów, jak zrobi się dużo piany, to nałożyć ją na zaczerwienienia na twarzy (zwróć uwagę, żeby ominąć okolice oczu).
U mnie dawno dawno temu dermatolog stwierdził, że to trądzik różowaty ... niestety było to ŁZS. Jeżeli pod palcami czujesz różne grudki to możliwe, że jest to trądzik. Zaczerwienienie jest tylko tam gdzie są grudki ? Poza tym sprawę może skomplikować to, że ŁZS może współtowarzyszyć trądzikowi pospolitemu więc ciężko ocenić.
Polecam się uspokoić i nie denerwować - w niczym Ci to nie pomoże a jedynie spotęguje to, co już masz na twarzy.
Benzacne ?? Odstaw ten żel. Wysuszy, podrażni i zbytnio ściągnie Ci skórę a jej teraz potrzeba delikatnego traktowania. Nie myj twarzy mydłem. Kup sobie najzwyklejszy płyn micelarny, np. z Ziaji (koszt to nie więcej jak 7 zł) a jeśli uznasz, że to nie wystarczy bo nie oczyszcza skóry z nadmiaru łoju to możesz zakupić sobie w aptece jakiś delikatny żel myjący do skóry wrażliwej. Tutaj możesz dowiedzieć się czegoś więcej > Środki do mycia twarzy.
Do smarowania i jednocześnie uspokojenia skóry z tanich rzeczy mogę Ci polecić Tormentiol w maści (stosuj jak nigdzie nie wychodzisz oraz na noc bo zostawia na skórze tłusty filtr) oraz Alantan Plus w kremie. Na co jeszcze możesz zwrócić uwagę - odsyłam do linków - wiele przydatnych informacji Maści, kremy oraz Clarsebic.
Chyba wiesz, że na ŁZS na chwilę obecną nie ma skutecznego leku. Każdy musi przebrnąć przez masę środków zanim znajdzie coś dla siebie co da chwilowe uspokojenie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia, a przede wszystkim siły w walce.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc lzs
PostNapisane: N paź 17, 2010 16:16 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N paź 17, 2010 13:25
Posty: 9
Skora na brodzie luszczy sie wczesniej byla tylko czerwona . A co myslisz o metronidazolu bo mam jeszcze gdzies jedna tubke w domu i bym zaczal stosowac kupie takze ten plyn micelarny ktory mi polecilas.Mysle ze skoa zaczela sie luszczyc bo do niedawna mylem twarz mydlem i plynem lubexyl.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc lzs
PostNapisane: N paź 17, 2010 17:49 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Metronidazol możesz stosować bez obaw jeśli pomaga. Jeżeli znikną zmiany skórne to dobrze smarować dalej systematycznie ale za to rzadziej (czyli dla podtrzymania efektu). Jeżeli nie ma po nim żadnej, nawet małej, poprawy to nie widzę sensu dodatkowo męczyć buźki.
Mydło podrażnia skórę, zwłaszcza taką już zaczerwienioną. Lubexyl również nie należy do najłagodniejszych preparatów. Musisz zdać sobie sprawę, że im mniej będziesz podrażniał skórę substancjami chemicznymi tym lepiej. Nie radzi sobie ona tak idealnie jak u zdrowej osoby. Gorąco zachęcam to zapoznania się z tematami z linków w moim poście wyżej.
Miejsca objęte ŁZS najpierw są czerwone, później zaczynają się łuszczyć.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc lzs
PostNapisane: Pn paź 18, 2010 15:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N paź 17, 2010 13:25
Posty: 9
Zrobilem zakupy w aptece kupilem tormentiol i perfecta cera wrazliwa zel do mycia hipoalergiczny po tygodniu napisze czy jest jakas poprawa czy nie . Jeszcze raz dzieki lily ; P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc lzs
PostNapisane: Pn paź 18, 2010 19:46 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Proszę bardzo. Jeśli to ŁZS to mam nadzieję, że chociaż trochę ograniczy się stan zapalny.
Powinieneś zaopatrzyć się jeszcze w Alantan Plus w kremie. Bardzo dobrze radzi sobie z podrażnieniami. Koszt to niecałe 10 złotych w zależności od apteki.
Na całkowite wyleczenie bym nie liczyła bo ŁZS to jedynie objaw tego, że coś źle funkcjonuje w naszym organizmie. Jednak działania doraźne (czyli na przykład stosowanie odpowiednich preparatów na skórę) może ograniczyć i/lub zahamować te objawy do poziomu ułatwiającego normalne funkcjonowanie.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc lzs
PostNapisane: So paź 30, 2010 19:12 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N paź 17, 2010 13:25
Posty: 9
Tormentiol niestety mi nie pomaga wiec go odstawiam i smaruje metronidazolem nie wiem co z ta moja twarza no i czekam do dermatologa za 3 tygodnie mam termin : [


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc lzs
PostNapisane: So paź 30, 2010 20:28 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Szkoda. Stosowałeś coś innego oprócz Tormentiolu ?
Jeśli pójdziesz już do dermatologa to poproś o przepisanie tabletek przeciwgrzybiczych do leczenia ogólnego (np. Orungal, Trioxal, Fluconazol)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc lzs
PostNapisane: N paź 31, 2010 10:38 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N paź 17, 2010 13:25
Posty: 9
Stosowalem lubexyl wczesniej dermatolog mi ja przepisala i bylo dobrze + metronidazol i nie bylo sladu na 3 miesiace a teraz niestwty chyba to nie pomaga : /

EDIT:
Dowiedzialem sie od mamy ze w dziecinstwie mialem ciemieniuszke na glowie przeszla po oliwce i czy to ze mialam w dziecinstwie ciemieniuche moze swiadczyc o tym ze mam teraz lzs ? Mialem uczulenie na mleko no i jak teraz bd czesto z rana jem platki pije mleko pije kefiry itp moze to mnie uczulac ? Bo sam juz nie wiem nikt w mojej rodzinie klopotow ze skora nie mial tylko niestety ja mam ; /


Ostatnio edytowano N paź 31, 2010 21:44 przez lily, łącznie edytowano 2 razy
wg pkt 2.10. Regulaminu Forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc lzs
PostNapisane: N paź 31, 2010 21:54 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
W mojej rodzinie również nie mieli większych kłopotów ze skórą.
To, że w dzieciństwie miałeś ciemieniuchę może świadczyć teraz tylko o tym, że od małego byłeś podatny na tego typu schorzenia.
Myślę, że mleko czy kefiry nie powinny mieć tutaj związku. Jednak musisz to sam zaobserwować. Możliwe, że jak dojdzie do tego uczulenie to skóra i tak już zaatakowana przez ŁZS będzie w jeszcze gorszym stanie. Odstaw na jakiś czas te produkty żeby się przekonać czy będzie poprawa.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 31, 2010 21:54 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL