Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:32

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 30, 2013 08:41 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt kwi 30, 2013 08:13
Posty: 2
Witam.
Po terapii sterydowej u partnera postanowiłam spróbować sama zabrać się za leczenie jego skóry głowy-bez tak drastycznych środków. Twarz wyleczona octopiroxem - pharmaceris - polecam-do tego pani dermatolog nie potrzebowałam. Krem stosuje bez przerwy.
Jeżeli chodzi o głowę - wracam do szamponu vichy dercos, szampon przeciwłupieżowy - 2 lata temu pomógł za pierwszym razem. Później niepotrzebnie przerwaliśmy mycie tym szamponem - nie miał postawionej diagnozy łzs-stosował go na tłusty łupież po prostu. Zimą nastąpił powrót - czerwone plamki, łuszczące się itp. Diagnoza łzs. Po kuracji za 300 zł plus dermatolog 120 zł - skóra głowy wygląda ogólnie mówiąc źle. Pojawiła się skorupa jak u niemowlaków. Postanowiłam zamówić ponownie vichy i szampon bambino do mycia w przerwach - jak zaleciła Lili (jak nie pomoże przemawia do mnie Seboradin szampon przeciwłupieżowy polecony przez lili również). Zobaczymy czy vichy pomoże nam ponownie. Chciałabym jeszcze poradzić się jakim żelem można dodać skórze głowy nawilżenia i ukojenia. Partner ma rozległą łysinę na głowie - pewnie spowodowaną tym, że nie troszczył się łzs a choruje na to już od ok 10 lat (i właśnie cała łysina jest pokryta skórą węża-jak ja to nazywam)- mam wrażenie, że właśnie to miejsce potrzebuje nawilżenia. :roll:
Z góry dziękuję za propozycje :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 30, 2013 08:41 


Góra
  
 
PostNapisane: So maja 04, 2013 20:58 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Szampon zamiast Bambino aktualnie polecam Babydream (dostępne wyłącznie w Rossmann) :)
Ciężko polecić mi coś dobrego do nawilżania skóry głowy. Moim zdaniem najlepiej będzie się rozejrzeć za balsamem/emulsją do ciała i tym smarować skórę głowy, Twój partner nie będzie miał problemu żeby smarować głowę bo jak piszesz - trochę włosów mu ubyło ;) Żeby zawęzić Twoje poszukiwania dodam że najlepiej coś do skóry atopowej/nadwrażliwej/suchej. Tak na prawdę jak wiesz wszystko polega na metodzie prób i błędów. Nie ma uniwersalnego preparatu który będzie idealny dla każdego. Odradzam zaopatrywanie się w kremy z drogerii ;)
Co ja mogę polecić do smarowania: Bioderma - Atoderm Lait. Ma bardzo dobry skład, więc może okazać się pomocny.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 12:50 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt kwi 30, 2013 08:13
Posty: 2
dzięki ; ) wypróbujemy ; )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 12:50 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL