Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:15

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 22, 2013 10:34 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
Bardzo ciekawy post na kafeteri
Cytuj:
Ja choruję od lutego 2009(jakoś tak), i było naprawdę ostro, nos + policzki + czolo cale zluszczone/zolte, wlosy wypadaly jak szalone i byly czerwone plamy na glowie. Od pazdziernika/listopada zaczalem czytac, szukac info na temat tej choroby (bo z dermatologiem dalem sobie spokoj po kolejnych masciach sterydowych). Od tego czasu zmienilem diete ale poprawa nie byla duza, 2 razy oczyscilem watrobe w/g Clark i juz bylo lepiej, diete wzbogacilem o warzywa i owoce do tego, paraprotex, czosnek, wyciag z nasion grejpfruta, pozniej dolaczylem probiotyki i efekty byly i sa super (oczywiscie caly czas dieta). Poleczylem wszystkie zeby, staram sie byc aktywnym fizycznie i przedewszystkim pozytywnie nastawionym do zycia

Po jakim czasie efekty? - mysle ze po miesiacu/moze 2 (chociaz ciezko mi to tak okreslic). Twarz przemywam jakims tonikiem, staram sie robic peeling co jakis czas i nakladam albo krem jakis pure zone albo zwykla oliwke bambino (bo skora lubi sie przesuszac), wlosy head &shoulders ice cos tam (zachowanie typowo kobiece :/ ale co zrobic). Wczoraj wypilem sporo wina dzisiaj wstaje i co ? I nic skora jaka byla taka jest, teraz pije kawe z mlekiem (zabojstwo?) bez cukru i wiem ze mi nic nie bedzie Na koniec powiem tak, kazdy oczekuje jakiegos cudu ze wyleczy sie w tydzien a najlepiej juz na 2 dzien a to niestety tak nie dziala skoro przez 20 kilka lat (a moze i wiecej) nie dbalo sie o swoj organizm to potrzeba czasu na ogolna poprawe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 22, 2013 10:34 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr kwi 24, 2013 09:49 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
Idę zrobić badanie na Helicobacter pyroli


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 09:40 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
zaogniony napisał(a):
Idę zrobić badanie na Helicobacter pyroli


Zrobiłem - ujemny (nie mam)

Wniosek: u mnie ŁZS nie wywołuje Helicobacter (jak w wielu przypadkach jest) :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 27, 2013 11:45 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
Jestem po tygodniowym braniu ORUNGALA. Efekt na twarzy - oszałamiający. Zero wykwitów.
Brałem codziennie przez 7 dni. W 2 dniu luracji orungalem dokupilem probiotyk. Twarz smaruje tylko zwyklym kremem nawilzajacym. Jest super!
Stosowalem diete zero slodyczy zero cukru. Nic smazonego tylko gotowane. Jest gitara az chce sie robic wszystko!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 27, 2013 18:16 
Offline
weteran
weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 13, 2011 15:00
Posty: 220
Lokalizacja: Bogatynia GG 49213420
No to super :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 27, 2013 19:38 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Pamiętaj że czasem na ostateczny efekt trzeba poczekać, a najważniejsze i tak jest to, jak długo ten efekt się utrzyma ;) Także informuj na bieżąco.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 29, 2013 10:38 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
Wczoraj zaszalalem. Wypilem pol butelki wina i zjadlem 5 pralinek. Dziś rano mialem żólte wycieki z miejsc koło nosa.
To oznaka zasłodzonego żołądka. Mam nadzieje, że nie poległem w terapii orungalem tym występkiem :<


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 06, 2013 17:28 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
pojawily sie plamy. Orungal skonczylem brac 7 dni temu. W ten czas wypilem troche wina i zjadlem troche slodyczy. Moglem zaslodzic kwasy żołądkowe?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 08, 2013 20:55 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Nie ma czegoś takiego jak "zasłodzenie kwasów żołądkowych" ;) Także odpowiadając na Twoje pytanie: nie.
Po drugie uważam że przede wszystkim prawidłowa pielęgnacja jest podstawą do zdrowej skóry osoby z ŁZS.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 11:27 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
teoria: łzs moze powodowac krzywa przegroda nosowa co skutkuje namnozeniem sie bakterii w niedroznych zatokach
trzeci migdał może być powodem łzs


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 11:27 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL