Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:49

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 02, 2013 18:59 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 18:37
Posty: 5
Witam serdecznie.
Od dawna leczę się na ŁZS jeśli to wgl to. Chciałbym abyście WY- ludzie mający doświadczenie w walce z ta chorobą ocenili czy to jest właśnie to? Czy mnie też niestety to dotknęło. Chciałem napisać już tutaj dawno, ale zawsze się wahałem. Dzisiaj jestem w takim stanie, że proszę Was o pomoc moi drodzy. Mam w sobotę wesele kuzyna a na twarzy tragedię:( jak mogę to sobie choć trochę zaleczyć? Złuszczać to czy nawilżać bo ja sam już nie wiem:( Są to czerwone plamy jak widać na zdjęciu i jak zmarszczę skórę to są one takie jeszcze bardziej pomarszczone, takie ściągnięte. Piszę trochę chaotycznie, ale nie wiem jak sobie już z tym radzić. Kupię każdy krem byle by pomógł do soboty.


Załączniki:
zdjęcie 2.JPG
zdjęcie 2.JPG [ 98.31 KiB | Przeglądane 5670 razy ]
zdjęcie.JPG
zdjęcie.JPG [ 231.87 KiB | Przeglądane 5670 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 02, 2013 18:59 


Góra
  
 
PostNapisane: So kwi 06, 2013 19:04 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Może to być ŁZS.
Tylko steryd pomoże natychmiastowo zniwelować objawy. Jednak nie można stosować sterydów długo. Niestety - mają wiele skutków ubocznych. Protopic / Elidel również u wielu się sprawdzają (nie są to sterydy i są bezpieczne w stosowaniu).
Przede wszystkim trzeba zacząć od zmiany nawyków w pielęgnacji skóry. Napisz czym się smarujesz i czym myjesz twarz.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 08, 2013 15:02 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 18:37
Posty: 5
Twarz przemywam wodą micelarną z Biodermy a smaruję, hmmm... w zasadzie nie mam nic na stałe. Jak czymś posmarowałem i się łuszczyło to myślałem, że skóra jest sucha i smarowałem Nanobase, która jest znowu bardzo tłusta. Od tygodnia zacząłem smarować (żeby się jakoś poratować przed tym weselem) Elidelem, który kupiłem kiedyś tam i zdziałał cuda, obecnie nie mam nic na buzi. Na dzień Bioderma Sensibio DS+. Jestem pod stałą kontrolą dermatologa, ale jak mi Pani mówiła że ŁZS to myślałem, że nie możliwe i robiłem trochę co chciałem tym bardziej że niedawno wziąłem Izotek i podczas kuracji było super. Skończyłem kurację, tydzień przerwy i właśnie taki wysyp. Teraz mam brać dawkę podtrzymującą 20mg na dzień za tydzień mam wizytę, ale chciałbym dowiedzieć się czegoś od Was:) na dzień dzisiejszy oprócz takiej lekko ściągniętej skóry na linii czoła z włosami nie mam prawie nic. Ile można stosować ten Elidel? Jak ze słońcem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 14, 2013 15:16 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Elidel jest stosunkowo bezpieczny dlatego może być długotrwale stosowany, w przeciwieństwie np. do sterydów.
Już pomijając sam fakt stosowania Elidel'u i konieczność z tego powodu stosowania filtrów UV, uważam, że powinno się stosować cały rok filtry przeciwsłoneczne. Nie ważne jaką terapię się przechodzi. Słońce w żaden sposób nie działa zbawiennie na skórę (pomijając fakt indukowania w skórze produkcji witaminy D3). Przechodziłeś kurację retinoidem stąd wydaje mi się, że powinieneś być z tą kwestią zaznajomiony :wink:
Czyli podsumowując - unikać opalania buźki i stosować na nią filtry.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 20, 2013 20:44 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 18:37
Posty: 5
Od tygodnia znowu mam nawrót choroby:( właściwie mam plamy cały czas tylko raz więcej, raz mniej. Nie mogę złapać 2 tygodni bez plam, tydzień to maksimum. Rozumiem, że to wraca, ale nie da się tego czasu bez plam jakoś przedłużyć? Jakie badania mogę zrobić, żeby spróbować wyeliminować tą chorobę? Jestem gotów na wszystko, chcę spróbować z tym wygrać. Czekam na wszelkie porady. Z góry dziękuję.

P.S.
Aż żyć się odechciewa:(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 25, 2013 08:33 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
A co obecnie stosujesz na twarz i do mycia włosów ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 25, 2013 21:43 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 18:37
Posty: 5
Na twarz stosuję Elidel, ale jest już cholera miesiąc przeterminowany:( to ma aż takie znaczenie? Na dzień w sumie nic bo nic mi nie pomaga i nie wiem czy mam złuszczać czy nawilżać, we włosach nie mam żadnej plamki, łupieżu także na głowie mam spokój. Mam u siebie takie kremy jak La Roche Kerium ds, Avene Trixera, Bioderma Sensibio.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 27, 2013 19:44 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
To stosuj na dzień któryś z tych kremów wymienionych przez Ciebie. A po co ? Skóra osoby z ŁZS jest skórą podrażnioną i przesuszoną więc warto o nią zadbać pod tym kątem.
Termin ważności danego produktu jest w końcu po coś podany :wink: Zasada jest taka, że po tym terminie produkt może nie być już skuteczny, może zacząć uczulać itd. Jeśli chodzi o leki, dermokosmetyki czy kosmetyki to warto trzymać się terminu ważności. Wiadomo że tydzień "po" nie oznacza od razu tragedii oraz tego, że specyfik np. wypali twarz ;) Wszystko też zależy w jakich warunkach dany preparat był przechowywany.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 30, 2013 19:09 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 18:37
Posty: 5
Lily Ok, ale te kremy są różne. Trixera nawilża a tamte dwa bardziej złuszczają. Na noc używać Elidelu czy też na zmianę z tymi kremami?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 04, 2013 20:21 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Możesz nakładać Elidel a np. po godzinie krem :) Tylko obserwuj jak się skóra zachowuje po takim smarowaniu.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 04, 2013 20:21 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL