Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:00

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 08:23 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ostatni zauważyłem, że na naszym forum brakuje jakiegokolwiek ruchu. Związane jest to pewnie z wieloma czynnikami. Wymienić tutaj można między innymi urlopy osób pracujących, które zazwyczaj nie mają dostępu do internetu w czasie ich spędzania. Studenci i uczniowie wzięli się do ciężkiej pracy sezonowej. Upał, słońce i po prostu człowiekowi się nie chce :)

Wydaje mi się, że podstawowym czynnikiem braku zainteresowania tematem ŁZS ze strony użytkowników i osób odwiedzających to forum jest właśnie to SŁOŃCE. Czytałem na wielu portalach związanych z tematyką ŁZS, że w czasie wakacji stan skóry chorych na ŁZS ulega dużej poprawie. Wiele razy mówili mi o tym dermatolodzy. Natomiast filmik na youtube promujący krem Clarsebic mówi, że promienie słoneczne są czynnikiem pogarszającym stan skóry chorych na ŁZS. Jak to w końcu jest?? Na pewno każdy sam może sobie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy przecież miał do czynienia ze słońcem.

W wakacje stan skóry zawsze mi się poprawiał, pod warunkiem że przebywałem dużo na słońcu. Oczywiście skóra się opala i naszych plamek za bardzo już nie widać. Nasze samopoczucie jest lepsze i plamki tak jakby znikają. Stan skóry głowy również się poprawia. Gorzej jest jak już tego słońca nie ma. Stan skóry twarzy i głowy wraca powoli do poprzedniej postaci. Oczywiście to są moje prywatne odczucia. Ostatnio miałem przyjemność brać udział w tygodniowym rejsie po jeziorach mazurskich. Chyba nie muszę mówić, że raczej tam się nie trzeźwiało i do tego jadło same złe rzeczy :) O dziwo słońce było dla mnie zbawieniem. Wszystkie środki które na co dzień stosuję ograniczyłem do 1/3 i było ok. Fakt, że nos był jako tako czerwony, ale to chyba bardziej od tego słońca, ponieważ skóra wokoło również była bardzo opalona. Dzisiaj jestem już tydzień po rejsie i wszystko powoli wraca. Oczywiście urlop trwa i dalej nie ograniczam się w "przyjemnościach" naszego życia, ale ze słońca już tak nie korzystam - ostatnio go brakuje na niebie, a jak już jest to i tak siedzę w domu.

Jak sprawa ma się u was? Może ktoś korzysta raz w czas z solarium w celu poprawy wyglądu skóry z ŁZS?


Pozdrawiam,
Łukasz

P.S. Gwarantuję wam, że jak przyjdą te gorsze dni to znowu forum zacznie żyć :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 08:23 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 09:12 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
No tak, jak tylko jest poprawa to, i w moim odczuciu, wiele osób daje sobie spokój z tematem. Szkoda, że tak łatwo przewidzieć, że dla większości będzie on tylko na chwilę odstawiony na bok :P

Dla mnie lato to właśnie okres kojarzący się z najbardziej nasilonym wysypem. Pamiętam jak dermatolog zdziwił się widząc moją tak bardzo czerwoną buźkę, i powiedział, że zwykle w porze letniej ludzie mają trochę spokoju z tym.
Jako że problem z twarzą mam opanowany od wielu miesięcy (odpukać w niemalowane !) to nic nie mogę aktualnie powiedzieć więcej. Ale za to skóra głowy prowadzi istny bunt przeciwko mnie. Od kilkunastu dni na głowie wiele placków które się łuszczą. Szczerze mówiąc nawet się nie podłamałam. I nawet nic specjalnego z tym nie działam. Szampon Nivea for MEN (hahaha), i daję radę :lol:

Pozdrawiam walczących i życzę pozytywnego nastawienia ... i myślenia.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 19, 2010 10:17 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Zapomniałem jeszcze dodać, że gdy mam opaloną mocno buzię to w miejscach zaatakowanych przez ŁZS przy uszach i na policzkach, troszkę na czole robią mi się jaśniejsze plamki. Być może jest to związane z tym, że w tych miejscach smaruję się między innymi Octopiroxem, który ma w sobie filtr przeciwsłoneczny SPF 15, ale przecież nie smaruję nim, aż tak dokładnie, a wysyp białych miejsc jest dokładnie tam gdzie miałem ŁZS. Sprawa na pewno ma powiązanie z łupieżem pstrym, ponieważ tam też miejsca chorobowo zmienione pozostają białe.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81upie%C5%BC_pstry napisał(a):
*pod wpływem promieni słonecznych miejsca zmienione nie ulegają opaleniu, jest to związane z produkcją przez patogen inhibitora melanogenezy, kwasu azelainowego; stad nazwa "pstry" odnosząca się do białych ognisk w obrębie niezmienionej, opalonej skóry.


*lily Nivea for Men?? :shock: :wink:

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 12:17 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt sie 20, 2010 11:47
Posty: 2
Przez cały czerwiec i lipiec miałem spokój z ŁZS (tylko krem nawilżający i żel do mycia twarzy) i sądzę, że słońce bardzo się do tego przyczyniło albo opalenizna, która zakrywała zaczerwienienia:P Niestety znowu zaatakowała mnie ta choroba. Pytałem się kilku dermatologów na temat korzystania z solarium i z jednej strony polecali mi taką metodę (max 2 wizyty w miesiącu) ale z drugiej ostrzegali przed poważnymi konsekwencjami (rak, szybsze starzenie się skóry itd). Moim zdaniem solarium może okazać się pomocne, jeżeli efekt ŁZS chcemy zatuszować np. z okazji jakiegoś ważnego wydarzenia, na którym musimy "pięknie wyglądać".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 14:40 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
xzemi napisał(a):
Moim zdaniem solarium może okazać się pomocne, jeżeli efekt ŁZS chcemy zatuszować np. z okazji jakiegoś ważnego wydarzenia, na którym musimy "pięknie wyglądać".


Solarium czy czyste słońce zawsze jest pomocne ponieważ plamki są mniej widoczna, a nasza psychika odpoczywa. Wiadomo jak ważną rzeczą w naszej chorobie jest dobre samopoczucie.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So wrz 04, 2010 18:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 22:01
Posty: 7
Lukas masz racje ponieważ sam byłem na wakacjach, też miałem dorywczą pracę na wakacje i mało odwiedzałem to forum :D Przez wakacje objawów ŁZS praktycznie nie miałem, tak mam kolejny rok z rzędu a teraz przyszedł wrzesień i wszystko wraca...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 17:46 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn sie 27, 2012 18:16
Posty: 4
Ostatnio byłem u lekarza który kategorycznie stwierdził, żę słońce szkodzi i przeprasza za innego lekarza, który powiedział odwrotnie
Jaka jest prawda chyba trzeba na sobie wypróbować


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 31, 2012 12:18 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Tak jest, słońce szkodzi, szczególnie jeśli ktoś lubi się opalać. W Polce jest taka tendencja, że jeśli ktoś jest blady, nieopalony to inni uważają, że od razu pewnie i chory (?!) Nie dość, że jedną z głównych przyczyn szybszego starzenia się skóry są promienie UV, to jeszcze zaburzają one prawidłowe jej funkcjonowanie - nasilają/wywołują trądzik i różnego rodzaju stany zapalne. Bardzo dobrym przykładem porównawczym może być tutaj barwa skorupy jaja - w Europie preferowane są te o brązowym zabarwieniu, które kojarzone są z większą wartością odżywczą treści jaja. W Ameryce preferowane są z kolei białe. Czym jest to spowodowane ? Ano jedynie różnymi gustami. Barwa skorupy w żaden sposób nie determinuje jakości czy ilości tego co w jaju się znajduje.
Ja stosuję filtry cały rok - mam tu na myśli twarz bo to ona wymaga najwięcej uwagi, ale też znowu nie wpadam w paranoję i filtry o SPF 50+ stosuję w skrajnych sytuacjach (morze, góry, wyjątkowo słoneczna pogoda), a na co dzień SPF 20 - 30 wystarcza mi w zupełności.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 10, 2013 17:55 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt maja 15, 2012 21:02
Posty: 20
kopu kopu kop kop, u mnie w lato problem się również nasila, nos strasznie reaguje na słońce, dużo szybciej się opala, powiedziałbym, że wręcz się spala i ogasa pare dni (nie bez pomocy różnych kremów łagodzących) z czym i tak siny odcień nadal widać, na głowie znowu pojawiły się plamki no i czas alergii nastaje i swędzenie wraca, na ciele pojawiło mi się sporo sporawych czerwonych krost, ogólnie ciekawi mnie, jak Lily Ty sobie poradziłaś z twarzą w czasie słonecznej pogody, bo chyba mamy podobnie, że w okresie letnim nasila się nam choroba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 11, 2013 09:08 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Ja sobie "radzę z twarzą" między innymi tak jak napisałam wyżej :) Czyli u mnie filtry przeciwsłoneczne to podstawa codziennego rytuału w pielęgnacji skóry :) Poza tym na noc używam krem nawilżający (aktualnie Bioderma Atoderm Lait - jak na razie najlepszy nawilżacz jaki stosowałam) i tyle.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 11, 2013 09:08 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL