Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:15

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 18, 2010 15:13 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
To jest to, co chciałabym polecić każdemu choremu na ŁZS. Cały czas sceptycznie nastawiona (zwłaszcza, że jedną kurację tabletkami przeciwgrzybiczymi przeszłam bezskutecznie - stosowałam wtedy Trioxal) postanowiłam poddać się temu leczeniu. Na efekty trzeba było czekać długo bo około miesiąc po zakończonej kuracji a sama kuracja trwała też miesiąc, więc łącznie wyszły to dwa miesiące. Po tych dwóch miesiącach mogłam stwierdzić, że objawy ŁZS zupełnie zniknęły. To było wielkie szczęście - nic się z głowy nie sypie, na twarzy nie ma żadnych zaczerwienień. Efekt utrzymywał się ponad pół roku. Później stwierdziłam, że warto walczyć w inny sposób niż tylko łykać tabletki (powinny one uzupełniać inne działania a nie być podstawą walki samą w sobie gdyż po zakończonej kuracji, ustąpieniu objawów, możecie być pewni, że one powrócą). W każdym razie jeżeli ktoś zdecyduje się na tą kurację, to w połączeniu z dietą może przynieść długotrwały efekt. Chociaż po terapii Orungalem łatwo zapomniałam czego jeść nie powinnam - mogłam jeść i pić wszystko bez obawy pojawienia się plam. Jednak nie o to chodzi - trzeba myśleć przyszłościowo i cały czas się pilnować. Jak raz kogoś zaatakuje ŁZS to nawet po ustąpieniu objawów, wyciszeniu się choroby na długi, długi czas nie ma się pewności, że ona nie powróci. Czytałam wiele opinii osób, które też są po leczeniu tymi tabletkami i są bardzo zadowolone. Ostatnio coraz głośniej robi się w temacie Candidy jako jednego z głównych czynników, przynajmniej nieoficjalnie - między opiniami chorych - niestety żadne badania w tym kierunku prowadzone nie były. I pewnie szybko nie będą. Zdecydowanie podpisuję się pod tym, że przerost Candidy jest jednym z głównych, jak nie głównym powodem ŁZS. Dlatego dieta potrafi zdziałać efekt, jak i tabletki przeciwgrzybicze. Musi to być jakoś ze sobą powiązane ...
Na wizycie u swojego dermatologa warto zapytać i skonsultować o leczenie Orungalem.
Poniżej zamieszczam schemat stosowania jaki miałam ja: (Zaznaczam, że umieszczam dawkowanie jedynie w celach informacyjnych. Co do dawkowania skonsultuj się ze swoim lekarzem ! Pamiętaj również o badaniu enzymów wątrobowych.)

    - Pierwszy tydzień - rano i wieczorem po jednej kapsułce (czyli po 100 mg)
    - Drugi tydzień - przerwa
    - Od trzeciego tygodnia przez okres dwóch tygodni - po jednej kapsułce rano i wieczorem ale tylko w pierwszych dwóch dniach tygodnia (czyli na przykład, tylko w poniedziałki i wtorki lub środy i czwartki, itd.)
    - Przerwa.

Koszt za opakowanie: ok. 65 złotych / 28 kapsułek (lek refundowany)
Skład: substancja czynna - itraconazole (itrakonazol)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 18, 2010 15:13 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 11:19 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ja przechodziłem leczenie Flumyconem, który jest również lekiem przeciwgrzybiczym. Kuracja trwała miesiąc czasu. Z tego co pamiętam przyjmowałem przez pierwsze dwa tygodnie codziennie 1 tabletkę Flumycon 50 lub 100 mg (nie pamiętam dokładnie). Przez kolejne dwa tygodnie co dwa dni 1 tabletkę Flumycon 100 lub 150 mg (nie pamiętam dokładnie). W połączeniu z szamponem przeciwgrzybiczym oraz Elidelem na twarz dało bardzo dobre efekty. Po miesiącu od odstawienia Flumyconu znowu zaczęło robić się nieciekawie. Diety jako takiej nigdy nie przestrzegałem.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sie 22, 2010 13:28 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So lip 31, 2010 15:01
Posty: 5
Witam
Byłem u dermatologa i dostałem orungal. Mam pytanie co do dawkowania.
Pani dermatolog zaleciła mi dawkowanie:
I miesiąc przez 5 dni 2x1 kapsułka
II miesiąc 4 dni 2x1
III miesiąc i kolejne 2 dni 2x1

Czy nie za długie przerwy między kolejnymi porcjami orungalu?
Proszę o wasze opinie
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sie 22, 2010 19:12 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Schemat leczenia prawidłowy. Dostałeś tzw. leczenie pulsacyjne. Czyli typowe dla leczenia przeciwgrzybiczego. W tym przypadku lek (a ściślej mówiąc zawarta w nim substancja czynna pod postacią itrakonazolu) bardzo długo utrzymuje się w skórze. Dlatego nawet w przerwach między kolejnymi "porcjami" leku jego dawka terapeutyczna w skórze utrzymuje się na właściwym poziomie :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 16:52 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So lip 31, 2010 15:01
Posty: 5
Dzięki z info :D
Muszę przyznać, że po pierwszym pulsie orungalu, a także zastosowaniu pityvalu twarz wygląda o wiele lepiej i wyglądam już prawie jak człowiek :lol:
Oby tak dalej :!:
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 18:17 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 14:58
Posty: 4
tya wyglądasz dobrze, ja też to przerabiałem. Po paru tygodniach od odstawienia orungalu kiedy w organizmie zmniejsza się dawka leku wszystko wraca do poprzedniego stanu;/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 19:16 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Wiadomo, że efekt u każdego utrzymuje się inaczej.
U mnie efekt po Orungalu utrzymywał się niecałe pół roku - i mam tu na myśli > zero problemu z twarzą, zero problemu ze skórą głowy. Aż się nadziwić nie mogłam, że głowa może nie mieć żadnej plamki, że może nie być ani jednego, białego płatka - że nic się nie łuszczy.
Mam nadzieję, że każdy kto spróbuje, będzie miał spokój nawet na te parę tygodni :)
Tutaj widać po prostu (mam na myśli długość efektu po takim leczeniu), że jeszcze nie uderzamy tak na prawdę w to, co trzeba żeby pozbyć się tego świństwa. Wciąż walczymy szukając, eh.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 04, 2016 08:20 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 09:46
Posty: 17
Dostałem od dermatologa Trioxal (to samo co orungal tylko tańsze). Dermatolog kazała mi go przyjmować w następujący sposób:
I miesiąc-7 dni 2x1
II miesiąc-5 dni 2x1
III miesiąc-2 dni 2x1
Czy jest to dobry typ leczenia? Ogólnie moje łzs nie jest jakieś straszne (na głowie trochę łuski, z którą radzi sobie szampon paraderm plus a na co dzień szampon nivea do codziennego użytku, głowa przetłuszcza się i swędzi ale nie tak jak pół roku temu). Chcę uderzyć zmasowanym atakiem na tą chorobę, szampon przeciwgrzybicze prawie nic nie dają. Mam pytanie do autorki tego wątku: pisałaś, że na początku miałaś ten lek co ja a potem orungal i dopiero on ci pomógł. Jaka byłą przerwa między poszczególnymi lekami? Większość osób z tego co czytam zalecza tą chorobę lekami przeciwgrzybiczymi do ustnymi. Mam nadzieje, że uda mi się to świństwo wygasić chociaż na kilka miesięcy bo to co się działo z moją skórą miesiąc temu to była tragedia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 04, 2016 14:54 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Wt sty 26, 2016 12:47
Posty: 39
Swego czasu leczyłem się Trioxalem. 7 dni 2x1 tabletkę. Efekt pojawił się dopiero 6 dnia stosowania i utrzymywał się w moim przypadku około dwóch miesięcy. Później nawrót choroby. Schemat leczenia masz dobry, może się okazać, że na długo zapomnisz o ŁZS. Trioxal koniecznie godzinkę po wypiciu szklanki coca-coli, aby stworzyć środowisko bardziej kwasowe w przewodzie pokarmowym (doczytasz ulotkę).
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 26, 2016 13:05 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt paź 04, 2016 09:39
Posty: 7
Trioxal jest ok, ale właśnie często pojawiają się nawroty...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 26, 2016 13:05 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL