Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:45

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lily pomocy!
PostNapisane: Wt lut 26, 2013 19:05 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lis 26, 2012 09:21
Posty: 16
Lily mam do Ciebie pytanie. Przewertowałam forum i wiem że miałaś problemy ze sporym łojotokiem. Jak sobie z tym radzisz? Znalazłaś jakiś sposób. Ja nie wiem kompletnie co robić.
Obecnie na moje ŁZS zaczęłam używać Protopic 0.03 i tabletki trioxal. Leczę się dopiero od dwóch tygodni. Nigdy nie miałam problemów z tłustą skórą, wręcz była nadmiernie przesuszona. Problem pojawił się mniej więcej w październiku 2012 roku. Nie wiedziałam skąd bierze się paskudne zaczerwienienie mojej twarzy. Odwiedziłam 4 dermatologów i żaden nie potrafił powiedzieć co mi jest stawiając na 'nadwrażliwość'. Moja skóra dalej przypominała saharę i była czerwona mimo że ją solidnie nawilżałam. Dopiero dwa tygodnie temu trafiłam do dermatologa, który zbadał moją skórę dermatoskopem po czym stwierdził ŁZS. Zapisał te ww. leki. Zaczerwienie zniknęło, jednakże pojawił się wielki przeogromny łojotok, co jest dla mnie kompletnie nowe. Nie wiem jak sobie z tym radzić.
Od tygodnia jestem na diecie. Zrobię wszystko żeby to łagodzić i skutecznie zaleczać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 26, 2013 19:05 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr lut 27, 2013 07:56 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj :)
Napisz swój wiek oraz jakie kosmetyki, kremy, żele etc. stosujesz na twarz.
Co do łojotoku. Odpowiednią pielęgnacją można co najwyżej poprawić stan skóry w tym zakresie. Jeśli pojawiła się u Ciebie nadmierna praca gruczołów łojowych (zakładając że to nie wynik diety, niewłaściwej pielęgnacji), to ciężko będzie z tym walczyć. Ja przeszłam przez wiele rzeczy w ciągu ponad 10 lat walki z problemową skórą i w efekcie od kilku miesięcy przyjmuję tabletki hormonalne Diane35. Bardzo się przed nimi zapierałam ale w końcu chcę się przecież cieszyć dobrym stanem skóry a nie wiecznie o to walczyć. Na szczęście moje obawy były niepotrzebne bo nie wystąpiły u mnie żadne skutki uboczne spowodowane tymi tabletkami. Łojotok ustąpił po ponad miesiącu ich stosowania. Trzeba pamiętać że to nie lek dla każdego i że nie jest to panaceum na wszystko ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 27, 2013 09:06 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lis 26, 2012 09:21
Posty: 16
Mam 22 lata. Moja pielęgnacja wygląda tak: rano myję twarz cethapilem i nakładam krem humektan oraz podkład. Wieczorem zmywam buzię cetaphilem i stosuję maść protopic. Totalne minimum.
Łojotok pojawił się wraz z zaczęciem przyjmowania leków. Dodam że od 3 lat korzystam z antykoncepcji hormonalnej (plastry antykoncepcyjne). Nie wiem czemu tak nagle się to pojawiło. Co spowodowało, że dotknęła mnie ta choroba. Ale nieważne jest to teraz. Chcę w miarę możliwości łagodzić skutki.
Dodam, że nigdy nie stosowałam pudrów bo nie było to konieczne. Twarz miałam matową nawet i po 22 godzinach pracy. Nie wiem od czego zacząć? Może właśnie od zakupu pudru?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2013 09:06 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL