Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:10

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 11:03 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Fajna sprawa. Słuchaj może załóż oddzielny wątek w poddziale "dieta" i zawrzyj tam swoje "sekretne zioła" i czego unikasz oraz co Ci pomaga itd. Fajnie by się czytało jakieś sprawdzone sposoby.

Widziałem również, że stosujesz emulsje Cethapil do mycia twarzy. Również możesz opisać ten specyfik w pielęgnacji twarzy. Im więcej osób zakłada nowe, przydatne wątki na tym forum tym lepiej dla nas wszystkich :)


EDIT:

A może orientujecie się jaki alkohol jest dla nas mniej szkodliwy, a który bardziej? Wyczytałem, że np. wino wytrawne jest dla nas ok, tzn. ok dla chorych na grzybicę. Więc piszcie co waszym zdaniem szkodzi bardziej, a co mniej.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 11:03 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn cze 07, 2010 18:40 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
A może ma to znaczenie, że piwo=drożdże? Nie kojarzę sytuacji, żebym po wódce miał wysyp na twarzy, choć to może przypadek. Podobno powinniśmy unikać drożdży, czyli m.in. chleba. Co myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 07, 2010 18:51 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ciężko powiedzieć. Wiem tylko, że często gęsto kolorowa wódka robi u mnie masakrę na twarzy. Jeżeli wypije jej dużo w krótkim czasie to szybko pojawiają mi się wypieki na całej twarzy, a w szczególności w miejscach zajętych przez ŁZS. U mnie jest różnie z tym alkoholem, ale rzeczywiście jak jest go duuużo to później stan skóry się pogarsza. Po jakiś 3-4 dniach przy stosowaniu swoich maści sytuacja wraca do stanu przed piciem.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 19, 2010 15:12 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 22:01
Posty: 7
p_stachu napisał(a):
A może ma to znaczenie, że piwo=drożdże? Nie kojarzę sytuacji, żebym po wódce miał wysyp na twarzy, choć to może przypadek. Podobno powinniśmy unikać drożdży, czyli m.in. chleba. Co myślicie?


Z reguły nie pije ale wczoraj dużo wódki wypiliśmy ze znajomymi, wstaję rano patrzę w lustro zaczerwienienia i skóra łuszcząca się. Dziś przetestuje jak jest po piwie :D i napisze ;)

Edit:
Po dwóch piwkach nie odnotowałem zmian skórnych :) nie wiem może za mało wypiłem i dlatego :D hehe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 26, 2010 20:39 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Trwają mistrzostwa, możesz powtórzyć eksperyment przy większej dawce :wink: Dla dobra nauki oczywiście.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 27, 2010 08:12 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ja ostatnio miałem weekendowy zjazd znajomych. Oj lało się lało wieczorami wódki, a w dzień piwkowało. Przy ciągłym smarowaniu Oktopiroxem, a wcześniej Clarsebic i tak i siak na twarzy była masakra + na głowie też bałagan. Włosy były tragicznie przetłuszczone + zmiany skórne do przodu. Należy dodać, że naszym pożywieniem przez cały weekend były fast foody. Więc sprawdzone. Takie życie nie jest dla nas.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 06:44 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Za mną kolejny test- wieczór kawalerski (a raczej dzień, noc i dzień). Ciągłe picie piwa(!), nawet nie wiem ile wchłonąłem, ale na 7 osób poszło około 80 puszek. Byłem na tyle trzeźwy, że mogłem kilka razy w trakcie popijawy spojrzeć w lustro i o dziwo nic nie działo mi się z twarzą. Zaznaczam, że od około 2 tygodni stosuję Clarsebic. Także już po imprezie, gdy skończyło się picie, a alkohol powinien być już porządnie przetrawiony i wywalony na twarzy, nic się nie działo. Może więc moja teoria o drożdżach w piwie jest lipna, a może to ten Clarsebic i dotychczasowa dieta wyciszyła trochę łzs. Myślę jednak, że szybko nie chcę powtórzyć tego 'badania'.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 18:05 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr lip 07, 2010 17:54
Posty: 1
do Lukas, jeśli zauważyłeś po wypiciu alkoholu zmiany na twarzy, zaczerwienie, plamy to proste, że trzeba po prostu albo ograniczyć, albo w ogóle nie pić:)ale Ty mi wyglądasz na takiego małego żulika :lol: Administrator powinien być autorytetem:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 18:13 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ładnie mnie podsumowałaś ... :) Do wiadomości ogółu: wszystkie próby przy weekendzie były robione tylko i wyłącznie dla dobra tego forum. Człowiek się poświęca, a tutaj jakiś "świerzak" Cie tak od górnie ocenia. Nie ładnie :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 17:44 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Ktoś tu coś podważa ? Każdy Admin jest autorytetem - bez względu na to jak wygląda :P
Oczywiście Lukas przeprowadził próby na sobie, w trosce o innych - żeby ich ustrzec ! :) Ach to poświęcenie ...
Dobra, koniec offtop'owania.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 17:44 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL