Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:03

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 15:08 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 16:12
Posty: 3
Witam na ŁZS chorują od ok. 10 lat, leczenie zaczynałem od jakis sterydów które oczywiscie nic nie dały tylko zniszczyły moją cerę. Objawy choroby w moim przypadku umiejscowiły się głównie na czole, płatkach nosa i obok nich, czyli w sumie standard ;) Od jakis dwóch lat stosowałem maść antygrzybiczna miconal, która dawała niezłe efekty ale nie likwidowała do końca zaczerwień skóry, a w użyciu też nie jest zbyt przyjemna ponieważ miejsca zmienione chorobowo po nałożeniu maści mocno pieką. Do tego raz na rok wewnętrzna kuracja poprzez pigułki antygrzybiczne przepisane przez dermatologa. Pół roku wyrzuciłem miconal, nie zażyłem corocznej porcji pigułek, ale zacząłem smarować twarz kremem specjalnym Emolium który na allegro można kupić za 23 zł. Od tego momentu nastąpiło znaczne poprawienie wyglądu skóry na twarzy, są okresy gdzie przez kilka tygodni nie pokazuje sie żaden wyprysk, a jak cos wyskoczy to szybko likwiduję go kremem. Twarz smaruję codziennie na wieczór, chociaż czasami zdarza sie i parę dni zapomnieć o tej czynności. Oczywiście choroby tym nie wyleczę, plamy pojawiają sie na klatce piersiowej albo szyi, ale w porównaniu z czerwona twarzą to jest pikuś który można szybko zamaskować. Jak do tej pory jestem naprawdę bardzo zadowolony z efektu, który dodatkowo pozostawia sporo kasy w kieszeni. Mi tubka wystarczyła na ponad 5 miesięcy. Wiadomo że przy tej chorobie na każdego działa co innego ale moze komuś to sie przyda i jemu przyniesie tak wyczekiwana ulgę i komfort psychiczny. pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 15:08 


Góra
  
 
PostNapisane: N paź 14, 2012 08:03 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N paź 14, 2012 07:52
Posty: 4
Musze sprawdzic ten krem. Do tej pory najlepszym kremem dla mnie był/jest physiogel firmy stiefel. koszt ok 30zl i wystarcza na 2-3miesiące. To i tak długo, ale sprawdze bo tez mam ten sam problem od ok 10lat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 14, 2012 11:27 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
tenshin30 napisał(a):
(...) physiogel firmy stiefel. koszt ok 30zl (...)

A jaki konkretnie (pełna nazwa), bo oni kilka produktów mają.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2012 11:27 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL