Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:01

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Domowe sposoby
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 07:43 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lut 13, 2012 07:08
Posty: 3
Witam,

Z Łzs zmagam się ładnych parę lat(około 5ciu), również próbowałem wielu sposobów (maści sterydowe, ziółka, kremy). Z tymi pierwszymi zawsze byłem ostrożny, szukałem bardziej przyczyny w diecie lub stylu życia. Czerwone plamki występują u mnie głównie na owłosionej skórze głowy, czasami pojawia się na brwiach. Wiekszość sposobów, preparatów polecanych przez lekarzy nie dawała efektów.
Zmęczony i zniechęcony walką można powiedzieć że zapomniałem o niej na jakiś czas lub poprostu się z tym pogodziłem, odstawiłem wszystko, stosując od czasu do czasu tylko krem nawilżający, który używałem od kilku lat(pozwalał mi zamaskować łuszczenie i przebarwienia).
Wszystko zmieniło się odkąd się przeprowadziłem, po około miesiącu zaczerwienienia zaczeły blednąć(miękka woda). Przez cały okres mieszkania w nowym miejscu(7 miesięcy) miałem spokój z chorobą, aż do momentu powrotu na poprzednie miejsce w którym mieszkałem. Analizując wszystkie czynniki doszedłem do wniosku że twarda woda bardzo szkodzi mojej skórze, podrażnia, powoduje nawroty ŁZS.
Od kilku miesięcy znów borykam się z plamkami, twarda woda spowodowała powrót objawów choroby. Zupełnie przypadkiem trafiłem w necie na propozycję pewnej osoby aby miejsca przebarwień przemywać roztworem soli. Pomyślałem co mi szkodzi, spróbuję. Może jeszcze troche za wcześnie na wnioski, ale widzę że po 6 dniach od stosowania wszystkie przebarwienia zbladły, początkowo skóra łuszczyła się bardziej, ale teraz wygląda naprawdę dobrze. Będe informował o przebiegu kuracji solankowej :)

Jakie są wasze doświadczenia z miękką wodą, oraz roztworem soli, ktoś próbował?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 07:43 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 18:05 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Soli nie próbowałam. Wydaje mi się, że paradoksalnie powoduje właśnie podrażnienie skóry i nasila łojotok jak i inne zmiany. Coś jednak musi być w tym, że pomaga bo nie jesteś pierwszą osobą która chwali taką metodę.
Co do wody twarda/miękka. Zdarzało mi się, że po zmianie miejsca zamieszkania coś zaczynało się dziać, albo przestawało dokuczać skórze. Jednak zdecydowanej zależności, żeby to potwierdzić nie zauważyłam. Jedno wiem na pewno - unikanie kontaktu twarzy z "kranówą" to bardzo rozsądna sprawa.
Zdawaj relacje na bieżąco :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2012 17:09 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lut 13, 2012 07:08
Posty: 3
Dobrze wiedzieć że komuś też ta metoda pomaga :)

Kolejne dni z roztworem soli i jak na razie bardzo pozytywnie, została już tylko jedna plamka( ta największa) ale też się zmniejszyła i nie jest już taka czerwona, pozostałe zbladły i skóra już się nie łuszczy. Po zastosowaniu nie zauważywem jakiegoś silnego podrażnienia,było chwilowe pieczenie pierwszego dnia, i intensywniejsze łuszczenie, ale już w kolejnych było coraz lepiej.
Będe pisał jak tam dalej się dzieje..

Pozdrawiam

Dziś 19 luty, hmm.. efekty kuracji podobne, utrzymuję się od kilku dni stan podobny. Bez wyraźnych zmian ani na gorsze,ani lepsze. Większość plamek zniknęła, pozostała tylko jedna największa, która uległa zmniejszeniu. Podejrzewam iż twarda woda bardzo utrudnia sprawę, po każdym myciu głowy występuję podrażnienie, ale sól sprawia że następnego dnia jest lepiej. Wniosek nr 1: roztwor soli na pewno ogranicza ogniska ŁZS, zobaczymy co będzie dalej :) Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 21:36 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
I jak stoi sprawa ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2012 08:12 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lut 13, 2012 07:08
Posty: 3
6 marca: Minęło już sporo czasu, więc warto wyciągnąć poważniejsze wnioski z leczenia roztworem soli.

W moim przypadku wygląda to tak:
1. Zaczerwienienia zbladły, nie zauważyłem również okresowego nasilania się ŁZS, tak jak to miało miejsce przed kuracją.
2. Stosuję teraz sól co drugi dzień ponieważ powodowała u mnie lekkie swędzenie przy częstym stosowaniu.
3. Mogę stwierdzić że stan skóry jest stabilny podobny od około 2-3 tygodni, czyli pozostały tylko lekkie zaczerwienienia(trudne do zauważenia), skóra się nie łuszczy, chyba że po kąpieli.
4. Wniosek najważniejszy, jest to pierwsza metoda która pomogła mi w tak krótkim czasie i efekty działania są widoczne bez dłuższego zastanowienia. Jak wspomniałem odstawiłem wszystkie inne leki, ziółka, maści, itp. Czasami stosuję krem nawilżający, ale to tylko po kąpieli.
Powinno być dobrze. Teraz pytanie czy ŁZS powróci(zaznaczam że nie wyeliminowałem całkowicie objawów ale są one teraz bardzo trudne do zauważenia) w przypadku odstawienia soli. Na razie nie będę nic zmieniał. Być może ograniczę jeszcze jej stosowanie(co 3-4 dni).
5. Czuje się dużo bardziej komfortowo, polecam, próbujcie :wink:

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2012 12:56 
Offline
weteran
weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 13, 2011 15:00
Posty: 220
Lokalizacja: Bogatynia GG 49213420
Hmm.... Witam
Najlepiej moim zdaniem to podtrzymywać tą kuracje jeśli ci pomaga to ją stosuj jak najdłużej,lepiej kuracji nie odstawiaj bo może być pogorszenie,nigdy nie stosowałem roztworu soli


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 03, 2013 19:54 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt maja 03, 2013 19:48
Posty: 1
od wieków w usuwaniu grzybów na murach stosowano roztwór soli. Stwierdzono, że sól zabija grzyby i ich zarodniki. Może to jest sposób na walkę z ŁZS???? Skoro działa na powierzchnię murów to może i zadziała na skórę bo to też powierznia naszego ciała. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 04, 2013 20:18 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Mur a skóra ... dwa różne "światy". Osobiście nie polecam, choć czytałam opinie osób które roztworem soli przemywały skórę i obserwowały poprawę. Uważam jednak że bardziej należy to rozpatrywać w kategoriach autosugestii ;) Sól działa drażniąco na skórę więc nie wiem czy warto ryzykować.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 23, 2014 17:41 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt gru 23, 2014 17:27
Posty: 2
hej wszystkim
ja zmagam sie z nawrotami choroby od 15 lat (za duzo stresu...przez zbyt dlugi okres czasu, oto glowny powod choroby)
polecam piling z soli, dokladne zmyce ciepla woda oraz polanie calej chorej skory olejem lnianym, super dziala, potrafi na dlugi czas wyeliminowac problem
wiem tez ze w 100% da sie tego pozbyc poprzez nie spozywanie zadnych cukrow (nawet miodu) przez minimum 2 miesiace, w ten sposob zabijamy (glodzimy) grzyba ktory jest sprawca choroby
niestety sama tej ostatniej opcji jeszcze nie zastosowalam (kocham slodycze), chcialam je odstawic ale bedac w ciazy za duzo stresu mnie to kosztowalo by im sie oprzec, teraz po ciazy znow mi sie choroba nasila wiec startuje z pilingiem i olejem lnianym oraz pomalutku nastawiam sie na zmniejszanie spozycia cukrow (nawet kochanego miodku)
postaram sie dac znac czy wyniki nie groznego eksperymentu sie powiodly :)
pozdrawiam
ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 23, 2014 23:32 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So gru 13, 2014 20:44
Posty: 33
Hej Ewka,
Z tym olejem lnianym to ciekawe, akurat pije owy olej, ale nie pomyślałem żeby go stosować na chore miejsca. Co do cukru masz rację. Ja jestem tak zawzięty, że również odstawiłem słodkie owoce. 3maj sie i powodzenia

pozdrawiam
Mateusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2014 23:32 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL