Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 02:16

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 21:54 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jest to wątek zbiorczy dlatego jeśli ktoś zna sposób - jak w temacie - na minimalizację / ograniczenie błyszczenia się skóry to niech czuje się zobowiązany podzielić się nim z nami :wink:
----
Poszukując środków doraźnych na świecącą się twarz natknęłam się na jakże uwielbiany przeze mnie Alantan tyle, że w formie zasypki. No więc udałam się do apteki i kupiłam. Cena - niecałe 9 zł / 100g.
A teraz kilka uwag co do samego stosowania: wysypuję trochę do niskiego pojemniczka i później pędzlem do pudru rozprowadzam na twarzy. Opcja ta jest, jak mniemam, niesłychanie odstraszająca dla panów. Zawsze ostatecznie można brać trochę na palec i wklepywać - też się sprawdza :wink: Jednak jest jak zwykle jedno ale, tutaj nawet dwa:
- zasypka nie jest transparentna - jest oczywiście matowa, po nałożeniu lekko biała. Osoby z ciemną karnacją mogą mieć problem chyba, że go dobrze wklepią i to nie za dużo; lub wymieszają przed nałożeniem, np. z pigmentem w kolorze brązowym.
- "puder alantanowy" (że tak to nazwę :wink: ) ma działanie wysuszające dlatego trzeba pamiętać o nawilżaniu skóry.

Dzisiaj pierwszy raz zastosowałam i na razie (po 6 godzinach) twarz się nie świeci. Jestem zadowolona. W dodatku redukuje zaczerwienienie dlatego skóra może sobie odpocząć :wink:

W moim przypadku zakup tej zasypki zmierza w kierunku zrobienia pudru matującego (silniejszego w działaniu niż sama zasypka, oczywiście). Jak się sprawdzi to na pewnie dam przepis. Na razie nie powiem nic więcej :wink: Może jeszcze tylko dodam, że przełożenie cena - jakość w porównaniu do gotowych pudrów na pewno będzie na korzyść tych samodzielnie wykonanych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 27, 2011 21:54 


Góra
  
 
PostNapisane: N gru 04, 2011 16:59 
Offline
nowicjusz
nowicjusz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 07:53
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Hm... czy to że nie pojawiły się kolejne wpisy w tym temacie oznacza, że nikt nie znalazł skutecznego sposobu na walkę ze świecącą się skórą?
lily - jak sprawdza się zasypka? jesteś zadowolona? zmieszałaś ją z jakimś barwnikiem? bardzo jestem ciekawa...

ja niestety od lat szukam sposobu na to by nie świecić jak księżyc w pełni ;) bezskutecznie - nie odkryłam jak dotąd żadnego rewelacyjnego kremu, podkładu, pudru, ani innego specyfiku... więc u mnie sprawdza się sposób najprostszy - matowanie twarzy wielokrotnie w ciągu dnia ręcznikami papierowymi... najlepsze są takie cienkie, które przypominają bibułę - wspaniale chłoną moją tłustość :) i jest na chwilkę spokój... stosowane przeze mnie różne specyfiki drogeryjne i apteczne działały za zwyczaj na chwilę i pewnie jeszcze zatykały dodatkowo pory pogarszając stan skóry... i tak wpadałam w błędne koło... nie wyjdę na ulicę bez choćby pokrycia twarzy pudrem... mam cerę trądzikową, więc te niespodzianki nie wyglądają ciekawie, a do tego rumień na policzku, skóra z łuską na skroniach i mnóstwo popękanych naczynek... ostatnio miałam urlop i byłam w domu, więc nie musiałam się przejmować estetyką i bardzo sprawdził się u mnie krem Iwostin Sensitia Zero - krem kojący... efekt jest na prawdę zaskakujący, choć pod warunkiem stosowania tylko tego kremu, bez żadnych dodatkowych kosmetyków korygujących - skóra mniej się przetłuszcza, jest bardzo wyciszona, gładka, zaczerwienienia jakoś bledną... więc jak tylko jestem w domu to korzystam z tego dobrodziejstwa :) polecam spróbować :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 05, 2011 09:26 
Offline
weteran
weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 13, 2011 15:00
Posty: 220
Lokalizacja: Bogatynia GG 49213420
U mnie jest tak że wydziela sie na skórze taki przezroczysty płyn i skóra świeci i z tego płynu powstają taki płatki suchej skóry,a o alantanie w formie zasypki nie stosowałem ciekawi mnie co to za płyn który wydziela mi sie na skórze np jak usuwam te płatki suchej skóry to wydziela sie ten płyn i powstaje sucha skóra i tak w kółko.Tylko z tego powodu u mnie skóra świeci


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 05, 2011 18:08 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Ten płyn po zdzieraniu naskórka to surowiczy. Dlatego skóra błyszczy się tak charakterystycznie tylko w niektórych miejscach ? Poza tym, jeśli nie zrywa/ściera się naskórka to jest to po prostu sebum ;)

Sposobów na błyszczącą się skórę próbowałam kilka. Z braku czasu nie mam kiedy tego opisać a chciałabym żebyście mieli fajną lekturę do poczytania. Dlatego mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła Wam ją zaprezentować. W skrócie podam, że najlepsza dla skóry jest skrobia Dry FLO (do kupienia w internecie) oraz puder ryżowy (również do kupienia w internecie). Alantan zasypka nie jest ideałem.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 10, 2011 18:48 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N lis 13, 2011 18:32
Posty: 14
Lokalizacja: Gdańsk
A może spróbujcie tego:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/powder-bamboo.html
Koleżanka stosuje i mówi, że działa. Ja też zamówiłam i zobaczę, czy naprawdę jest skuteczny. Sporo dziewcząt go poleca.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2012 17:52 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): So sty 07, 2012 13:41
Posty: 15
Witajcie :)
Ja chciałam sie podzielić z wami moim bardzo niedawno odkrytym właściwie przypadkiem sposobem na błyszcząca sie cere .Otóz jakiś czas temu zakupiłam krem Vitella Ictiamo czytając wiele pochlebnych opinii na jego temat u osób borykających się z rumieniem i trądzikiem różowatym bo niestety u mnie łzs jest połączone z czerwonymi partiami twarzy co bardzo utrudnia życie.W każdym razie szukając czegoś na właśnie te zmiany i testując ten krem a właściwie paste zauważyłam ze znacznie zmniejszyło się moje nieestetycznie błyszczenie .Co do zmian rumieniowych nie do końca umiem stwierdzić ponieważ równocześnie stosuję krem rozex a poza tym na pewno jakos spektakularnej poprawy w tym obszarze nie widzę aczkolwiek na pewno tez nie ma pogorszenia i myślę ze poprawa aczkolwiek nie az taka jaka zauważyłam właśnie w strefie błyszczącej sie twarzy.A zauważyłam to również dosc przypadkowo ,pisałam juz kiedyś ze całkowicie zrezygnowałam z używania podkładów bo to powodowało mój ci agły stres, po godzinie twarz juz nie nadawała sie do pokazywania wszystko splywało ..natomiast jak ostatnio były takie duże mrozy moja twarz po nich wyglądała okropnie rumień nie schodził mi do wieczora po przyjściu do domu twarz bardzo mocno napięta mimo nawilżania ...Stwierdziłam niechętnie ale że muszę coś jednak nałozyc zakryć ta cerę ochronić i właśnie nałożyłam podkład ku mojemu zdziwieniu podkład wytrzymał 4 godziny wlascwiie bez poprawek no może jednej ale jak patrzyłam w lusterko naprwe wyglądało to ok ..wcześniej nie do pomyślenia .Nie wiem jak to u was wygląda ale u mnie 4 godziny bez poprawek to bylo marzeniem do tej pory Tak więc z czystym sumieniem mogę krem Vitelle Ictiamo polecić ona faktycznie ma napisane na opakowaniu ze ogranicza wydzielanie sebum ale ja na to nie zwracałam większej uwagi bardziej skupiałam sie na rumieniu ,w każdym razie fajnie ze u mnie coś zdziałał ten specyfik w jednym z tych dwóch największych problemów za przecież bardzo niskie pieniądze bo ok 25 zł a jest bardzo wydajna .Jeżeli macie ochotę wypróbujcie może akurat u was tez zrobi coś dobrego Pozdrawiam ciepło


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2012 17:52 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL