Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:21

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 316 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 14, 2011 09:13 
Offline
weteran
weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 13, 2011 15:00
Posty: 220
Lokalizacja: Bogatynia GG 49213420
Witam wszystkich chorych na ŁZS.Mam 18 lat u mnie zaczeło się to gdy miałem 10 lat najpierw miałem okropny trądzik potem trądzik ustąpił i zaczeło się najpierw na głowie czerwone plamy skóra schodziła z głowy potem zaczeło się przenosić na czoło nos policzki powieki uszy szyje i klatke piersiową.Stosowałem Pimafucort,BaikaDerm,Metronidazol,tabletki przeciwgrzybicze Erfin,Lacoid Crelo,obecnie biore tabletki przeciwgrzybicze i szampon Nizoral.Plamy straszne swędzą pieką są bardzo czerwone czasami nie mam sił.Pomóżcie napiszcie jakieś leki.Na dzień dzisiejszy nie mam czym sie leczyć.Ja mam bardzo nasilona chorobe prawie co dzień wstaje i mam to SAMO.HELP


Ostatnio edytowano Pn gru 05, 2011 18:09 przez jacekxd, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 14, 2011 09:13 


Góra
  
 
PostNapisane: N sie 14, 2011 20:08 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj.
Ciężko polecić coś konkretnego bo ... bo nic konkretnego ŁZS nie leczy. Działa za to zasada prób i błędów. Każdy wypracowuje sobie pomocną metodę. I tu odsyłam Cię do przeglądania Forum.
Rada ode mnie to unikanie mycia twarzy wodą z kranu a w to miejsce delikatne toniki / płyny micelarne / nawilżone chusteczki kosmetyczne. Co do kremu to jak wyżej - przejrzyj Forum /najlepiej zacząć od najtańszych produktów - np. Alantan plus w KREMIE lub BALSAMIE/.
Do włosów szampon Seboradin przeciwłupieżowy czy Selsun Blue lub coś innego z piroktonem olaminy / pirytionianem cynku.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 15, 2011 19:32 
Offline
weteran
weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 13, 2011 15:00
Posty: 220
Lokalizacja: Bogatynia GG 49213420
DZIĘKUJE ZA DOBRĄ PORADE LILY :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 15, 2011 21:47 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N lis 28, 2010 16:00
Posty: 21
Witaj. Też mam 18 lat. Walczę i z ŁZS i z trądzikiem. Miesiąc temu udało mi się w końcu znaleźć dermatologa, z którego jestem ZADOWOLONY!! Zna się na rzeczy i wie z czym ma do czynienia. Powiem Ci to, co powiedział mi.
Przyczyny ŁZS są najprzeróżniejsze. U jednych jest to po prostu okres dojrzewania, a u innych coś bardziej skomplikowanego. Jednak wszystko sprowadza się do tego, że samo ognisko choroby tkwi prawie zawsze w środku. U jednych są to różnego rodzaju grzyby, bakterie np. w kale. U jeszcze innych stres może być przyczyną choroby.
Dlatego radzę wam wszystkim zacząć szukać ogniska od wewnątrz. Dużo ludzi jednak mówi, że choroba jest nie wyleczalna. GÓWNO PRAWDA. Mój wujek w moim wieku miał tą samą przypadłość. Zaczęło się w okresie dojrzewania.Walczył z nią przez 4 lata. Zaczęło się na głowie, potem schodziło coraz to niżej. W końcowej fazie miał zajęte całe plecy i całą klatkę. Nie ma po niej śladu. Skończył się okres burzy hormonów i wszystko przeszło.

Powiem tak. 70% dermatologów nie ma pomysłu jak nasz problem ugryźć. Przepisują standardowo: sterydy, differin, metronidazol,benzacne itp., które mają się tak naprawdę nijak. Jeśli nawet jest poprawa, to potem szybko wraca.

Jeśli chodzi o mnie. Trądzik wiem, że prędzej czy później minie. To nie ulega wątpliwości. Jednak sam mam wątpliwość odnośnie ŁZS. Obecnie głowę myję głowę codziennie. 3-4 razy w tygodniu stosuję szampon Mediket Ictamo. NAPRAWDĘ POLECAM!! Twarz smaruję na dzień kremem nawilżającym, a na noc kremem na trądzik (skinoren) Skóra nie wygląda najgorzej. Doprowadziłem ją do takiego stanu,że nawet farmaceutki zapierają się, że to nie jest ŁZS. Gdybym wam pewnie pokazał zdj. sami byście uważali, że mi odbiło :)Jednak dobrze wiem, że gdy rzucę wszystko "w cholerę", wtedy najprawdopodniej będzie wielki powrót choroby. Dlatego aby się jej pozbyć na dobre szukajcie w środku.

PS.Przepraszam za słownictwo :)


Ostatnio edytowano Wt sie 16, 2011 09:45 przez Kubek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 05:29 
Offline
weteran
weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 13, 2011 15:00
Posty: 220
Lokalizacja: Bogatynia GG 49213420
Dzieki Kubek za porade :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 30, 2011 07:28 
Offline
aktywny
aktywny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 16, 2011 07:41
Posty: 66
Lokalizacja: Kraków
Próbowałam używać skinorenu.... (głównie na przebarwienia, bo on wybiela). Po dwóch smarowaniach był wielki come back ŁZSu :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: mam problem
PostNapisane: N paź 23, 2011 19:14 
Offline
weteran
weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 13, 2011 15:00
Posty: 220
Lokalizacja: Bogatynia GG 49213420
Cześć jak już wcześniej pisałem mam łzs.Mój problem tkwi w okolicach głowy,co dzień mam czerwone plamy i strasznie sie naskurek złuszcza.Myje głowe Nizoralem i smaruje emulsją Sqamax.Dziwne jest to że to tak sie łuszczy jak śnieg czasami leci.Strupy czasami miewam.Z twarzą to różnie raz jest lepiej raz gorzej na dzień dzisiejszy z głową mam największy problem.

Wszystkich chorych chcących pogadać o ŁZS piszcie mój nick z PSN to Kumatyxd korzystam z ps3.Nie posiadam komputera ani gg,Tak jak wy też mam ŁZS.Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia życze Wam.



[Przenoszę i łączę - pkt 2.6. / 2.8. Regulaminu Forum - lily]


Ostatnio edytowano Pn paź 24, 2011 06:54 przez jacekxd, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 24, 2011 00:12 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Nizoral na dłuższą metę nie działa już tak efektywnie jak na początku. Powinieneś zastosować szampon z inną substancją czynną. Dobry byłby Seboradin przeciwłupieżowy, Mediket Plus również przeciwłupieżowy. Ważne żeby zawierał pirokton olaminy. Po zaleczeniu stanu zapalnego dobrze pomyśleć o szamponie do codziennego stosowania - np. Head&Shoulder's czy Clear.
Jeśli podleczysz skórę głowy to Squamax będziesz mógł sobie darować :wink:
Jak często myjesz głowę ? Czy używasz innych szamponów poza Nizoralem ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 24, 2011 06:51 
Offline
weteran
weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 13, 2011 15:00
Posty: 220
Lokalizacja: Bogatynia GG 49213420
Myje głowe raz na trzy dni.Nie stosuje żadnych innych szamponów tylko nizoral dodam że nie miałem robionych żadnych badań w tym kierunku.Kiedyś było tak że łzs mnie rzadziej atakowało dziś mnie atakuje co dzień.U mnie łzs jest bardzo agresywne dzisiaj praktycznie połowa twarzy mnie piecze,musze zrobić jakieś badania.Dostałem numer do dobrego dermatologa może mi pomogą bo stan na dzień dzisiejszy jest tragiczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 24, 2011 09:45 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
To czym prędzej leć do dermatologa, zwłaszcza, że jeszcze nie miałeś rozpoznania.
Co do głowy - jak kupisz któryś z powyższych szamponów (lub inny ale ze wspominaną przeze mnie substancją czynną) to stosuj go co dwa - trzy dni aż do ustąpienia objawów. Teraz jak myć głowę takim szamponem:
- znajdź najzwyklejszy szampon (tylko nie Elseve, Garnier i tak dalej) i nim umyj głowę. To jest pierwsze mycie które po prostu ściągnie nadmiar sebum z włosów i skóry głowy.
- Teraz drugie mycie. Czyli zastosowanie szamponu leczniczego. Niewielka ilość wystarczy, zrób porządną pianę i zostaw na 3 minuty. Tą samą pianę możesz również nałożyć na twarz. Tylko ostrożnie bo może podrażnić więc na początek tylko na jakiś fragment skóry nanieś.
Czemu tak ? Z reguły szampony lecznicze słabo się pienią więc jeśli są nanoszone na brudne włosy to efekt będzie mierny.

Jeśli już uregulujesz sprawę we włosach to mycie będzie wyglądało następująco:
- co dwa - trzy dni zwykły szampon. Dobrze byłoby co dwa dni bo problemowa skóra głowy nie może zostawać brudna przez kilka dni.
- raz w tygodniu szampon leczniczy (stosowany tak jak to opisałam powyżej)

Zawsze to powtarzam więc powtórzę i teraz. Systematyczność przede wszystkim. Można myć głowę szamponem przeciwłupieżowym codziennie przez miesiąc, objawy ustąpią więc później cała sprawa jest przysłowiowo olewana. I tym sposobem gwarantujemy sobie come back ŁZS

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 24, 2011 09:45 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 316 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL