Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:17

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N mar 13, 2011 21:26 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Wiem, że nasza biedna schorowana skóra na ŁZS jest bardzo delikatna i tak naprawdę oprócz środków leczniczych i naprawdę delikatnych środków do mycia skóry głowy, nie powinno się stosować. Mam pytanie bardziej chyba do naszych szanownych kobiet z forum, chociaż jak widać po tym kto zakłada ten wątek to panowie również mogą się wypowiedzieć ...

Więc do rzeczy. Jak wy układacie sobie fryzury? Ja mam takie włosy, że po umyciu na głowie mam siano, a chciałbym, żeby włosy leżały normalnie. Zima zaraz się kończy i czapki już nie będę mógł nosić i co mi wtedy zrobi porządek na głowie z włosami?? :) A tak na poważnie to wypowiadajcie się szybko co i jak :) Swego czasu szukałem żelu i znalazłem coś takiego: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3362- ... iajacy.htm. Czasami stosowałem to jak było trzeba iść na imprezę no i jak chciało się podobać, ale to w sumie sporadycznie. Nie wiem czy to było powodem pogarszania, ponieważ zawsze było połączone z alkoholem ;) Tak czy inaczej krzywdy mi nie wyrządzało strasznej. Ponoć są jakieś wody jedwabne czy jakoś tak :) No nie wiem, czekam na odp. :P

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 13, 2011 21:26 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2011 14:38 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 17:55
Posty: 14
Ja uzywam Pianke Timotei juz ze 3 lata jakos jest Ok i tak myje głowe co 2 dni i jest biała także jest mi to obojętne,a włosy ma krótkie kręcone pianka daje mi efekt mokrych włosów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2011 17:00 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Możesz dać linka do konkretnego produktu jak to wygląda??

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2011 18:14 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Dobry temat :)
Jak dla mnie to zima na czapkę zakończyła się już dawno temu :P
Faceci mogą sobie pozwolić na trochę żelu na włosy jeżeli chcą je ułożyć.
Oto mój przepis na pozbycie się siana z głowy - nafta kosmetyczna. No ale jak używać - ktoś spyta. Robię tak: Myję włosy szamponem, po umyciu i spłukaniu wstawiam miskę do zlewu, nalewam letniej wody /czy jaka komu pasuje/ następnie dodaję MAKSYMALNIE 6 kropel nafty kosmetycznej. Jeżeli uważasz, że efekt będzie lepszy jak dodasz więcej to się możesz zdziwić bo po wyschnięciu włosów okaże się, że na głowie ma się przysłowiowy "smalec". Także ilość w postaci kilku kropel wystarczy w zupełności. Ręką należy trochę pomieszać w wodzie aby nafta była w miarę na całej powierzchni. Następnie można głowę w misce zamoczyć i/lub po prostu polewać ją wodą przy użyciu kubeczka. Częstość stosowania - dowolna. Można i codziennie - nie ma przeciwskazań. Ja stosuję raz na dwa - trzy dni.
Śmiało mogę powiedzieć o gwarancji zadowolenia :)
Używam takiej /KOSMED, nafta kosmetyczna z wit. A+E/ Koszt ok. 6 zł a starcza mi na 2-3 miesiące. Także warto spróbować :)

Obrazek

Poza tym jeżeli chodzi o przetłuszczające się włosy - wiem, że wiele dziewczyn ma z tym problem /mężczyzn mniej to dotyczy bo zwykle tego tak bardzo na krótkich włosach nie widać/. Stosuję lakier do włosów Nivea, oczywiście w niewielkich ilościach. Pozwala to lekko przesuszyć włosy i dzięki temu mniej się przetłuszczają.

Obrazek

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2011 20:23 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 17:55
Posty: 14
http://www.superkoszyk.pl/product-pol-1 ... 00-ml.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 10:58 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Moja poprzednia nafta kończy się i niedługo będę używać takiej:

Obrazek

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sie 17, 2013 13:18 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
...::: AKTUALIZACJA :::... :)

Nafta była fajna ale za dużo z nią zabawy (trzeba rozrobić sobie parę kropelek w zlewie/misce i wtedy płukać włosy).
Nie lubię odżywek, zwłaszcza tych, które trzeba spłukiwać. Świetnym rozwiązaniem okazał się być jedwab w płynie. Stosuję dwa na zmianę - Biovax oraz Biosilk. Poniżej opis obu. Jakbym miała wybrać jeden - zdecydowanie lepszy jest jedwab Biovaxu.
Co daje jedwab ? Ułatwia rozczesywanie długich włosów, włosy się nie puszą, rozdwojone końcówki są "scalone" (optycznie ;) No i plus bo nie trzeba spłukiwać ;)
No i bardzo ważna sprawa - przy stosowaniu delikatnych szamponów - np. bez SLS - włosy są szorstkie, nieprzyjemne w dotyku, kiepsko się rozczesują - jedwab pozawala te sprawy wyeliminować.
Produkty są całkiem wydajne - mi 15 ml starcza na ok. półtora miesiąca. Ceny wydają się wysokie ale bardzo często można natrafić na promocje (Super-Pharm, Rossmann).

Nazwa: L`Biotica, Biovax Silk, Jedwab w płynie
Cena: ok. 9 zł/15ml
Skład: Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Ethyl Ester of Hydrolized Silk, Parfum, Panthenol, Limonene, Benzyl Salicylate, Citronellol, Buthylphenyl Methylpropional
Opis: Plus za pompkę (niestety ciężko chodzi) i za ładny zapach (lekko cytrusowy ale nie ostry).

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nazwa: Farouk, Biosilk, Silk Therapy - profesjonalna jedwabna regeneracja
Cena: ok. 8 zł/15ml
Skład: Cyclomethicone, Dimethicone, SD/Alkohol 40B, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk, Octyl Methoxycinnamate, Parfum, C 12-15 Alkyl Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben
Opis: Minus za brak pompki w małym opakowaniu. Jeśli ktoś kiedyś wyszedł od fryzjera i zastanawiał się czym pachną jego włosy - musi powąchać ten jedwab ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 17, 2013 13:18 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL