Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:38

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 25, 2015 21:13 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr lut 25, 2015 20:49
Posty: 1
Włosy wypadają mi w baardzo dużej ilości już od ponad 1,5 roku. Nie pomagały żadne wcierki, olejki itp. więc postanowiłam wybrać się do trychologa, gdyż dermatolog przepisywała mi tylko kolejne nic nie warte kosmetyki. Po przebadaniu "kamerką" diagnoza - ŁZS, dostałam szampon do tłustej skóry głowy + specjalny olejek, który nakładam 2 razy w tygodniu.
Leczę się dopiero od ponad 2 tygodni, głowę myję co dwa dni, jednak nie widzę poprawy, włosy jak leciały tak lecą dalej.
Morfologia, żelazo, magnez, cukier itp. - w normie, minimalnie podwyższony testosteron wolny i cały czas leczona niedoczynność tarczycy, jednak nawet w czasie, gdy i te hormony doprowadzałam do odpowiedniego stanu to włosy leciały cały czas tak samo, więc to raczej nie ich wina.
Wcześniej włosy myłam co 3-4 dni, bo były bardzo suche a nie zauważyłam, aby skóra głowy mi się przetłuszczała, czasem swędziała, ale nie żebym co chwilę się drapała, a teraz swędzi coraz częściej :roll:
Najbardziej przerzedziły mi się włosy na linii czoła i trochę na skroniach, przy badaniu było widać takie białe płaty i jakby skorupy na głowie, po "wyczyszczeniu" fragmentu skóry na głowie było widać dobre ukrwienie, czyli podobno z hormonami wszystko ok i są uregulowane.
Niestety ciągle jestem narażona na stres i nerwy, czytałam, że to też ma wpływ na nasilenie łzs, więc jeśli z hormonami wszystko w normie to może winny jest właśnie stres? Czy może on wpływać aż tak silnie na to wypadanie, że mimo leczenia nie widzę poprawy? Czy może to nie jest łzs i szukać przyczyn gdzie indziej?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2015 21:13 


Góra
  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 15:43 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Przyczyną oczywiście może być stres. Poza tym predyspozycje genetyczne. Nie napisałaś ile masz lat ? ŁZS owszem osłabia cebulki włosów i może powodować ich większe wypadanie ale wcale to nie jest oczywiste. U mnie hormony były ok, włosy się przerzedzały, skóra była bardzo tłusta. Dostałam receptę na Cyprest (substancja czynna octan cyproteronu), którego dodatkowym efektem jest działanie antykoncepcyjne i dopiero wtedy problemy ustały. Wydaje mi się że pomimo normalnej ilość produkowanych hormonów nasze receptory na skórze są "nadwrażliwe" i stąd takie cuda. Zaznaczam że ten lek jest tylko dla kobiet i oczywiście jak w przypadku każdego innego - lekarz musi stwierdzić brak przeciwwskazań. Dobrze upomnieć się o próby wątrobowe bo niestety trochę ją obciążają.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 28, 2015 15:43 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL