Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:24

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 10, 2015 23:40 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 11:24
Posty: 11
Witam,

z ŁZS zmagam się od kilku lat. Obecnie moim problemem jest przesuszona skóra głowy. Jestem w okresie remisji, do mycia głowy stosuję raz na ok. 3 tygodnie profilaktycznie Selsun Blue (oprócz tego co 2-3 dni szampon zwykły, tj. "nieleczniczy"). Selsun jest bardzo skuteczny, natomiast niemal bez przerwy borykam się z suchą, wręcz szczypiącą/swędzącą skórą na głowie z pojedynczymi wypryskami. Myślałem o jakimś nawilżeniu włosów. I tutaj ukłon w stronę użytkowniczki "lily" - jej wpisy skierowały moją uwagę na preparat "Seboradin Niger Balsam Do Włosów". Pojawia się jednak problem - jest już "nowa" wersja tego specyfiku, która zawiera więcej alkoholi. Moje pytanie (chyba głównie do "lily", która stosuje i poleca ów balsam) brzmi czy ten balsam (z nowym składem) faktycznie dobrze nawilży i ukoi mój skalp? Czy też nikt nie ma doświadczenia z nową formułą preparatu i wszystkie pozytywne opinie dotyczą starej wersji?

Przy okazji - czy ktoś z was myślał o konsultacji u trychologa?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 10, 2015 23:40 


Góra
  
 
PostNapisane: N sty 11, 2015 14:47 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Witak.
Na przesuszoną skórę świetny jest szampon z rossmana za 5 zł Isana Med Urea 5% z mocznikiem właśnie, a jak wiadomo mocznik świetnie nawilża. Mi pomógł bardzo ns suchą skórę. Używam go od 6 miesięcy i nie zamierzam się z nim rozstawać.
Ewentualnie możesz użyć delikatnego i również dobrze nawilżającego szamponu bez detergentów i innej zbędnej chemii Hipp babysanft.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 11, 2015 15:09 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 11:24
Posty: 11
Dzięki za odpowiedź. Co prawda szampon ten zawiera SLS, ale za 5 zł mogę spróbować :) Wiadomo - wszystko jest kwestią bardzo osobniczą - tobie pomaga, u mnie może się nie sprawdzić. Niemniej jednak spróbować warto i właśnie w takiej kolejności - od najtańszych, do tych droższych. Już raz naciąłem się na drogi krem La Roche, który mimo pozytywnych recenzji akurat w moim przypadku powodował podrażnienie zamiast ukojenia :(

PS Osoby mające doświadczenie z balsamem Seboradin proszone są o opinię :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 11, 2015 15:48 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Słuchaj, ja bym się nie bała spróbować nowej wersji. Jak wielokrotnie powtarzałam reakcja skóry jest cechą bardzo indywidualną ale nie wydaje mi się żeby skóra głowy miała się przesuszyć, mówimy cały czas o balsamie oczywiście a nie o tej wersji 3w1 bo jest składowo nieciekawa.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 12, 2015 16:47 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 11:24
Posty: 11
slawek17 napisał(a):
Witak.
Na przesuszoną skórę świetny jest szampon z rossmana za 5 zł Isana Med Urea 5% z mocznikiem właśnie, a jak wiadomo mocznik świetnie nawilża. Mi pomógł bardzo ns suchą skórę. Używam go od 6 miesięcy i nie zamierzam się z nim rozstawać.
Ewentualnie możesz użyć delikatnego i również dobrze nawilżającego szamponu bez detergentów i innej zbędnej chemii Hipp babysanft.

Jakieś specjalne wskazówki co do stosowania tego szamponu Isana Med? Przytrzymać go na skórze głowy przez 5 minut? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 16:10 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Czy ja wiem raczej nie. Ja to tak najpierw spłukuję wodą taką nie za gorącą ale i nie za chłodną. Później nakładam w miarę równomiernie najpierw na dłonie a później na skórę głowy i włosy szampon, i staram się jak najdokładniej masować całą głowę tam gdzie mam włosy ;p,. Ten proces trwa około 3 minuty. Po tym spłukuje, to wszystko. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2015 16:10 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL