Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:46

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 16:45 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn mar 31, 2014 16:30
Posty: 3
Witam!

Jestem tu nowa :) dość niedawno dowiedziałam się, że mam łzs. Moim największym strapieniem, które dosłownie spędza mi sen z powiek jest utrata włosów. Przez ostatnie miesiące, gdy jeszcze nie wiedziałam co mi jest, wypadła ich już połowa. Wyglądają źle. Nie mam łuski, nie mam łupieżu, dlatego wiem, że moje cebulki nie mogą "dusić się", mimo to włosy wypadają i to bardzo... Mam kilka pytań w związku z tym:

Czy te włosy odrosną?
Co w łzs powoduje wypadanie włosów, w przypadku gdy nie jest to łuska/łupież?
Skoro jest to nieuleczalna choroba, czy włosy będą miały możliwość odrodzenia się?

Nie martwi mnie tak bardzo, ani to, że będę musiała zmagać się z tym już zawsze, ani pieczenie, swędzenie, ani to, że mam to też na twarzy, ale właśnie ta utrata włosów powoduje, że teraz, gdy za oknem piękna wiosna ja nawet nie mam ochoty wyjść do ludzi... :cry:
Skórę głowy oczyszczam, mam odpowiednie szampony, stosuję wcierki ziołowe, olejek łopianowy z uczepem, salicylol z olejkiem rycynowym, dbam, żeby nie doszło do przesuszenia skóry, ani do przetłuszczenia, nie dotykam skóry głowy, nie drapię się, wprowadziłam dietę, nie jem węglowodanów, tłuszczy, serów, czekolady, nie piję kawy, itd... Robię chyba wszystko co w mojej mocy, proszę powiedzcie mi czy moje włosy się odrodzą.

Pozdrawiam Was wszystkich i życzę miłego dnia! 8-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 16:45 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz kwi 03, 2014 06:27 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pt lut 07, 2014 10:25
Posty: 13
Mnie notorycznie wypadają brwi, a też nie mam łuski, ewentualnie czasem lekki łupież. I raz jest ich więcej, raz mniej. Gdyby nie odrastały, to pewnie bym ich już nie miała - trwa to jakieś 7 lat :P Czasem wypadają mi włosy przy baczkach, na linii czoła - ale tyko wtedy, gdy pojawia się łuska. Też odrastają.

Nie wiem, jak będzie w Twoim przypadku, ale mnie zawsze wszystkie włosy rosną tak samo, przy napadach łzs wypadają, a normalnie rosną ile wlezie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 05, 2014 18:44 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn mar 31, 2014 16:30
Posty: 3
Dzięki Marta :) Bardzo potrzebne mi teraz jakiekolwiek słowo, które daje nadzieję, bo chodzę dość podłamana, została mi połowa włosów i w bardzo marnej kondycji i mimo miliona rzeczy, które robię, by było skórze dobrze, póki co lecą dalej... Będę informować jakby się coś zmieniło na lepsze 8-)
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 05, 2014 19:14 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Czy lekarz stwierdził u Ciebie ŁZS owłosionej skóry głowy ? Dziwne, zważając, że nie masz charakterystycznych zmian.
Zawsze jest możliwość, że włosy odrosną. Ale powód ich wypadania musi być przynajmniej ograniczony. Jeżeli na głowie ze skórą w sposób widoczny nie dzieje się nic złego, to problemem może być:
1. Łysienie androgenowe. Tutaj problem jest dość skomplikowany i ciężko to zahamować. Walkę opiera się na lekach, na drugim planie wspomagająco stosuje się produkty nakładane na skórę głowy (wcierki, balsamy).
2. Problemy z tarczycą - jak wiadomo wpływa ona na wszystko, osoby cierpiące na nadczynność i niedoczynność mogą zmagać się z wypadaniem włosów.
3. Niedobór witamin, makro lub mikroelementów. Tu powodów takiego stanu może być wiele - na przykład odchudzanie (organizm nie otrzymuje wraz z pożywieniem dostatecznej liczby tych składników). Nad tą przyczyną SPOREGO problemu wypadania włosów jednak bym się zastanowiła. Gwałtowne wypadanie włosów w dużych ilościach najczęściej powodowane jest przez problemy z punktów 1. i 2. Trzeba mieć na prawdę wyniszczony organizm żeby do tego doszło, i często wcale nie niedobór jest przyczyną.
Zwłaszcza na podstawie tego co napisałaś, skłaniałabym się w stronę punktów 1. i 2.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 07, 2014 21:45 
Offline
nowicjusz
nowicjusz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2014 21:32
Posty: 2
morenaza napisał(a):
<ciach>


Witam witam, mój pierwszy post ;]
Zasadniczo - udaj się na badanie krwi, lepiej wiedzieć co dzieje się w środku, jeśli miałaś kiedykolwiek kleszcza albo chodzisz/chodziłaś po lasach/łąkach to jeszcze badanie na możliwą borelioze - lepiej dmuchać na zimne. Co do wypadania włosów to być może Twoje mieszki włosowe mają genetyczną nadwrażliwość na testosteron DHT - wystarczy że chwilę "popływają" w łoju i zaczynają obumierać przez co wypadają ci włosy, i niestety jeśli mieszek ci umrze to nie wyrośnie nowy włos. Jeśli była by tego przyczyna to możesz używać środków które ochronią mieszki włosowe przed testosteronem np szampony zawierające cofeine czy coś co zawiera Minoxidilum np Loxon albo brać blokery DHT np saw palmetto ale te dwa ostatnie mogą negatywnie wpływać na Twoje zdrowie

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 13:06 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn mar 31, 2014 16:30
Posty: 3
Ale żeście mnie pocieszyli... :(

Ja nie zgadzam się za bardzo z Twoją teorią lily, z tego co mi wiadomo przy łysieniu androgenowym raczej nie następuje tak gwałtowna utrata włosów.

"Łysienie androgenowe wystepuje zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Charakterystycznym objawem AGA jest niewielka utrata włosów w ciągu doby (dynamiczna utrata kilkuset włosów zdarza się niezwykle rzadko w postaciach ostrych) przy coraz słabszym ich odroście. Pacjent orientuje się dopiero po zauważeniu przerzedzeń".

A zapalenie skóry głowy mam, tzn pojawia mi się swędzenie, krostki/strupki i mam czasem takie "kuleczki" jakby łoju...

Teraz jest trochę lepiej ze skórą głowy, jednak włosy dalej wypadają...

Pozdrawiam Was wszystkich i życzę zdrowia!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 20:12 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć morenaza,
mam ten sam problem co Ty. Też mi wypadają włosy, tylko na szczęście nie jakoś bardzo ale wiadomo z czasem na głowie będzie ich coraz mniej. Również mam względny ład na głowie. Łupieżu raczej nie mam, dbam o włosy, lekko je myje oraz osuszam, a włosy wypadają raz mniej, raz więcej. Też chciałby mieć z dwojga złego jakieś plamki na twarzy a włosy, żeby były na swoim miejscu. No ale co zrobić życie...uszy do góry:).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 19:34 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn mar 14, 2016 19:31
Posty: 1
Czy przy łysieniu androgenowym typu damskiego stosuje się te same leki co przy łysieniu męskim? Mam na myśli choćby finasteryd. Czy suplementy typu follixin działają? Czy one nadają się dla kobiet? Opinie są różne.
Mój pierwszy post i od razu tyle pytań.... Jestem po prostu przerażona diagnozą - nie chcę być łysa :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 11, 2020 18:46 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt mar 05, 2019 14:45
Posty: 16
Może z tym być różnie... Ja już pogodziłam się z faktem noszenia peruki. Nie jest to nic strasznego, a też nie da się odróżnić włosów na głowie z peruki, a swoich naturalnych:) Szczególnie jak wybierzecie już naturalne peruki. Sprawdźcie sobie tak sklep https://perukikrakow.pl/peruki-naturalne-krakow Pomogą wam wybrać odpowiednią.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2022 18:59 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn mar 14, 2022 18:42
Posty: 18
Na twoim miejscu przeszłabym sie do trychologa, taie wypadanie może być wywoane generalnymi niedoborami substancji odżywczych w twojej skórze a ŁZS to tylko katalizator problemów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2022 18:59 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL