Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt kwi 23, 2024 06:41

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 09:25 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Wiem, że w dłuższej mierze działania sterydów są bardzo wyniszczające na organizm człowieka. Sterydy stosowane od wewnątrz, czy od zewnątrz powodują straszne spustoszenie w organizmie człowieka. Ostatnio pojawiła się wspaniała alternatywa dla maści sterydowych. Chodzi tutaj o maść Elidel oraz Protopic:

http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Elidel napisał(a):
Elidel jest kremem immunosupresyjnym, czyli działającym poprzez obniżenie aktywności systemu immunologicznego. Nie jest to lek sterydowy i można stosować go przez długi okres czasu.
Substancję czynną maści Elidel 0,03% stanowi pimekrolimus. Do tej samej grupy należy takrolimus, składnik czynny leku Protopic.


Na jednych wspaniale działa przeciw zapalnie Elidel, na innych Protopic. Kremy te nie powodują w dłuższej mierze efektów ubocznych, jak to ma się przy maści ze sterydami. Jest jeden wielki minus ... cena. Dla niektórych przeciętnych zjadaczy chleba i nie tylko ceny tych preparatów są zaporowe: około 100 zł. Z tego tytułu dopuszczalne jest stosowanie tanich maści ze sterydami w krótkim czasie.

Na ŁZS choruję od 6-7 lat? Już sam nie pamiętam. Wiem na pewno, że wtedy gdy najbardziej byłem zagubiony i nie wiedziałem co mam zrobić ze swoją twarzą Elidel i Protopic nie istniał. Pewna pani dermatolog w końcu załamała ręce i powiedziała, że moja skóra musi odpocząć. Dała mi na no maść na zamówienie ze sterydem: hydrokortyzonem oraz Tormentiol na dzień na zaczerwienienia - działanie matujące, tak żebym się lepiej czuł.

[quote="Skład maści ze sterydem robionej na receptę:"] vit A 100tj, vit D3 300tj, hydrocortisoni 0,3 - steryd w bardzo małej dawce/quote]

Maść tą stosowałem przez około 3-4 lat codziennie! Później przestała w pewnym sensie na mnie działać i zaczęła się era drogich w/w kremów. Generalnie stosowałem to tyyyle czasu, nie wiedząc na co jestem chory. Efektów ubocznych nie ma, może mi się tak tylko wydaje, ale na pewno jest to jakiś sposób na walkę z ŁZS. Wydaje mi się, że wazelina, czy tam gliceryna + bomba witaminowa chroniła moją skórę przed niszczycielskim działaniem bardzo słabe sterydu 0,3 hydrocortisoni.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 09:25 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 14:37 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Nie powinni przepisywać maści sterydowych do stosowania na twarz. Na początku choroby (tak jak to bywa - jest się jeszcze nieświadomym), stosowałam krótko bo ponad tydzień (był to Pimafucort w kremie (substancje czynne: natamycyna, hydrokortyzonu, neomycyna). Efekt szybki ale krótkotrwały. Niestety moja i tak delikatna skóra zrobiła się jeszcze cieńsza i wrażliwsza. Dlatego przestrzegam przed stosowaniem.. Do najczęstszych skutków ubocznych należą: ścieńczenie naskórka, rozstępy, posterydowe zapalenie skóry. Także lecząc jedną przypadłość - możemy nabawić się drugiej.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 18:51 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Tak, tak ... maści sterydowe powodują spustoszenie w naszej skórze przy dłuższym stosowaniu. Pisząc ten txt nie miałem oczywiście na myśli, że stosowanie maści sterydowej jest OK. Czasami jest to niestety niezbędna konieczność, bo są to bardzo silne preparaty, które działają wspaniale przeciwzapalnie, ale niestety to jest wszystko na krótką metę.

Lily, ta maść o której pisałaś ma w sobie aż 10 mg hydrokortyzonu. To jest potężna dawka. Nie wiem jak to ma się do maści, którą polecałem jako alternatywę, ze względu na cenę Elidelu i Protopicu. Tak czy inaczej ja miałem hydrokortyzonu w maści 0,3 mg? Sam już nie wiem. Może 0,3 oznaczało, że to jest 3 mg? Tak czy inaczej 3 to nie 10, a już w ogóle nie ma co porównywać 0,3 do 10 :)


Żeby nie było :) Stosowanie maść sterydowych jest bardzo złe. To że ja tak długo z powodzeniem stosowałem swoją maść o bardzo małym stężeniu sterydu, nie znaczy że wam takie stosowanie nie zaszkodzi. Każdy ma inną cerę i na każdego działa co innego. Taki rym na koniec ... 8-)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 08, 2011 10:32 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 07:25
Posty: 14
Witam.

No tak, maści na sterydach nie są polecane ale powiedzcie co zrobić gdy mam np. ostry atak ŁZS na wąsach :( a od pewnego czasu tak mam. Nos czy czoło posmaruję Alantal Plus lub Clarsebic Krem i pomaga (na parę dni ale pomaga) a pod wąsem pomaga mi tylko LORINDEN A. Stosuję PHYSIOGEL do przemywania i potem CLARSEBIC- emulsję niesterydową i ta jest mało skuteczna bo ostre zaczerwienienie nie znika, choć delikatnie uczucie pieczenia znika po kilka chwilach, podczas gdy zastosowanie Lorinden daje pozytywny efekt.

Co byście polecili do testu bo mi już psycha siada. Najgorzej z wyjściem do pracy czy wogóle wyjściem z domu. Masakra :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 08, 2011 19:00 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Wąs do góry :) będzie dobrze :) Przejmowanie się w sumie to najgorsze co możesz teraz zrobić. Polecam do wypróbowania Cerkosol na te wąsy, a później po umyciu, clarsebic emulsja. Powinno pomóc :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 09, 2011 10:18 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 07:25
Posty: 14
nie no myśli samobójczych jeszcze nie mam :D :lol:

A tak poważnie.
Dzięki za jakieś wskazówki. Wypróbuję te specyfiki.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 13:18 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 12:15
Posty: 20
Maści ze sterydami nie, a dermatolodzy przepisują ? czemu? są nie świadomi ich skutków ujemnych?wytłumaczcie mi proszę :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 13:36 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Wydaje mi, że chcą dać nam odczuć chwilową poprawę. Pomijając fakt, że to bez sensu.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 27, 2011 12:01 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 17:55
Posty: 14
a masc TRIDERM to tez steryd?stosuje ja czasami gdy mnie skóra na twarzy piecze i potem jestem cały czerwony


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 27, 2011 15:19 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jest to preparat zawierający w swoim składzie steryd (dipropionian betametazonu).
Zaczerwienienie po jakim czasie schodzi ? Triderm łagodzi pieczenie ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 27, 2011 15:19 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL