Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:44

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: peelingi
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 14:04 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): So sty 07, 2012 13:41
Posty: 15
Hej
Moje pytanie dotyczy peelingu do naszego rodzaju twarzy.Ja oprócz łojotkowego zapalenia skóry borykam sie z cera z zaczerwienieniami reagującą na zmienne temperatury i zastanawiam się jakiego peelingu używać na pewno nie może być to peeling mechaniczny .Ja do tej pory używałam peelingu Estee Laudeer dual action byl właściwie ok buzia jest po nim gładka ale od jakiegoś czasu uświadomiłam sobie ze on mocno rozgrzewa wiec to może podrażniać i zwiększać zaczerwieniania .Jeżeli używacie jakiegoś peelingu z którego jesteście zadowoleni i być może dowiem sie czegoś nowego. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 14:04 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: peelingi
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 18:11 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
W kwestii peelingów specem nie jestem więc nie potrafię Ci nic doradzić. Ja stosuję peeling mechaniczny właśnie. Moja skóra też jest często zaczerwieniona do tego naczynkowa ale delikatne zdzieranie naskórka nie wpływa na nią źle.
Co do peelingów enzymatycznych - przymierzam się ale na razie zastanawiam się z jakiej strony to ugryźć żeby było rozsądnie ;) Dopóki nie spróbuję to nie będę wiedzieć jak skóra na zareaguje.
Możesz napisać coś więcej o peelingu enzymatycznym ? Jak to się wykonuje, jak często się go robi i czy rzeczywiście tak mocno działa na skórę, bo piszesz że intensywnie rozgrzewa ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: peelingi
PostNapisane: Śr lut 15, 2012 20:39 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): So sty 07, 2012 13:41
Posty: 15
cóż ..ten ostatni peeling z estee lauder jest fajny w takim sensie ze skóra jest po nim naprawdę gładka przyjemna w dotyku nawet na skrzydełkach nosa a tam najszybciej robi mi sie taka sucha mocno i zluszcajaca sie . stosuje się go poprzez nałożenie na mokrą twarz i masuje wybrane miejsca od razu można poczuć charakterystyczne uczucie ciepła stosuje go raz w tygodniu wszystko jest ok tylko przestałam go stosować na policzka bo tam mam rumień a ciepło może go pobudzać i sama się zastanawiam czy już sobie nie zaszkodziłam tym .Teraz szukam czegoś co mogłabym nakładać bez obawy na twarz bo przecież czymś ja dokładnie raz na tydzień oczyszczać trzeba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: peelingi
PostNapisane: Pt cze 15, 2012 13:50 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 13:37
Posty: 1
Sadząc z opisu w Twoim poście, masz cerę naczynkową. W takim przypadku z mocniej działających peelingów poleca się peelingi enzymatyczne. Jednak posiadając taką cerę musisz o nią systematycznie dbać, bo później możesz mieć problem z pajączkami, a to już trzeba usuwać poważniejszymi, droższymi zabiegami. O profilaktyce cery naczynkowej i jak usuwać pajączki możesz poczytać tu: http://dermedicus.pl/blog/index.php/2012/04/laserowe-zamykanie-naczynek/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: peelingi
PostNapisane: N paź 28, 2012 09:29 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N lis 13, 2011 18:32
Posty: 14
Lokalizacja: Gdańsk
Hej

Ja osobiście stosuję peelingi chemiczne używając kwasów w codziennej pielęgnacji. Odkryłam, że jest to najlepszy sposób na radzenie sobie z ŁZS. Do tego krem typu Kerium DS La Roche lub jakiś inny krem ze składnikami typu limbazol, oktopiroks oraz pirytionian cynku...

Mogę polecić:
- La Roche tonik złuszczający z LHA (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12750),
- toniki z Biochemii Urody (łagodny ale skuteczny jest z tonik z PHA 6% - nie ma widocznych objawów złuszczania, można go stosować codziennie, lub tonik z BHA 2% - można go stosować 2, 3 razy w tygodniu) (http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-acids.html),
- seria Tołpy sebio (http://tolpa.pl/pl/products/326/dermo_face,_sebio) - używam obecnie mikropeelingu (łączy peeling mechaniczny z enzymatycznym) i toniku (trzeba uważać przy wypryskach, mocno je wysusza).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: peelingi
PostNapisane: N paź 28, 2012 12:18 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Kwasy to bardzo dobra opcja. Uważam, że powinno się unikać peelingów mechanicznych zwłaszcza, że większość osób z ŁZS ma skłonność do rumienia/naczynek i tutaj tarcie jest dodatkowo nie wskazane.

Ja stosuję do peelingu czarne mydło Alepia - Savon Noir. Jest to mydło z oliwek. Konsystencja "glutowato-lepka" - niestety, ale nie potrafię znaleźć innego wyrażenia które lepiej to określi ;) Teoretycznie jest to mydło, a nie peeling, ale żaden chemiczny powszechnie dostępny nie sprawdzał się tak świetnie. Dodatkowo oczyszcza skórę, która po umyciu aż skrzypi ;) Skład bardzo fajny [ POTASSIUM OLIVATE, AQUA, POTASSIUM HYDROXIDE ]. Jedyny minus jest taki, że u mnie nie nadaje się do codziennego stosowania bo wtedy przesusza skórę. Najlepiej używać co 3 dni. Niektórym przeszkadza zapach - dla mnie nie jest drażniący, chwilę po nałożeniu znika.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: peelingi
PostNapisane: So sty 04, 2014 08:31 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N gru 09, 2012 11:14
Posty: 19
Hej ..
Próbowała, już na prawdę wielu peelingów i tych tańszych i tych z droższej półki ze wzgledu na moja bardzo problematyczna cerę cały czas szukam..Problematyczna bo oprócz łzs w tamtym roku zdiagnozowano mi przewlekłe alergiczne zapalenie skóry .. miałam spore problemy musiałam aż siedzieć na l4 bo rumień był przeogromny po kilku dniach udało sie go zwalczyć..ale powracają te reakcje cały czas.. po kremach tych aptecznych również dlatego mam spory problem w testowaniu i poszukiwaniu dla siebie kosmetyków. W kazdym razie bardzo tak czy siak trzeba czymś tą skórę złuszczać przynajmniej raz na jakiś czas choćby po to żeby podkład nie uwidaczniał suchych skórek.
Wczoraj wracając z pracy wstąpiłam do sklepu zielarskiego..zapytałam czy maja jakieś peelingi do skóry mocno wrażliwej i Pani mi zaproponowała dwa jeden był do skóry wrażliwej przepraszam nie pamietam nazwy bo zraziło mnie że mimo że do cery wrażliwej na bazie naturalnych komponentów to jednak polegał na pocieraniu skóry jak mechaniczny. Wieć od razu z niego zrezygnowałam.. Drugi peeling to enzymatyczny firmy Mincer do skóry wrażliwej i alergicznej
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17427
Kosztował nie wiele bo razem z szamponem zapłaciłam ok 22 zł. Wzięłam go. W domu użyłam.. i buzia nie wiem jak będzie dalej ale nie szczypała ani w trakcie użycia ani po, nie była zaczerwieniona tak jak po kilku innych enzymatycznych , plus była na prawdę gładziutka w dotyku.. Mam ogromną nadzieję że zostanie ze mną na dłużej że nic sie nie odwidzi mojej skórze. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej firmie nie wiem czy jest wam ona znana ale chciałam się podzielić z wami moim doświadczeniem.
Czytałam też posta o złuszczaniu skóry kwasami.. Zainteresowało mnie to mocno ale podstawowe pytanie brzmi.. czy nie zaszkodzą one mocno wrażliwej skórze?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: peelingi
PostNapisane: Śr cze 27, 2018 11:54 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr cze 27, 2018 11:52
Posty: 1
Warto zaopatrzyć się w dobre kosmetyki o ktorych można poczytać np na https://dermatolog.pl/zdrowa-i-piekna-skora/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: peelingi
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 20:36 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lip 30, 2018 20:13
Posty: 4
Z peelingami trzeba na prawdę uważać żeby nie podrażnić sobie zbyt mocno skóry...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: peelingi
PostNapisane: Cz wrz 20, 2018 13:21 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2018 12:45
Posty: 6
Lokalizacja: Łódź
A moja skóra właśnie dobrze przyjmuje peeling enzymatyczny, który moja siostra zaczęła robić ze składników kupowanych w Zrób Sobie Krem. Robi dużą butlę, żeby starczyło na dłużej. Co prawda nie używam go nigdy na miejsca szczególnie zaognione, ale przy bledszych i mniejszych wykwitach sprawdza się bardzo dobrze. Poza tym, na co dzień stosuję mleczko oczyszczające Sylveco i jestem zadowolona. Dobrze pozbywa się łusek z twarzy i ma łagodny skład.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 20, 2018 13:21 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL