Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:21

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 05, 2011 10:41 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Chyba Clarsebic tak naprawdę nie został wycofany, ponieważ jest dostępny w aptekach stacjonarnych z datą ważności 2012 r. Problem polega na tym, że w aptrekach stacjonarnych jego cena to dla kremu 79 zł, a dalej nawet się nie pytałem ... :) Może ktoś z was orientuje się gdzie kupić go np za 50 zł, ale z solidną datą ważności?

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 05, 2011 10:41 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 22:14 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt cze 07, 2011 21:56
Posty: 4
http://www.hygieia.pl/e_apteka/index.ht ... p&sp=10497 Termin ważności do maja przyszłego roku. A czy tego kremu można używac na całą skórę twarzy czy tylko na miejsca chorobowo zmienione?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 10, 2011 11:56 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Aż niemożliwe, że cena jest tak niska. Napisałem do tej apteki emaila z zapytaniem o datę ważności. Jeżeli data rzeczywiście jest prawdziwa w połączeniu z ceną to na pewno skorzystam z ich oferty. Ale patrząc na cenę Emulsji Clarsebic również w ich aptece + dodatkowe opakowanie gratis za 39.99 przy dacie ważności 31.06.2011 r., data ważności kremu budzi wątpliwości ... W innych aptekach sam Clarsebic Krem z datą ważności do czerwca przyszłego roku to ok 80 zł ... ;/ - skąd oni mają takie ceny?? :shock:

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 10, 2011 14:02 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Clarsebic spokojnie na całą twarz można stosować. Nie zawiera sterydów.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 10, 2011 15:32 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
No właśnie (nie zauważyłem pytania - tak się przejąłem ceną :)). Generalnie Clarsebic bardzo ładnie się rozprowadza po twarzy, ale szkoad, żeby smarować całą twarz, ponieważ jest drogi. No chyba, że się korzysta przez cały czas z promocji, ale to wiadomo jak jest.

EDIT1: apteka potwierdziła mi datę ważności :) Nic tylko kupować!! :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 10, 2011 15:43 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt cze 07, 2011 21:56
Posty: 4
To świetnie:) Tez sobie zamówiłam. Ja dopiero rozpoczynam walkę z chorobą, więc na razie robię rozeznanie w temacie:)Po postawieniu diagnozy i za każdym razem kiedy patrzyłam w lustro byłam przerażona i wykupiłam dokładnie wszystkie leki od pani dermatolog, w tym protopic. wydałam masę pieniędzy. na razie stosuje więc protopic na noc i octopirox na noc i na dzień ale własnie szukam jakiejś tanszej alternatywy na noc. Mam nadzieję, że Clarsebic się sprawdzi..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 25, 2011 15:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 20:00
Posty: 4
Clarsebic krem pomagał Ci usunąć zaczerwienione miejsca na twarzy? jak czesto go stosowales?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 23:43 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz cze 30, 2011 22:17
Posty: 3
Witam.

To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Nie wiem czy umieściłem go w dobrym temacie ale jeśli jest mowa o kremie clarsebic postanowiłem opisać w skrócie drogę mojego brata do jego stosowania. :)

Osobiście nie choruję na tą paskudną chorobę ale ma ją niestety mój młodszy brat od kilkunastu miesięcy.
Dermatolog przepisał mu kilka leków(kremów witamin itd.) mniej lub bardziej skutecznych ale zmiany chorobowe na twarzy po jakimś czasie wracały a to znowu zmalały i tak w kółko. O clarsebicu dowiedział się z internetu (przeczytał pozytywne opinie i negatywne) i uznał że testował inne kosmetyki, kremy, maści i płyny więc spróbuje i tego. Ale cena w aptekach jest dosyć wysoka 75 zł z groszami, więc wyszukał w necie dużo taniej, w granicach ~50 zł + przesyłka. Z jego opinii już po kilku tygodniach stosowania uznał, że ten krem ma większą skuteczność niż te które do tej pory używał przynajmniej w jego przypadku zresztą to było widoczne na twarzy, chociaż nie każdemu podpasuje akurat ten krem, w końcu ta choroba to kwestia indywidualna, widocznie każdy z nas ma inne predyspozycje (wygląd choroby na twarzy czy też na torsie).
Złagodził objawy ŁZS do minimum bez lekarza i recepty i stania w kolejce :) .
Jak wyczytałem na forum, że jednym pomaga na innych nie działa albo powoduje zaczerwienienie.
Więc nie zawsze lekarz doradzi najlepiej no ale jednak każdy powinien przejść przez oko specjalisty by ustalić chorobę. Od kilku miesięcy brat kupuje ten krem i szampon z apteki Rumianek na allegro, prawdopodobnie link do ostatniej nieaktywnej już aukcji z kremem clarsebic:
http://allegro.pl/clarsebic-krem-30ml-l ... 37554.html
Tu jest link do konta tej apteki na allegro, apteka jest solidna, zamówiony towarł dociera szybko bez wad i haczyków typu przeterminowany produkt albo krótki czas ważności a kilka razy kupił krem i szampon:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=13862331
Ale od 4 tygodni w aptece ani allegro nie ma dostępnego kremu ani szamponu tylko emulsja która akurat nie jest mu potrzebna z tego co się orientuje jest tylko do ciała. Apteka nie wie kiedy będzie znowu dostępny a nie będę ich zasypywał codziennie pytaniami na e-mail czy "już jest dostępny" czy już itd.. :P
Dobra koniec reklamowania i marketingu bo trochę tak to wygląda ale chciałem podzielić się źródłem z którego korzysta brat, a z tego co tu wyczytuje to nie zbyt wesołe wieści, że zaprzestano produkcji tych produktów to trochę mnie to martwi bo znowu zacznie się szukanie jakiegoś produktu zastępczego w miarę skutecznego, testowanie później szukanie dobrego i pewnego źródła do zakupu i cała reszta nie potrzebnych emocji i strata czasu. To by też tłumaczyło milczenie apteki na temat daty dostępności kremu i szamponu. Teraz potrzebne jest mu opakowanie szamponu clarsebic w miarę rozsądnej cenie, krem wystarczy jeszcze na 2-3 miesiące (cena szamponu w aptekach prawie 60 zł) zresztą w aptekach wszystkie produkty clarsebic są powyżej 50 zł czasem cena dochodzi do 80 zł ale to już tylko pojedyncze przypadki ale istnieją. W aptekach internetowych cena jest nawet o połowę niższa przy promocjach albo przecenach które sporadycznie się zdarzają i nie tak łatwo je wyszukać. Więc na dzień dzisiejszy allegro odpada jeśli chodzi o krem i szampon została tylko emulsja.
Czy podzieli się ktoś aptekami lub sklepami gdzie jeszcze można dostać szampony i kremy clarsebic w niskiej cenie?

Pozdrawiam i przepraszam że tak długo "o wszystkim i o niczym" oraz gubieniem wątku ale jest już późno i jestem zmęczony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 03, 2011 19:39 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Emulsja powinna być stosowana razem z szamponem Clarsebic - daje naprawdę dobre rezultaty takie combo :)
Tutaj masz linka do naprawdę rewelacyjnej promocji kremu: http://www.hygieia.pl/e_apteka/index.ht ... p&szukaj=1.
Szamponu musisz niestety sam poszukać. Co do szamponu sprawdź coś z tego: http://www.clarsebic.com.pl/.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sie 28, 2011 12:06 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Właśnie jestem w trakcie poszukiwania produktów linii Clarsebic. Na allegro nie ma nic, a w aptekach internetowych tylko pojedyncze kremy, a w większości przypadków niczego nie ma lub na telefon. Czyżby to koniec Clarsebica? :|

EDIT:

Odpowiedzi, które otrzymałem na zadane pytanie o dostępność Clarsebicu oraz o ewentualne inne "super środki" :)

Cytuj:
Witamy,

w chwili obecnej nie posiadamy w sprzedaży produktów Clarsebic.

Pozdrawiamy


Cytuj:
Witam,
Dziękujemy za email.
Niestety produkty są niedostępne w hurtowniach i nie wiadomo kiedy się
pojawią w sprzedaży. Przykro mi.


Pozdrawiam i życzę miłego dnia


Cytuj:
Witam,
Posiadamy na stanie Clarsebic krem 30 ml w cenie 74,52.
Pozostałe produkty ( Clarsebic emulsja i Clarsebic szampon ) są niedostępne w hurtowniach farmaceutycznych.
Polecam produkty firmy Uriage tzn. D.S. Emulsję i D.S. żel myjącyprzeznaczone do skóry wrażliwej,z objawami łojotokowego zapalenia skóry. Łagodzą świąd i zaczerwienienie działają przeciwzapalnie, koją i nawilżają skórę.
Polecam też szampon Xerial P z firmy SVR
Pozdrawiam
farmaceuta


Cytuj:
Witam
NIestety nie ma ich w hurtowniach
Pozdrawiam,



Cytuj:
Witam,

z informacji uzyskanych w hurtowniach farmaceutycznych, z którymi współpracujemy otrzymałem informację, że produkty z linii Clarsebic zostały wycofane.

Obecnie na rynku znajduje się wiele produktów, które równie skutecznie działają:

La Roche-Posay seria Kerium DS: http://www.aptekagalen.pl/c61_237_288,kerium
Bioderma seria Sensibio DS+ http://www.aptekagalen.pl/c61_241_265,sensibio
Uriage seria DS http://www.aptekagalen.pl/c61_658_696,d.s.
Dr Irena Eris seria Pharmaceris P http://www.aptekagalen.pl/c61_249_683,pharmaceris+p

pozdrawiam,


Więc rzeczywiście chyba trzeba powoli pożegnać się z Clarsebiciem. Powyżej można znaleźć parę przykładów preparatów, które powinny pomóc w walce z ŁZS według farmaceutów z aptek internetowych.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2011 12:06 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL